چه امکاناتی در سال 2020 به «واتس اپ» اضافه می شود؟

چه امکاناتی در سال ۲۰۲۰ به «واتس اپ» اضافه می شود؟

عصر آی.سی.تی، پیام رسان محبوب واتس اپ (WhatsApp) طی دو سال گذشته با تحولات زیادی روبرو بوده میباشد. این پیام رسانِ تحت مالکیت فیس بوک در سال ۲۰۱۹ تعدادی امکانات نو را اضافه نمود و تمرکز زیادی روی ویژگی های حریم خصوصی همچون قفل اثر انگشت، امکان مخفی سازی مدیا، مسدودسازی (بلاک) مخاطبین و حریم خصوصی وضعیت (استاتوس) داشت.

در عین حالا تعدادی قابلیت نو در دست توسعه قرار دارد که قرار میباشد در سال ۲۰۲۰ به این نرم افزار اضافه شوند:
حالت تاریک (Dark Mode)
حالت تاریک (Dark Mode) یکی از امکانات آینده واتس اپ میباشد که کاربران مدت هاست انتظار آن را می کشند. این ویژگی طی چند ماه گذشته در دست توسعه بوده، ولی ظاهراً هنوز آمادگی عرضه ندارد. براساس اطلاعات رسیده، Dark Mode در سه گزینه قابل دسترس خواهد بود. هنگام فعال سازی Dark Mode، متن به رنگ سفید و زمینه به رنگ سیاه تبدیل خواهند شد. البته هیچ جدول زمانی ثابت در مورد زمان عرضه این قابلیت تعیین نشده میباشد.

چه امکاناتی در سال 2020 به «واتس اپ» اضافه می شود؟
قفل گشایی بوسیله چهره (Face Unlock)

واتس اپ اخیراً امکان قفل نمودن نرم افزار و ایمن سازی گفتگوهایتان با اسکنر اثر انگشت را فراهم نمود. حالا خبر می رسد واتس اپ در حالا اضافه نمودن قابلیت «قفل گشایی از راه چهره» میباشد که به نرم افزار اجازه میدهد با تشخیص چهره شما قفل خود را باز بکند. متأسفانه اطلاعات بیشتری در این خصوص در دست نیست.

Last Seen برای دوستان منتخب

Last Seen روشی پسندیده برای فهمیدن این میباشد که آخرین بار چه زمانی گیرنده پیام، واتس اپ را باز کرده و پیام ها را مشاهده کرده میباشد (مشابه تلگرام). به علاوه گزینه ای برای پنهان سازی این قابلیت وجود دارد، ولی به محض انجام اینکار هیچ کس نخواهد توانست Last Seen شما را ببنید و به عبارت دیگر نمی تواند متوجه شود که آخرین بار چه زمانی واتس اپ را چک کرده اید. طبق گزارش ها گویا قرار میباشد واتس اپ به کاربر اجازه دهد تا مخاطبینی که می توانند Last Seen وی را مشاهده کنند انتخاب بکند.

 

Facebook Pay
واتس اپ اخیراً امکان پرداخت و انتقال پول با استفاده از سیستم UPI (UPI-enabled WhatsApp Payments) را معرفی نمود ولی این ویژگی هنوز در دسترس عامه مخاطبان قرار نگرفته میباشد. ولی در گونه صحت گزارشات قرار میباشد پلتفرم Facebook Pay جهت امکانات پرداخت پول به زودی به واتس اپ اضافه شود. گرچه جزئیات دقیقی در این خصوص در دست نیست.

———————-

مطالب مرتبط:

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *