, , ,

گربه ربات مارس کت، همنشینی جذاب برای گربه دوستان

گربه ربات مارس کت، همنشینی جذاب برای گربه دوستان

یکی از برترین و جذاب‌ترین گجت‌های معرفی شده در ۲۰۲۰ CES، ربات‌ها محسوب می‌شوند. یکی از این ربات‌های معرفی شده در نمایشگاه امسال، ربات یار داشتنی و با نمک MarsCat بوده که نوعی ربات-حیوان خانگی میباشد و بوسیله استارت‌آپ رباتیک Elephant Robotics، طراحی و ساخته شده است. این ربات – پِت، به طور کامل خودکار فعالیت می‌کند و می‌تواند به لمس یا صدا واکنش نشان دهد و یا گاهی اوقات با اسباب بازی هم بازی می‌کند. MarsCat، صحیح مثل گربه‌های واقعی، خیلی زود می‌تواند خود را دل انسان مکان بکند.

 

ربات مارس کت، CES2020ربات مارس کت- CES 2020

شرکت Elephant Robotics، برای  تمرکز بر تولید «کوباتز» یا ربات‌های صنعتی معروف میباشد. کوباتزها به دسته‌ای از ربات‌ها  گفته می‌شود که می‌توانند دوشادوش انسان در محل‌های صنعتی همچون کارخانه‌ها فعالیت کنند. شرکت Elephant در سال ۲۰۱۶ تاسیس شد و تا کنون سه سری از این ربات‌های صنعتی را تولید کرده و آنان را به کارخانه‌های مختلف در سرتاسر دنیا به فروش می‌رساند.

گربه ربات مارس کت، همنشینی جذاب برای گربه دوستان
ولی این محصول نو، برای مصرف خانگی طراحی شده نه کارخانه یا آزمایشگاه. مارس کت در واقع نخستین محصول خانگی این شرکت میباشد که ظاهر یک گربه را دارد و می‌تواند بنشیند، راه برود، بازی بکند و حرکات فرد یا صاحب خود را دنبال بکند. پایان این فعالیت‌ها بصورت خودکار و بدون هیچگونه تنظیمات دستی انجام می‌گیرد.

البته مارس کت، قابلیت‌های دیگری هم دارد که کاربر می‌تواند بصورت دستی آنان را تنظیم و برنامه ریزی بکند. داخل این ربات به کامپیوتر Raspberry Pi و سیستم MarsCat SDK مجهز میباشد. با سیستم نرم افزاری  برنامه نویسی منبع باز  MarsCat SDK، کاربر کنترل کامل به روی برنامه ریزی فعالیت‌های این ربات را در اختیار خواهد داشت.

مارس کت فعلا بوسیله پلتفرم Kickstarter برای سرمایه گذاری جمعی (crowdfunding) ارائه شده و تا به این جا ۲۰ هزار دلار برای تولید این ربات، سرمایه جمع آوری شده میباشد. مسئولین استارت‌آپ Elephant امیدوارند که حداقل ۱۰۰ هزار دلار برای تولید انبوه مارس کت جمع آوری کنند. Joey Song ، یکی از موسسان و مدیرعامل Elephant Robotics اعلام کرده که شرکت تصمیم دارد نخستین سری این ربات‌ها را تا ماه مارس برای مشتریان فرستادن بکند.

مارس کت

ربات پِت‌های مختلفی در بازار وجود دارد ولی به گفته آقای Song، ربات مارس‌کت  تلفیق منحصر به فردی از تکنولوژی پیشرفته و قیمتی زیاد متعادل‌تراز دیگر گزینه‌های موجود در بازار میباشد. این ربات می‌تواند به دستورات مختلف صوتی واکنش نشان دهد و هم چنین می‌تواند شخصیت خود را در طول وقت  و بر اساس شیوه برخورد کاربر با آن، تکامل دهد.

گربه ربات مارس کت، همنشینی جذاب برای گربه دوستان

مثلا اگر با این ربات فراوان صحبت نمایید، می‌تواند خصلت «پر سر و صدا» گیرد یا اگر با آن فراوان بازی نمایید، بازیگوش می‌شود. این قابلیت‌های جالب، به همراه پلتفرم برنامه نویسی متن باز می‌تواند امکانات گوناگون و مختلفی را یا هزینه ۶۹۹ دلار به کاربر ارائه دهد.
شرکت سونی نیر نوعی ربات گربه همچون، مشابه مارس کت دارد که با هزینه ۲۸۹۹ دلار در آمریکا به فروش می‌رسد.
منبع: techcrunch

———————————————————

مطالب مرتبط:

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *