,

کدام سایت‌ها اینترنت نیم‌بها دارند؟

کدام سایت‌ها اینترنت نیم‌بها دارند؟

کدام سایت‌ها اینترنت نیم‌بها دارند؟

کدام سایت‌ها اینترنت نیم‌بها دارند؟ تفکیک ترافیک داخل از بین‌الملل و اعمال تعرفه ترجیحی برای وب‌سایت‌های داخلی با راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات اتفاق افتاد که در اول با فهرستی از سایت‌های پربازدید شروع شده و بعدا وب‌سایت‌های به‌تدریج در لیست ‌آی‌پی‌ها با تعرفه ترجیحی قرار گرفتند.

با راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات، یکی از مهم‌ترین مزایایی که مورد توجه قرار گرفت، تفکیک تعرفه اینترنت داخل از بین‌الملل بود.

بدین معنا که برای وب‌سایت‌ها با سرورهای داخلی در مقایسه با وب‌سایت‌های خارجی، تخفیف ۵۰ درصدی در پیشنهاد گرفته شد و ارائه‌دهندگان خدمات اینترنتی از اینترنت ثابت و همراه، مطابق مصوبه سازمان رگولاتوری ملزم به رعایت این موضوع در محاسبه قیمت اینترنت برای کاربران شدند.

کدام سایت‌ها اینترنت نیم‌بها دارند؟

ولی این که کدام یک از وب‌سایت‌ها شامل این طرح باشند، از اول محل سوال بود؛ همزمان با بهره‌برداری از فازهای ابتدا و دوم شبکه ملی اطلاعات و در گام نخست، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، لیست ۱۰۰ وبسایت پرترافیک داخلی که سرورهای آنان در ایران قرار دارد را به اپراتورها و شرکت‌های اینترنت ارائه نمود که کاربران با مراجعه به این سایت‌ها تنها نصف قیمت را پرداخت کنند و مقرر شد این لیست به مرور تکمیل شود.

در این راستا حسین فلاح جوشقانی – رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی – با بیان این که تعرفه سایت‌های داخلی طبق مصوبه یک‌دوم میباشد، گفت:

لیستی بالغ بر ۲۰هزار وبسایت با تعرفه یک‌دوم وجود دارد. سازمان فناوری اطلاعات هم یک سامانه دارد که آن جا اعلام می‌کنند آی‌پی میبایست داخلی باشد و بعدا به اپراتور اعلام می‌شود که تعرفه را یک‌دوم بکند.

وی هم چنین درمورد تعرفه پیام‌رسان‌های داخلی اظهار کرد: بالغ بر دو سال میباشد بر اساس پیام‌رسان‌هایی که مرکز ملی فضای مجازی اعلام کردند، تعرفه ترجیحی وجود دارد.

بدین‌ترتیب هزینه محتوای پیام‌رسان‌های داخلی طبق مصوبه یک‌سوم میباشد که همین تعرفه بوسیله اپراتورها اعمال می‌شود.

کدام سایت‌ها اینترنت نیم‌بها دارند؟

به گزارش ایسنا، طبق اطلاعاتی که در وب‌سایت سازمان فناوری اطلاعات وجود دارد، پیام‌رسان‌های بیسفون، گپ، آی‌گپ، لنزور و سروش از تعرفه ترجیحی یک‌سوم برخوردار هستند.

طبق اطلاعاتی که در وب‌سایت سازمان فناوری اطلاعات وجود دارد، پیام‌رسان‌های بیسفون، گپ، آی‌گپ، لنزور و سروش از تعرفه ترجیحی یک‌سوم برخوردار هستند.

هم چنین ۲۵ هزار و ۶۹۴ وب‌سایت داخلی تعرفه ترجیحی دارند که لیست نام‌های دامنه با میزبانی داخلی در این لینک موجود میباشد.

وبسایتک آماده خدمات رسانی در زمینه های طراحی سایت ، سئو سایت ، پشتیبانی سایت و … به شما مشتریان گرامی می باشد.

جهت مشاهده نمونه کار و سفارش به صفحه اصلی مراجعه نمایید.

———————————————————————————————–

مطالب مرتبط:

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *