,

پنالتی گوگل چیست ؟

پنالتی گوگل چیست ؟

پنالتی گوگل چیست ؟

پنالتی گوگل چیست ؟ : الگوریتم های امتیازی گوگل کار خود را از دسامبر سال ۲۰۰۰ تغییر داده میباشد و هم چنین قسمت ابزاری خود را گسترده کرده که به آن تولبار می گویند.. آپدیت نمودن این تولبار دریایی از تغییرات را در صنعت سئو به وجود آورده میباشد.

با این تغییرات کم کیفیت سرچ گوگل زیاد شدن پیدا کرده میباشد زیرا می تواند محتوا با کیفیت کم را شناسایی بکند و آن ها را حذف بکند.
پنگوئن در سال ۲۰۱۲ خودش را آپدیت نمود و تلاش نمود که محتواهای ضعیف را از حوزه کاری خود دور بکند و با دقت تر به استراتژی محتوا بپردازد.

در این زمینه متخصصان سئو برنامه های مختلفی را برای گوگل در پیشنهاد می گیرند و البته گاهی اوقات نگرانند که آپدیت بعدی باعث درست کردن تغییراتی شود و وبسایت ، آن ها را به پنالتی بکشاند.

تشخیص یک پنالتی

پنالتی ها اتوماتیک یا دستی هستند . پنالتی های دستی به شما اعلام میشوند ولی نمی توانید علت آن را پیدا نمایید . این پنالتی ها بوسیله متخصصان سئو تشخیص داده میشوند .

پنالتی های الگوریتمی می توانند سرنخ های دقیقی داشته باشند . زمانیکه با پنالتی بیشماری مواجه می بشوید ، یعنی وبسایت شما امتیاز پسندیده نمی بگیرد و در واقع هیچ پیشرفتی در کار شما وجود نخواهد داشت .

گاهی اوقات میزان امتیاز پیچ به ذیل صفر می رسد و امکان دارد که به حذف شدن آن صفحه از گوگل بیانجامد.

یکی از علائم آن این میباشد ، زمانیکه وبسایت خود را همراه با کلمه کلیدی مورد پیشنهاد سرچ می نمایید ، هیچ نتیجه ای نمی بینید یا این که لیست وبسایت خود را در قسمت هوم پیج پیدا نخواهید نمود.

چرا گوگل وبسایت من را پنالتی می کند؟

گوگل بصورت مداوم در حالا بررسی نمودن محتوا میباشد که آپدیت های الگوریتمی را نشان می بدهند و در موارد نادری این علت های تغییر را به ما می گویند.

حل نمودن مشکلات در این قسمت، نیازمند شناسایی دلایل میباشد.
در این قسمت دلایل زیادی را به شما معرفی میکنیم که بفهمید چرا وبسایت شما به پنالتی دچار شده میباشد و راحت تر به حل مشکل بپردازید.

لینک های گسترده دوجانبه

اگر با مشتری هایتان لینک های زیادی را تبادل نمایید، گاهی اوقات سعی شما منجر به درست کردن مشکلاتی مثل پنالتی شدن وبسایت میشود. محتوای کپی شده کاملاً برای همه واضح و مشخص میباشد .

هرگونه محتوای کپی شده روی وبسایت باعث میشود که کمتر مورد توجه گوگل قرار بگیرید . پس حتماً اطمینان حاصل نمایید که محتوای شما خاص میباشد و به خوبی نگارش شده میباشد.

استفاده بیشتر از حد از تگ های H1

یک محتوا با ساختار درست می تواند به پیشرفت وبسایت شما یاری بکند زیرا تگ های گوگل یاری می کنند تا بفهمند که صفحه شما در مورد چه موضوعی صحبت میکند .

اضافه بودن بیشتر از حد این تگ ها باعث میشود که گوگل لیست کلمات کلیدی مورد پیشنهاد وبسایت شما را در پیشنهاد نگیرد.

۴۰۴ داخلی

گوگل مایل میباشد بداند که شما متمایل به تولید محتوا هستید و هر گونه خطا یا ارور را بررسی می نمایید .

اگر ۴۰۴ داخل وبسایت شما تحویل داده شود، یعنی این سیگنال آتشین به وجود آمده میباشد . با رعایت این نکته، کاربران می توانند به محتوایی که مد نظرشان میباشد، دست بیابند.

پنالتی گوگل چیست ؟
لینک هایی از سایتهای دیگر با زبان های مختلف

میبایست قوانین عادلانه باشد ولی امکان دارد که لینکی دریافت نمایید که از سمت مشتری از یک کشور دیگر باشد که به طور کامل از لحاظ تکنیکی بر ضد شما عمل میکند .

دلیل گوگل برای اینکار این میباشد که کاربران عموماً ترجیح می بدهند که از یک زبان استفاده کنند . بنابراین لینک های به زبان دیگر برای آن ها کاربردی نخواهد بود.

محتوای انباشته شده از کلمات کلیدی

قوانین خاص و عجیب در مورد توزیع کلمات کلیدی در محتوا وجود دارد .

حقیقت اینجاست که هیچ کدام از این قوانین به اثبات نرسیده است و مورد تایید قرار نگرفته است ولی چیزی که واضح میباشد این میباشد که اگر تعداد کلمات کلیدی در محتوای شما بیشتر از حد بالا باشد ، یک نوع اخطار محسوب میشود و نشان دهنده ضعف محتوای شما است.

اگر گوگل تعداد این کلمات را بیشتر از حد بالا تشخیص دهد، شما را پنالتی م یکند. حالا این پنالتی امکان دارد عادلانه و غیر عادلانه باشد .

لینک های فوتر

بعضی از طراحان وب از لینک های فوتر به عنوان یاری های جهت یابی استفاده می کنند که گاهی اوقات بدون علت خاصی این لینک ها باعث پنالتی شدن وبسایت میشود.

گم نمودن اطلاعات نقشه وبسایت

گوگل از نقشه وبسایت XML استفاده میکند و ساختار وبسایت شما را بررسی میکند و به شما یاد میدهد که چطور موارد مختلف در کنار یکدیگر قرار بدهید .( پنالتی گوگل چیست ؟ )

پس اطمینان حاصل نمایید که این نقشه وبسایت برای گوگل در دسترس باشد و آن را به روز رسانی نمایید که بدین منظور میتوانید از ابزار وب مستر یاری بگیرید که در گونه دسترسی نداشتن گوگل به آن ، امکان دارد که وبسایت دچار پنالتی شود.

لینک های پنهانی

لینک ها روی وبسایت شما میبایست قابل دیدن و قابل استفاده برای کاربران باشند . هر چیزی که از دید گوگل پنهان بماند و یا از دید کاربر مخفی باشد، مشکوک است .

پس هرگز هیچ لینکی با رنگ یکسان پس زمینه صفحه یا دکمه های روی صفحه استفاده نکنید ؛ حتی اگر قصد پنهان نمودن چیزی را نداشته باشید.

لینک های بیرونی شکسته شده

اگر لینک های خود را آپدیت نکنید ، گوگل فرض میکند که به تجربه کاربر اهمیت نمی بدهید و در نتیجه به صفحه شما ارور ۴۰۴ میدهد. پس حتما این لینک ها را بعد از گذشت زمانی بررسی نمایید.

محتوای کهنه

گاهی اوقات مدیران وبسایت، محتوایی را از دیگر سایتها جمع آوری می کنند و بر روی صفحه خود قرار می بدهند .

اغلب اینکار را با قصد و نیت پسندیده انجام می بدهند ولی گاهی اوقات بدون هیچ دلیلی ارور دریافت می کنند.

در این شرایط معمولاً گوگل آن ها را کپی می پندارد و پس بهتر میباشد که محتوای خودتان را جایگزین نمایید.

محتوای پنهان

مهارت های بهینه سازی وجود دارد که کمتر اخلاقی هستند و گاهی اوقات وزن کلمات کلیدی را به خود اختصاص می بدهند . هرگز نبایستی یک محتوای پنهان را در وبسایت خود نگه دارید.

استفاده بیشتر از حد از انکر تکست

متخصصان سئو در گذشته یک بار تصمیم گرفته اند که روی کلمات کلیدی لینک های مشخصی کار کنند و به آن ها قدرت ببخشند. از آپدیت پنگوئن سال ۲۰۱۲ به بعد، استفاده بیشتر از حد از لینک آنکرتکست به شدت منع میشود .

کلمات کلیدی غیر طبیعی را میبایست با لینک های صادقانه و درست و روان جابه جا نمایید تا دچار مشکل نگردید.

 

منقضی شدن سایت

زمانیکه تاریخ وبسایت منقضی میشود ، همه نگران میشوند. کاربر، وب مستر و موتور جستجو از جمله این افراد هستند. پس حتما تاریخ را بروزرسانی نمایید.

قلمروهای کلمات کلیدی

نام های قلمرویی به خودی خود خطرناک نیستند ولی نام های قلمرویی با کلمات کلیدی امکان دارد که خطرناک باشند. پس مشکلات لینک انکرتکست را سریعاً بررسی نمایید.

اگر لینک را مرتباً به آن قلمرو تکرار نمایید ، امکان دارد که گوگل آنکر تکست را دستکاری شده تلقی بکند.

اگر این قلمرو هماهنگی دقیق نداشته باشد، میبایست به اندازه کافی محتوای پسندیده داشته باشد وگرنه گوگل آن را یک صفحه برای گول زدن افراد تلقی میکند .

استفاده از لینک های اجاره ای

بعضی از متخصصان هنوز باور دارند که لینک های اجاره ای با ارزش هستند و برای سئو کاربردی می باشند .

آن ها معمولا هر ماه برای این لینک ها پول پرداخت می کنند و گاهی اوقات نسبت به شرایط موجود، آن ها را تغییر می بدهند. این لینک ها معمولاً پولی هستند ولی امکان دارد که شما را به دردسر بیندازند.

استفاده از شبکه های بلاگ

هرگونه شبکه بلاگ می تواند نشانه دستکاری شدن باشد . بیش شبکه های بزرگ هم اکنون از بین رفته اند .

بلاگ به افراد اجازه میدهد که لینک های وارد شده را پاک کنند . شما هم میبایست به از بین بردن این شبکه ها بپردازید.

لینک های گسترده

همه ما نیاز داریم که صفحات را به یکدیگر لینک بزنیم ولی گوگل بصورت مداوم این لینک ها را یک الگوی غیر طبیعی شناسایی میکند. پس بهتر میباشد از انجام اینکار خودداری نمایید .

پذیرفتن لینک ها از همه مکان

گوگل قبول لینک وبسایت ها را از هر جایی نمی پذیرد . لینک های پذیرفته شده زیادی هستند که محتوای آن ها دارای پرچم قرمز میباشد و کارآمد نمی باشد . گوگل نسبت به این قضیه هوشیار میباشد که نبایستی به آن ها اعتماد نمایید .

استفاده بیشتر از حد از کلمات کلیدی

مدت وقت زیادی میباشد که این کلمات کلیدی مورد بحث قرار گرفته اند که آن ها یکی از راحت ترین راه ها برای دستکاری نمودن می باشند . برای هر صفحه خود نبایستی بیش از ۵ عدد از آن ها را استفاده نمایید.

سرعت پایین

اگر سرعت لود شدن و یا باز شدن صفحه وبسایت شما پایین باشد ، کاربران را خسته و ناامید میکند . عوامل زیادی روی این سرعت تأثیرگذار هستند. پس حتما میبایست هرچه زودتر این مشکل را برطرف نمایید .

محتواهای خریداری شده

گاهی اوقات امکان دارد که پول دهید و محتواهای دزدکی را بخرید که در نهایت گوگل به راحتی آن را شناسایی میکند . مخصوصاً این که این محتوا را ارزان خریده باشید.

اسپم کامنت

اکثر سیستم های کامنت گذاری دارای سیستم تشخیصی اتوماتیک اسپم هستند ولی بعضی از کامنت ها هنوز مورد بررسی قرار نمی گیرند.

پس حتماً میبایست به کامنت های دریافتی توجه نمایید و اجازه ندهید که هیچ اسپمی ساخته شود .

اگر برای مدیریت کامنت ها و اسپم های آن وقت ندارید ، بهتر میباشد که کامنت های خود را به طور کل ببندید و ریسک نکنید.

دستگاه کلاه سیاه سئو

اگر اطلاعاتی را در مورد استفاده از متد کلاه سیاه منتشر کنید، منتظر پنالتی شدن باشید.

محتوای هک شده

گوگل محتوای هک شده را حذف میکند . پس همیشه تنظیمات هک شده را بررسی نمایید و اگر مشکلی قبل آمد سریعاً بکاپ وبسایت را بازیابی نمایید.

ساخت لینک با سرعت بالا
زیاد طبیعی میباشد که دلتان بخواهد سایت تان به سرعت امتیاز گیرد ولی بیشتر از حد نبایستی در اینکار زیاده روی نمایید . تعداد بالای لینک های مشابه نشان دهنده ضعف وبسایت میباشد . پس عجله نداشته باشید تا به تدریج شاهد پیشرفت خود باشید.

گزارش های اسپم گوگل
گوگل یک فرم آنلاین را برای گزارش اسپم طراحی کرده میباشد . امکان دارد که وبسایت شما جزء این موارد شناخته شود که میبایست مراقب آن باشید.

فروم: پنالتی گوگل چیست ؟
اگر قصد استفاده از فروم را دارید ، از نوع پسندیده استفاده نمایید و تکنیک های طبیعی لینک گذاری را بکار بگیرید تا مورد پنالتی واقع نگردید.

پنهان نمودن اسپانسر ها
داشتن یک اسپانسر اصلاً چیز بدی نیست . بسیاری از سایتها هستند که بدون اسپانسر نمی توانند فعالیت کنند .

پس تلاش در پنهان نمودن اسپانسرها نداشته باشید و قوانین را رعایت نمایید .

وجود نداشتن لینک مربوط به اسپانسر نشانه بدی برای گوگل میباشد که امکان دارد شما را به آن علت پنالتی بکند.

ربات های txt
این فایل های ربات برای این استفاده میشود که به موتور های جستجو بگویند چطور با وبسایت خود برخورد کنند .

دلایل زیادی وجود دارد که صفحات از این ربات ها خارج شوند . مسدودیت های گسترده می تواند علت پنالتی باشد.

صفحات لندینگ
گاهی اوقات بعضی ها تلاش دارند که صفحات لندینگ را دستکاری کنند . بضی از کمپانی ها هستند که سعی می کنند تا موقعیت خود را از راه درست کردن وبسایت های یک صفحه ای و بهینه سازی شده برای کلمات کلیدی جداگانه ارتقا بدهند .

معمولاً گوگل اینکار را یک تمرین بد تلقی میکند و امکان دارد که به شما اطلاع دهد.

بهینه سازی بیشتر از حد
بهینه سازی بیشتر از حد معمولاً یک قدم شما را به پنالتی نزدیک تر میکند . پس سخت نگیرید و محتوای طبیعی تولید نمایید و درگیر امتیاز گیری بیشتر از حد نباشید.

پنالتی گوگل چیست ؟
مقاله های تبلیغی
مقاله تبلیغی اساساً محتواهایی هستند که درون آن لینک های پولی قرار گرفته میباشد . نتایج جستجو از راه آن ها مورد استفاده قرار میگیرد که میبایست از اینکار خودداری نمایید.( پنالتی گوگل چیست ؟ )

تعداد بالای لینک های خارج از محدوده
این لینک ها کاملاً طبیعی هستند ولی تعداد بالای آنان نشانه این میباشد که شما قصد و نیت سویی دارید.

کدهای ارور یا خطا
جدا از ارور ۴۰۴ طیف وسیعی از ارور های دیگر وجود دارد که گوگل از آن ها متنفر میباشد . این ارور ها حالت ایده آل نیست. هم چنین اگر ارور های ۵۳۰ و ۳۰ را مشاهده کردید، میبایست هرچه زودتر علت آن را پیدا نمایید.

متادیتای کپی شده
ابزارهای بلاگ و فرم های CMS به راحتی و بصورت تصادفی مطلب ها کپی شده را درست کردن می کنند ولی می تواند نشانه محتوای کپی شده باشد که برای شما مشکلاتی را درست کردن خواهد نمود.

بک لینک های مشکل آفرین
وبسایت شما هرگز نبایستی پلانتی گیرد ولی میبایست در مورد آن اطلاعات جمع آوری نمایید .

اگر واقعاً انسان بدشانسی هستید، امکان دارد که رقیبی به دلیل اقدامات غیر اخلاقی ، وبسایت شما را دچار پنالتی بکند که یکی از رایج ترین آن ها استفاده از کمپین بک لینک بدخواه میباشد.

کلمات کلیدی هدف
گاهی اوقات افراد کلمات کلیدی خودشان را به کلمات کلیدی هدف تبدیل می کنند که معمولاً بوسیله گوگل جرم شناخته میشود.

وبسایتک آماده خدمات رسانی در زمینه طراحی سایت – سئو سایت – پشتیبانی سایت و … به شما مشریان گرامی می باشد. جهت مشاهده نمونه کار و سفارش در صفحه نخست با ما در ارتباط باشید.

—————————————————————————

مطالب مرتبط:

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *