,

مراحل پشتیبانی وبسایت

مراحل پشتیبانی وبسایت

مراحل پشتیبانی وبسایت

پشتیبانی یک عملیات یا فرآیند کوتاه مدت نیست و در عین حالا تنها یکبار انجام نمی شود. بلکه نیاز به سعی مداوم دارد. در برخی سایتها که برای ارتقا رتبه و زیاد شدن بازدیدکننده، ارزش و اهمیت خاصی قائل هستند، پشتیبانی از وبسایت امکان دارد در چند سال انجام و به طور مداوم تمدید شود. در این گونه وبسایت با هیچ خطا و مشکلی مواجه نمی شود و در نتیجه میتوان هر روز شاهد ورود حجم وسیعی از بازدیدکننده ها بود.

پشتیبانی وبسایت در چند مرحله انجام میشود که عبارتند از:

نگهداری و پشتیبانی فنی

پس از این که وبسایت راه اندازی شد، امکان دارد برخی از قسمت های آن دچار مشکل شوند. برای مثال در قسمت قالب های جوملا که بصورت OPEN هستند، امکان دارد لینک سایر وبسایت ها قرار گیرد. در این گونه کاربران پس از ورود به وبسایت، به وبسایت آنان هدایت شده و این امر به مرور وقت از رتبه وبسایت بکاهد. برای جلوگیری از این دست اتفاقات، پشتیبانی فنی در اولویت قرار میگیرد.

ضمن این که ورود افزونه های نو، به معنای قدیمی شدن برخی دیگر از افزونه ها برای موتور های جستجو میباشد. پشتیبان میبایست از ورود افزونه ها و ابزارهای نو اطلاع داشته باشد و آنان را در وبسایت نصب بکند.

مراحل پشتیبانی وبسایت
نگهداری و پشتیبانی امنیتی

بعد از راه اندازی وبسایت، حفظ حریم شخصی بازدیدکننده ها و خارج نمودن اطلاعات از دسترس افراد سود، ضرورت پیدا میکند. در صورتی که وبسایت در مورد خرید و فروش محصول های و خدمات فعالیت دارد و بازدیدکنندگان اطلاعات بانکی خود را در وبسایت وارد می کنند، حفظ امنیت آنان ضرورت بیشتری دارد. حضور هکرها به معنای دسترسی به اطلاعات بانکی کاربران و در نتیجه می تواند عواقب وخیمی را به دنبال داشته باشد.

بنابراین بررسی مدام وبسایت و تغییر کدهای موجود می تواند از ورود هکرها به داخل وبسایت جلوگیری بکند که اینکار بوسیله پشتیبان امنیتی انجام میشود.

نگهداری و پشتیبانی محتوایی

پس از حفظ حریم شخصی کاربران، نوبت به بارگذاری محتواها در وبسایت می رسد. محتواها عامل سئو سایت هستند. بنابراین پشتیبانی از محتواها تاثیر زیادی در حفظ رتبه وبسایت دارد. پشتیبانی محتواها با بررسی و تغییر لینک های شکسته، بازنویسی محتواهای کپی شده و … انجام میشود.

وبسایتک آماده پذیرش سفارش کار در زمینه طراحی سایت،سئو سایت و پشتیبانی سایت می باشد، جهت سفارش و مشاهده نمونه کار در صفحه اصلی سایت با ما در ارتباط باشید.

———————————————————————————

مطالب مرتبط:

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *