,

۱۰ معیار مهم جهت انتخاب نام دامنه متناسب

۱۰ معیار مهم جهت انتخاب نام دامنه متناسب

۱٫ نام دامنه میبایست کوتاه و کمتر از ۱۲ حرف باشد، نمونه ای از دامنه های کوتاه و روان yahoo.com ، alexa.com و microsoft.com هستند.

۲٫ نام دامنه میبایست به راحتی در ذهن ها ماندگار شود، نمونه ای از دامنه های درج شده که همواره در ذهن مخاطبین ماندگاری دارند google.com ، apple.com و aparat.com هستند.

۳٫ به هیچ عنوان از اعداد و کارکتر های اضافه در انتخاب نام دامنه استفاده نکنید، نمونه ای از دامنه هایی که در آن ها از کارکتر های اضافه استفاده شده است : iran-learn.com که در آن از کارکتر دش (-) استفاده شده است، server4you.com استفاده از عدد ۴ در نام دامنه، sserver.com استفاه از دو حرف ss در کنار یک دیگر.

10 معیار مهم جهت انتخاب نام دامنه متناسب
۴٫ از کلمات کلیدی در نام دامنه استفاده کنید، استفاده از کلمات کلیدی دارای ارتباط با فعالیت وبسایت شما هموراه باعث میشود در موتورهای جستجو خیلی سریع تر از رقیبان خود سبقت بگیرید به عنوان مثال دامنه هایی همچون downloadmusic.com و musicirani.com می توانند به ترتیب در کلمات کلیدی و رقابتی همچون دانلود موزیک و موزیک ایرانی در صدر نتایج موتورهای جستجو باشد.

۵٫ از پسوند های رایج و متداول جهت درج دامنه استفاده نمایید، شاید برای شما هم جالب باشد ولی ۷۰ درصد از کاربران اینترنت عادت دارند نام دامنه را با پسوند های رایج و متداول همچون com. و ir. در مرورگر خود وارد کنند، پس از همان ابتدای کار تلاش نمایید پسوند های ir. و com. را برای وبسایتتان به درج برسانید.

۶٫ آدرس دامنه شما میبایست منحصر به فرد باشد و به هیچ عنوان کپی برداری شده نباشد، از نام برند های بزرگ و مشهور در انتخاب نام دامنه استفاده نکنید و این را بپذیرید که اعتبار شما متعلق به شما است و اعتبار دیگران متعلق به دیگران، پس به هیچ عنوان از نام تجاری دیگران در انتخاب نام دامنه استفاده نکنید، این موضوع اگر چه از لحاظ قانونی برای شما دردسر ساز نباشد ولی قطعا به اعتبار شما در آینده ضربه وارد میکند، نمونه دامنه ای که در آن از نام برند های بزرگ استفاده شده است را میتوان apple-server.com نام برد، البته امکان دارد این دامنه اصلا وجود نداشته باشد و فقط جهت تفهیم موضوع بیان شده میباشد.

۷٫ بهتر میباشد نام دامنه دارای ارتباط با زمینه فعالیت وبسایت باشد، به عنوان مثال دامنه های ketabnak.com ، mobile.ir ، estekhdam.com به ترتیب متعلق به شرکتها یا برند هایی هستند که در زمینه موبایل، کتاب و استخدام فعالیت دارند، دارای ارتباط بودن نام دامنه با زمینه فعالیت وبسایت باعث میشود ربات های موتورهای جستجو و بازدیدکنندگان از وبسایت خیلی راحت تر زمینه فعالیت وبسایت را تشخیص بدهند و استفاده از این نوع دامنه ها باعث جلب اعتماد مشتری و موتورهای جستجو میشود و بدون شک در موفقیت شما نقش بسزایی خواهد داشت.

10 معیار مهم جهت انتخاب نام دامنه متناسب
۸٫ دامنه متناسب برای همه به یک شکل نوشته میشود، به عنوان مثال دامنه سرور فور یو دات کام را میتوان به دو گونه server4you.com و serverforyou.com نوشت، به ظاهر امکان دارد استفاده از چنین دامنه هایی برای مخاطبان شما کمی جذاب هم باشد ولی در حقیقت استفاده از این نوع دامنه ها برای برند های نوپا که تازه تاسیس شده اند دردسر ساز خواهد شد.

۹٫ دامنه ir. سایت تان را از همان ابتدای کار به درج برسانید، بار ها و باره ها شاهد این بوده ایم که افراد دامنه های بین المللی com. زیاد زیبایی برای خودشان به درج رسانیده اند و مشغول استفاده از دامنه بین المللی خود شده اند ولی پس از مدت اندکی که تصمیم گرفته اند دامنه ir.

وب سایتشان را هم درج کنند متوجه شده اند که پسوند دات آی آر همان دامنه قبلا بوسیله نفر دیگری به درج رسیده و در حالا استفاده است و یا اینکه درج کننده دامنه آی آر تصمیم دارد آن را با هزینه زیاد هنگفتی به شما بفروشد.

۱۰٫ عجله نکنید، در انتخاب و درج یک دامنه هیچگاه عجله نکنید و وقت زیادی را صرف بررسی و انتخاب برترین ها نمایید تا در سال های بعد از انتخاب نام دامنه خود پشیمان نگردید.
نام دامنه بزرگترین اعتبار یک وبسایت میباشد، پس بهتر برگزینید.

———————————————————————

مطالب مرتبط:

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *