هوش مصنوعی جلوی پیر شدن را می گیرد

به گزارش مهر به نقل از یاهونیوز، پژوهشگران می‌گویند با استفاده از دستاوردهای هوش مصنوعی می‌توان روند پیر شدن را متوقف نمود یا حداقل آن را به تأخیر انداخت.

صنعت هوش مصنوعی که مورد حمایت بسیاری از دولت‌ها، صاحبان صنایع، دانشگاهیان و سرمایه گذاران قرار دارد هم اکنون ۱۱۰ میلیارد دلار ارزش دارد و این ارزش تا سال ۲۰۲۵ به ۶۱۰ میلیارد دلار می‌رسد. اگر بتوان از این فناوری برای جلوگیری از پیر شدن انسان‌ها استفاده نمود، ارزش بازار محصول های و خدمات هوش مصنوعی باز هم به میزان چشمگیری ارتقا خواهد یافت.

هوش مصنوعی جلوی پیر شدن را می گیرد

پژوهشگران آمریکایی که کار بر روی این طرح را به طور جدی شروع کرده اند، می‌گویند با استفاده از هوش مصنوعی می‌توان داروهای دقیق‌تری ساخت که روند بهبودی انسان را تسریع می‌کنند. هم چنین الگوریتم‌های هوش مصنوعی برای تشخیص سریع بیماری‌ها قابل استفاده هستند و در نتیجه از مرگ و میر افراد کاسته می‌شود.

مؤسسه تحقیقات کهنسالی در نیویورک که بر روی این موضوع کار می‌کند از اختصاص بودجه ۵۰ میلیون دلاری برای تحقیق در این زمینه در یک بازه زمانی پنج ساله خبر داده است. یکی از ثمرات اولیه این تحقیق ابداع دارویی ارزان هزینه برای مقابله با روند پیری میباشد.

این دارو از قابلیت بکند نمودن سرعت پیر شدن سلول‌های بدن انسان برخوردار میباشد و لذا می‌تواند زندگی سالم را برای مدت طولانی‌تری ممکن بکند. کاهش سرعت پیر شدن سلول‌های بدن باعث می‌شود تا از درست کردن برخی بیماری‌های دارای ارتباط با کهولت سن همچون سرطان‌ها، آلزایمر، بیماری‌های قلبی و غیره جلوگیری شود.

البته این دارو دارای برخی عوارض جانبی همچون ناراحتی معده و حالت تهوع هم هست که پژوهشگران درصدد یافتن راهی برای کاهش این عوارض هستند.

وبسایتک آماده خدمات رسانی در زمینه طراحی سایت،پشتیبانی سایت،سئو سایت به شما مشتریان گرامی می باشد.

جهت سفارش و مشاهده نمونه کار به صفحه اصلی سایت مراجعه نمایید.

————————————-

مطالب مرتبط: