نصب دوربین مدار بسته :نصب دوربین مداربسته در فاصله حدود دو.پنج متری از زمین انجام شود. این ارتفاع حداقلی میباشد که برای نصب دوربینهای مداربسته توصیه می‌شود و می‌تواند به ما یاری بکند تا زاویه دید بهتری از محیط داشته باشیم. اگرچه حداقل ارتفاع توصیه شده دو.پنج متر میباشد.

اصول اولیه نصب دوربین مداربسته

استانداردهای نصب دوربین مداربسته در هنگام نصب دوربین‌های مداربسته در فضای بیرونی زیاد حائز اهمیت میباشد. پس، میبایست مراقب باشیم که دوربین از دسترسی سارقان در امان باشد. برای این منظور، مکانیکی‌ها و روش‌های امنیتی مناسبی برای نصب دوربین‌ها در محیط‌های خارجی وجود دارد.

البته ضروری به ذکر میباشد که شما میتوانید برای اطمینان بیش از دوربین مداربسته و دزدگیر که مکمل یکدیگر هستند؛ استفاده نمایید. یکی از برترین برند های دزدگیر، دزدگیر فایروال میباشد. شما میتوانید برای مشاهده هزینه دزدگیر فایروال کلیک نمایید.در جدول ذیل استانداردهای نصب دوربین مدار بسته برای میزان حداقل و حداکثر فاصله و ارتفاع معمولی برای نصب دوربین‌های مداربسته داهوا آورده شده است:

حداقل ارتفاع نصب:2.پنج متر

حداکثر فاصله از زمین:به توصیه حاکمیت محلی و قوانین مربوطه وابسته میباشد.
این پارامترها برای اطمینان از عملکرد بهینه دوربین‌ها و بهره‌برداری از آن‌ها در پیشنهاد گرفته می‌شوند. اگر شما هم به دنبال 1 دوربین مداربسته با کیفیت و با رزولوشن بالا ولی با هزینه متناسب هستید، میتوانید لیست هزینه داهوا را دانلود نمایید.

 نصب دوربین مدار بسته

نصب دوربین مدار بسته

جدول ارتفاع نصب دوربین مداربسته

حداکثر ارتفاع نصب حداقل ارتفاع نصب مدل دوربین مداربسته
شش متر 2.پنج متر دوربین بالت (Bullet)
سه متر 2 متر دوربین دام (Dome)
ده متر 8 متر اسپید دام
چهار متر 3 متر دوربین لامپی
چهار متر 3 متر دوربین چشم ماهی

استاندارد ارتفاع در نصب انواع دوربین مداربسته

ارتفاعی که برای نصب در پیشنهاد گرفته می‌شود، میبایست با رعایت حد استاندارد مشخص شود، زیرا هر 2 وضعیت کمتر یا بیش از ارتفاع استاندارد، امکان دارد به مشکلاتی منجر شود. به عنوان مثال، در مورد دوربین‌های چشم ماهی، ارتفاع حداقلی معمولاً میبایست حداقل سه متر باشد. در صورتی که دوربین در ارتفاع کمتری نصب شود، امکان دارد دوربین نتواند عملکرد بهینه‌ای ارائه دهد.

در چنین مواردی، بهتر میباشد از دوربین‌هایی با ویژگی‌ها و طراحی دیگری استفاده کنیم که ارتفاع نصب کمتری را مورد نیاز داشته باشند. اگر می خواهید امنیت خود را تکمیل نمایید تا اجازه هیچگونه تجاوزی به محل مورد پیشنهاد را ندهید، نظر ما این میباشد که از 1 پکیج دوربین مداربسته اقتصادی استفاده نمایید تا مقرون به صرفه باشد و شما تجربه خوبی را داشته باشید.

نصب دوربین مدار بسته

ارتفاع نصب دوربین مدار بسته مهم میباشد
اگر در نصب دوربین به اصول ارتفاع متناسب توجه نکنید، امکان دارد کارایی دوربین به شدت کاهش یابد. ارتفاع نصب دوربین می‌تواند تاثیرات بیشماری بر روی عملکرد دوربین داشته باشد، از جمله:

یک.کیفیت و وضوح تصویر:

ارتفاع متناسب نصب دوربین به بهبود کیفیت تصاویر یاری می‌کند. در صورتی که دوربین در ارتفاع نادرستی نصب شود، ممکن است با بزرگنمایی و زوم بر روی تصاویر، کیفیت آنان کاهش یابد و تصاویر ابهام‌زا شوند.

دو.برد دید در شب:

دوربین‌های مداربسته با برد دید در شب IR کار می‌کنند. ارتفاع نصب غلط می‌تواند برد دید در شب را محدود بکند. بنابراین، توصیه می‌شود که از ارتفاع استاندارد دوربین مداربسته پیروی شود.

سه.تغییرات و شرایط جوی:

ارتفاع غلط دوربین امکان دارد در معرض تغییرات شرایط جوی نظیر باران، برف، یا طوفان قرار بگیرد و کارکرد دوربین را تحت تأثیر قرار دهد. بهتر میباشد ارتفاع نصب دوربین را با این عوامل هم در پیشنهاد بگیرید.”

استاندارد کابل کشی دوربین مداربسته
در هنگام کابل‌کشی برای دوربین‌های مداربسته، میبایست به نکته ها ذیل توجه داشته باشید:

 نصب دوربین مدار بسته

نصب دوربین مدار بسته

یک.انتخاب مسیر متناسب

شما نمی‌توانید از هر مسیری برای کابل‌کشی دوربین استفاده نمایید. امکان دارد موانع و محدودیت‌های مختلفی در مسیر داشته باشید، بنابراین برترین مسیر را با دقت برگزینید. اگر کابل‌کشی در محیط فروشگاهی یا اداری انجام می‌شود، به زیبایی هم توجه داشته باشید.

دو.جلوگیری از تداخل با کابل‌های برق

کابل‌های دوربین مداربسته نبایستی از کنار تجهیزات و کابل‌های برق که نویز درست کردن می‌کنند، عبور کنند. این نویز می‌تواند سبب خلل در انتقال دیتاها و درست کردن پارازیت شود. بنابراین، برترین راهکار این میباشد که حداقل 30 سانتی‌متر فاصله بین کابل‌های کواکسیال و کابل‌های برق را رعایت نمایید.

سه.استفاده از کابل‌های روکش دار

اگر مجبور به قرار دادن کابل در فاصله کمتری هستید، از کابل‌های روکش دار استفاده نمایید. هم چنین، در مسیر کابل‌کشی از عوازل مختلف استفاده نمایید تا جلوی تداخل‌ها و مشکلات احتمالی را بگیرید.

چگونگی نصب کابل های دوربین های مداربسته

یک.اجتناب از زاویه چرخش بیشتر از 90 درجه

کابل‌ها را بیشتر از 90 درجه نپیچید چرا که اینکار امکان دارد به پاره شدن کابل یا کاهش سرعت انتقال دیتا منجر شود. هم چنین، از پارگی و له شدگی کابل شبکه بپرهیزید. در صورتی که قطعات اتصال پارگی دارند، بهتر میباشد از آن‌ها استفاده نکرده و کابل را تعویض نمایید.

دو.عدم اعراب کابل

کابل‌کشی را تحت فشار خیلی فراوان انجام ندهید و به جای آن به طور آزادانه و رها کابل ها را حرکت دهید. هم چنین، تاکید داریم که کابل‌ها بصورت قابل مشاهده و در دید مستقیم نباشند. برای پنهان نمودن کابل‌هایی که از داکت بیرون آمده‌اند، می‌توانید از باکس‌های مخصوص آنان استفاده نمایید.

 نصب دوربین مدار بسته

نصب دوربین مدار بسته

 

مطالب مرتبط:

استریمر

مخترع اصلی تلویزیون که بود؟

 عیب یابی دوربین موبایل آیفون

نخستین خودروی برقی شیائومی