10 تا از پر بازدید ترین سایت های جهان: از زمان آغاز به کار شبکه جهانی وب در سال ۱۹۹۱، می توان گفت، در محبوبیت منفجر شده است. در حال حاضر بیش از ۱.۷ میلیارد وب سایت وجود دارد. اینترنت بدون www قابل تصور نخواهد بود. سایت های مختلفی برای موضوعات و خدمات مختلف وجود دارند که روزانه و هر هفته میلیون ها بازدیدکننده را به خود جذب می کنند.

همچنین، سایت های فوق العاده محبوبی هستند که هر روز و هر هفته میلیاردها، بله میلیاردها بازدیدکننده دارند. اما پربازدید ترین سایت های جهان کدامند؟  اگر زمانی را آنلاین می گذرانید، احتمالاً با برخی از سایت های پربازدید جهان آشنا هستید.

1 گوگل (Google) پر بازدید ترین سایت در جهان

10 تا از پر بازدید ترین سایت های جهان

10 تا از پر بازدید ترین سایت های جهان

گوگل متعلق به Alphabet، شرکت مادر گوگل می باشد. این سایت با ارائه سالانه بیش از دو تریلیون جستجو از راه شبکه خود، با دامنه اصلی خود Google.com، در بالاترین رتبه قرار دارد و تاکنون پربازدیدترین سایت جهان می باشد. این موتور جستجو سال گذشته به طور متوسط ​​ماهانه حدود 79 میلیارد بازدیدکننده داشته می باشد. گوگل بزرگ ترین و پرکاربرد ترین موتور جستجوی جهان می باشد. این موتور جستجو از سال ۱۹۹۷ آنلاین می باشد و تا به امروز بیش از ۱۵۰ تریلیون صفحه وب فهرست بندی کرده می باشد. گوگل تقریباً ۸۰ درصد از درآمد خود را از تبلیغات به دست می آورد.

2 یوتیوب (YouTube) یکی از بهترین سایت های پر بازدید جهان

10 تا از پر بازدید ترین سایت های جهان

10 تا از پر بازدید ترین سایت های جهان

Youtube.com دومین سایت از سایت های پربازدید جهان در سال ۲۰۲۰ می باشد. محبوب ترین سایت میزبانی ویدیو در جهان، در سال گذشته به طور میانگین حدود ۳۰ میلیارد بازدید در ماه داشته می باشد. یوتیوب تا به امروز میزبان بیش از ۵ میلیارد ویدیو بوده می باشد. به طور متوسط ​​روزانه حدود ۵۰۰ ساعت ویدیو در سایت آن آپلود می شود. یوتیوب از سال ۲۰۰۵ آنلاین می باشد و از سال ۲۰۰۶ متعلق به گوگل یا Alphabet می باشد. بنابراین، Alphabet مالک هر دو سایت پرطرفدار در جهان می باشد.

3. فیسبوک (Facebook) محبوب ترین سایت جهان

10 تا از پر بازدید ترین سایت های جهان

10 تا از پر بازدید ترین سایت های جهان

فیسبوک، به عنوان محبوب ترین پلتفرم شبکه های اجتماعی جهان، از جایگاه بالایی برخوردار می باشد. رتبه سوم در رتبه بندی ۱۰ سایت از سایت های پربازدید جهان. سال گذشته فیس بوک به طور متوسط ​​حدود ۲۳ میلیارد بازدیدکننده داشته می باشد. این سایت پرطرفدار از سال ۲۰۰۴ آنلاین بوده می باشد و متعلق به شرکت فیس بوک می باشد که توسط مارک زاکربرگ تأسیس شده می باشد.

4.بایدو (Baidu) پر بازدید ترین سایت چینی

10 تا از پر بازدید ترین سایت های جهان

10 تا از پر بازدید ترین سایت های جهان

Baidu.com چهارمین سایت از سایت های پربازدید جهان در سال ۲۰۲۰ می باشد که می توان آن را به عنوان “گوگل چینی” هم توصیف کرد. سال گذشته به طور متوسط ​​حدود ۷ میلیارد بازدید در ماه داشته می باشد. بایدو به عنوان موتور جستجوی پیشرو در چین، از سال 2000 آنلاین می باشد.

بنیانگذار آن (Robin Li)، فراوان قبل تر مفهوم موتور جستجوی تجزیه و تحلیل پیوند را در اوایل 1996 و حتی قبل از گوگل اختراع کرده بود. در واقع، موتور جستجوی گوگل تا حدی بر اساس مفهوم کارهای لی می باشد. لی در سال 2000 نسخه خود را به اینترنت داد و بایدو از آن زمان بر بازار موتورهای جستجوی چین تسلط داشته می باشد. بایدو همچنین در شراکت با خودروساز چینی جیلی، کسب و کار خود را گسترش داده می باشد.

5. ویکی پدیا (Wikipedia) یکی از پر بازدید ترین سایت های دانشنامه ای جهان

10 تا از پر بازدید ترین سایت های جهان

10 تا از پر بازدید ترین سایت های جهان

ویکی پدیا، پنجمین سایت از سایت های پربازدید جهان در سال ۲۰۲۰ می باشد. این دانشنامه آنلاین رایگان به طور متوسط ​​توانست ماهانه حدود ۴.۸ میلیارد بازدید کننده را در سراسر جهان به خود جلب کند. همچنین، ویکی پدیا تنها سایت در بین ۱۰ رتبه محبوب ترین سایت های جهان ۲۰۲۰ می باشد که متعلق به یک سازمان غیر انتفاعی، بنیاد ویکی مدیا مستقر در سان فرانسیسکو، می باشد. ویکی پدیا از سال ۲۰۰۱ آنلاین بوده و از آن زمان به بعد شیوه جستجو و یافتن اطلاعات جهان درباره موضوعات مختلف را به طور واقعی تغییر داده می باشد.

6. یاهو (Yahoo) یکی از سایت های پربازدید جهان

10 تا از پر بازدید ترین سایت های جهان

10 تا از پر بازدید ترین سایت های جهان

موتور های جستجو، ایمیل، نقشه‌های آنلاین، اخبار و اشتراک‌گذاری ویدئو و عکس برای کاربران در سراسر دنیا می باشد. این سایت در سال ۱۹۹۴ تأسیس شد. یاهو خود ادعا می‌کند در هر ماه، به بیش از ۳۰ زبان، حدود نیم میلیارد نفر مصرف‌کننده را جذب می کند.

7. توییتر (Twitter) یکی از سایت های پربازدید جهان و یکی از بهترین سایت های آمریکایی در دنیا

10 تا از پر بازدید ترین سایت های جهان

10 تا از پر بازدید ترین سایت های جهان

توییتر یک شبکه اجتماعی آمریکایی ، با ۳.۳ میلیارد بازدید در ماه می باشد که در آن کاربران پیام هایی به نام «توئیت» را توییت می کنند.

این سایت یکی از ده سایت های پربازدید جهان می باشد و به عنوان “پیام کوتاه اینترنت“توصیف می شود و در قالب اپلیکیشن بر بستر موبایل بیشترین استفاده کننده را دارد.

تا سال ۲۰۱۲، بیش از ۱۰۰ میلیون کاربر، روزانه ۳۴۰ میلیون توییت ارسال می کردند و این سرویس به طور متوسط ​​۱.۶ میلیارد درخواست جستجو در روز را انجام می داد. در سه ماهه اول سال ۲۰۱۹، توییتر بیش از ۳۳۰ میلیون کاربر فعال ماهانه داشته می باشد. با توجه به اینکه اکثریت قریب به اتفاق توییت ها توسط اقلیت کوچکی از کاربران نوشته می شود، توییتر یک سرویس میکروبلاگینگ می باشد.

8. اینستاگرام (Instagram) یکی از سایت های پربازدید جهان

10 تا از پر بازدید ترین سایت های جهان

10 تا از پر بازدید ترین سایت های جهان

اینستاگرام با ۲.۸ میلیارد بازدید در هر ماه، یک سرویس شبکه اجتماعی عکس و فیلم آمریکایی می باشد. در سال ۲۰۱۲، فیس بوک این سرویس را به مبلغ تقریبی یک میلیارد دلار به صورت نقد و سهام خریداری کرد. اینستاگرام که در ابتدا برای iOS راه اندازی شد، به سرعت محبوبیت خود را به دست آورد؛ با یک میلیون کاربر ثبت شده در دو ماه، 10 میلیون در یک سال و 1 میلیارد کاربر تا ژوئن 2018.

اینستاگرام علاوه بر تأثیرگذاری، مورد انتقاد هم قرار گرفته می باشد. مهم ترین آن ها تأثیر منفی بر سلامت روانی نوجوانان، تغییر سیاست ها و رابط کاربری، محتوای غیرقانونی یا نامناسب بارگذاری شده توسط کاربران می باشد.

اینستاگرام در بعضی از کشورها مثل ایران بیشترین طرفدارها رادارد ودر کشورهایی استقبال عمومی ندارد و استفاده کننده عمومی بیشر اشخاص معروف و بازیگر یا سلبریتیها است.

9. آمازون (Amazon) یکی از بزرگ ترین سایت های اینترنتی جهان

10 تا از پر بازدید ترین سایت های جهان

10 تا از پر بازدید ترین سایت های جهان

آمازون یکی از پنج شرکت بزرگ در صنعت فناوری اطلاعات ایالات متحده به همراه گوگل، اپل، مایکروسافت و فیس بوک می باشد. از این شرکت به عنوان “یکی از تأثیرگذارترین نیروهای اقتصادی و فرهنگی در جهان” و همچنین با ارزش ترین برند جهان یاد می شود. در سال ۲۰۱۵، آمازون از والمارت به عنوان با ارزش ترین خرده فروش در ایالات متحده پیشی گرفت.

همچنین، بزرگ ترین شرکت اینترنتی از نظر درآمد در جهان می باشد. Amazon.com در ژوئن 2021، بیش از 2.7 میلیارد بازدید کننده به همراه داشت که از 2.3 میلیارد بازدید در فوریه 2021 بیشتر بود. این پلتفرم تاکنون پربازدیدترین تجارت الکترونیک در ایالات متحده وگاهی در انتها کشورهای دنیا را دارد.

10. یاندکس (Yandex) از بهترین سایت های روسیه

10 تا از پر بازدید ترین سایت های جهان

10 تا از پر بازدید ترین سایت های جهان

یاندکس یک شرکت چند ملیتی روسی می باشد که بیش از ۷۰ محصول و خدمات دارای ارتباط با اینترنت از جمله حمل و نقل، خدمات جستجو و اطلاعات، تجارت الکترونیک، ناوبری، برنامه های کاربردی تلفن همراه و تبلیغات آنلاین را ارائه می دهد. این سایت با ۲.۶ میلیارد بازدید در ماه، دومین موتور جستجوی بزرگ در اینترنت به زبان روسی می باشد.

سایت های پربازدید جهان، بر اساس کشور مبدا

ایالات متحده در راس این آمار می باشد. به عنوان مثال، مایکروسافت، صاحب هفت سایت برتر جهان از جمله LinkedIn و Live.com می باشد. از سوی دیگر، آمازون، دارای پنج دامنه از جمله Twitch.tv، همراه با دامنه های محبوب متمرکز بر آمازون در ژاپن، بریتانیا و آلمان می باشد.

چین دارای پنج سایت برتر است: بایدو، QQ، Bilibili، تیک تاک، و AliExpress .QQ.com با بیش از ۹۸۱ میلیون بازدید ماهانه، به عنوان بهترین سایت خبری در چین رتبه بندی می شود. QQ هم مانند WeChat یک بستر پیام رسانی محبوب ارائه می دهد.

تنها چهار مورد از سایت های پربازدید جهان در روسیه و ژاپن مستقر هستند، در حالی که بقیه نقاط جهان در مجموع ۱۰ سایت پربازدید را تشکیل می دهند.

 

مطالب مرتبط :

ترفندهای سرگرم کننده گوگل

تفاوت بازدید های موبایل و کامپیوتر در الکسا

فایل robots.txt چیست؟

فاکتورهای سئو در طراحی سایت