نخستین خودروی برقی شیائومی:شرکت شیائومی که یکی از تولیدکننده‌های مهم تلفن همراه به شمار می‌رود تصاویری را از اولین خودروی الکتریکی‌اش را ارایه کرده که یک خودروی سدان با 5 سرنشین و با سقف شیشه‌ای میباشد.تصاویری که در آرشیو وزارت صنعت و فناوری اطلاعات چین منتشر شده نشان می‌دهد که این خودرو با نام Beijing Xiaomi SU7 و بوسیله 1 شرکت دولتی تولید می‌شود.

این خودرو با بدنه براق از امکان نصب فناوری لیدار را در بالای شیشه جلو برای یاری به رانندگی برخوردار میباشد و حداکثر سرعت آن ۲۶۵ کیلومتر بر ساعت و وزن آن ۲.۶۶ تن میباشد.خودروهای چینی ملزم به درج مدل‌های نو خود در وبسایت وزارت فناوری چین هستند و محصولاتی که تایید اولیه را دریافت کرده باشند برای بازخورد در کاتالوگی که دولت منتشر می‌کند، در معرض قضاوت و پیشنهاد قرار می‌گیرند.

تصاویر نخستین خودروی برقی شیائومی منتشر شد

انتشار این اطلاعات لزوما با جدول زمانی تولید مطابقت ندارد. شیائومی قبلا گفته بود که خودروی برقی این شرکت نیمه ابتدا سال ۲۰۲۴ به طور رسمی عرضه می‌شود.طی سال‌های اخیر شرکت های تکنولوژی چین به ساخت خودروی برقی علاقه‌مند شده‌اند از جمله آنان می‌توان به شرکت هواوی اشاره نمود.شرکت هنگ‌کنگی فاکسان که تولید کننده اصلی آیفون در جهان به شمار می‌رود و بخش مهمی از تولیداتش را در چین انجام می‌دهد هم اعلام کرده به زودی به صنعت خودروهای الکتریکی قدم می‌گذارد.

نخستین خودروی برقی شیائومی

نخستین خودروی برقی شیائومی

شیائومی در طی سالها نشان داده که به دنبال درست کردن 1 اکوسیستم از مجموعه محصول های مصرفی تکنولوژی میباشد. این شرکت اخیرا سیستم‌عامل‌های گوشی‌های هوشمند و سایر لوازم خانگی خود را به شکلی تغییر داده تا در آینده خودروهای برقی را هم شامل شود و به 1 سیستم کنترل یکپارچه تبدیل شود.بازار خودروهای چین هم اکنون در اختیار شرکت BYD قرار داردو شرکتهایی چون Li Auto و جیلی و هم چنین برند لوکس Zeekr هم بخشی از این بازار خودروهای الکتریکی را در اختیار قرار گرفته‌اند.

در کنار این شرکت ولکس واگن هم Xpeng هم به نبال ساخت مدل‌های ارزان‌قیمت در چین هستند.از سوی دیگر کاهش قیمتی که تسلا روی خودروهای خود انجام داده سبب پیروی سایر رقبا شده و همین به چالش‌های این صنعت دامن زده میباشد.

 

مطالب مرتبط: