کاربرد کلمات کلیدی منفی در گوگل ادز

مدیریت کمپین گوگل ادز کار پیچیده و خسته‌کننده‌ای میباشد، چرا که میبایست بصورت مداوم وضعیت هر کلمه کلیدی را بررسی نمایید و اطمینان حاصل نمایید که کمپین از پیشنهاد اقتصادی سودآور میباشد.

راه‌های زیادی برای بهینه‌سازی کمپین‌های گوگل ادز وجود دارد اما یک راهکار خیلی ساده که خیلی وقت‌ها از آن غفلت می‌شود، استفاده از کلمات کلیدی منفی است.

یافتن کلمات کلیدی منفی برای کمپین

استفاده از کلمه کلیدی منفی باعث می‌شود تبلیغات شما در صورتی که کاربر عبارتی را جستجو بکند که شامل این کلمه باشد، تبلیغات شما به او نمایش داده نشوند.

برای یافتن کلمه کلیدی منفی متناسب می‌توانید از ابزار keyword planner استفاده نمایید. برای مثال فرض نمایید می‌خواهید برای یک فروشگاه بازی کامپیوتری کمپین گوگل ادز تعریف نمایید. برای تهیه لیست کلمات کلیدی منفی می‌توانید کلمات کلیدی اصلی مثل «خرید بازی» را در قسمت مربوطه در این ابزار وارد نمایید و کلمات دارای ارتباط به آن را دریافت نمایید.

کلماتی که با هدف شما در ارتباط نیستند، مشخص نمایید و به عنوان کلمات کلیدی منفی به کمپین گوگل ادز اضافه نمایید. برای مثال در شکل ذیل مشخص میباشد که میبایست کلماتی مثل «دانلود» و «آنلاین» را در لیست کلمات منفی کلیدی قرار بدهید.

 

تکمیل لیست کلمات کلیدی منفی کمپین

پس از این که کمپین گوگل ادز را فعال کردید، کاربران با وارد نمودن عبارات جستجوی مختلفی تبلیغات شما را مشاهده خواهند نمود. با مراجعه به بخش searched terms می‌توانید این عبارات جستجوشده را ببینید. اگر در این میان عباراتی وجود داشتند که با اهداف کمپین سازگاری نداشتند، آن‌ها را به لیست کلمات کلیدی منفی کمپین اضافه نمایید.

صرفه‌جویی مضاعف در هزینه‌ها با استفاده از کلمات کلیدی منفی

همانطور که گفته شد استفاده از کلمات کلیدی منفی باعث می‌شود تبلیغات به کسانی که در جامعه هدف نیستند نمایش داده نشود و بدین ترتیب برای کلیک‌های اشتباه احتمالی هزینه‌ای پرداخت نخواهد شد.

ولی صرفه‌جویی در هزینه‌ها به این جا محدود نمی‌شود بلکه با استفاده دقیق و متاسب از این کلمات، با توجه به نمایش تبلیغات در موقعیت متناسب نرخ تبدیل به کلیک تبلیغات هم زیاد شدن می‌یابد و این خود باعث زیاد شدن امتیاز کیفی کلمات کلیدی و در نتیجه کاهش قیمت متوسط هر کلیک می‌شود.

—————————————–

مطالب مرتبط: