همکاری شرکت های چینی برای رقابت با پلی استور گوگل

همکاری شرکت های چینی برای رقابت با پلی استور گوگل

شرکتهای چینی هواوی، ویوو، اوپو و شیائومی طبق گزارش‌ها در حالا همکاری برای راه‌اندازی یک پلتفرم هستند که به برنامه‌نویسان غیر چینی امکان آپلود همزمان اپلیکیشن‌ها به اپ‌استورهای این شرکت‌ها را می‌دهد. هدف از این همکاری، رقابت با پلی استور گوگل عنوان شده است.
بنابر گزارش رویترز، این تولیدکنندگان اسمارت‌فون طی یک همکاری تحت عنوان «GDSA» (Global Developing Service Alliance) با یکدیگر همکاری می‌کنند که به پیشنهاد می‌رسد هدف از این همکاری مبارزه با انحصار پلی استور گوگل در بازار اپلیکیشن‌های اندرویدی است.

از آنجایی که گوگل استور در کشور چین فیلتر است، کاربران اندرویدی چینی به دانلود اپلیکیشن‌ها از دیگر استورهای داخلی این کشور عادت کرده‌اند که اکثر این استورها به شرکت‌های هواوی و اوپو تعلق دارند. ولی خارج از چین، گوگل استور حرف ابتدا را در بازار اپلیکیشن‌ها می‌زند. در نتیجه انحصار پلی استور، اپ‌استورهای دیگر همواره با محدودیت پشتیبانی از طرف برنامه‌نویسان همراه بوده‌اند.

همکاری شرکت های چینی برای رقابت با پلی استور گوگل

ولی طرح GDSA به احتمال فراوان می‌تواند این محدودیت را برای شرکت‌های چینی برطرف بکند.
طبق آنچه که در سایت آزمایشی GDSA آمده، این سرویس در حالا حاضر برای ۹ کشور و منطقه از جمله هند، اندونزی، روسیه و مالزی برنامه‌ریزی شده میباشد. هواوی در اروپا و شیائومی در هند، دو برند مطرح به حساب می‌آیند که بازار قابل توجهی را در این مناطق در اختیار دارند ولی روی هم رفته این دو بازار تنها ۴۰ درصد از کل بازار هدف این شرکت‌ها را تشکیل می‌دهند.

همکاری شرکتهای چینی برای رقابت با پلی استور گوگل و راه‌اندازی این پلتفرم نو می‌تواند کار را برای برنامه‌نویسان راحت بکند تا بدون محدودیت بتوانند اپلکیشن‌های خود را به‌طور همزمان در چند اپ‌استور چینی آپلود کنند.

———————————————————

مطالب مرتبط:

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *