مدیرعامل توییتر: دکمه «ویرایش» به این پلتفرم اضافه نمی‌شود

جک دورسی، مدیرعامل توییتر هرگونه خبر و شایعه در خصوص احتمال اضافه شدن دکمه «ویرایش» یا همان Edit به پست‌های این شبکه اجتماعی را رد نمود.

همانطور که می‌دانید بعد از فرستادن یک توییت، دیگر امکان ویرایش و اصلاح آن برای کاربران وجود ندارد و راهی جز حذف توییت باقی نمی‌ماند. البته بعضی از کاربران هم برای آن که نخواهند توییت خود را حذف کنند، یک یا چند توییت دیگر را برای توضیح و به نوعی آگاهی دنبال‌کنندگان خود منتشر می‌کنند.

ولی اگر این توییت اشتباه از طرف یکی از چهره‌های شناخته‌شده و مشهور منتشر شود، امکان دارد برای وی دردسر درست کردن بکند چراکه این پلتفرم به شدت تحت پیشنهاد کاربران میباشد و کمتر قبل می‌آید که توییتی از زبان یک شخصیت مهم و شناخته‌شده منتشر شود و تصویری از آن توییت ضبط و آرشیو نشود.

مدیرعامل توییتر: دکمه ویرایش به این پلتفرم اضافه نمی‌شود
همه این مسائل سبب شد تا بحث‌هایی پیرامون اضافه شدن قابلیت ویرایش به پست‌های توییتر بر سر زبان‌ها بیافتد. حتی کار تا جایی قبل رفت که توییتر در سال 2018 اعلام نمود که اضافه شدن قابلیت ویرایش را مورد بررسی و ارزیابی قرار خواهد داد.

ولی اخیرا جک دورسی مدیرعامل توییتر به تمامی‌این حرف و حدیث‌ها انتها داد و اعلام نمود که دکمه ویرایش به توییتر اضافه نمی‌شود. وی در این رابطه گفت که دکمه ویرایش با هدف توییتر که مبتنی بر آن، راه‌اندازی شد مغایر میباشد.

وی ادامه داد: ما کار خود را به عنوان یک سرویس فرستادن اس‌ام‌اس و پیام متنی شروع کردیم. همانطور که می‌دانید، زمانیکه شما یک پیام متنی فرستادن می‌کنید، دیگر نمی‌توانید آن را برگردانید. هدف ما در همان روزهای ابتدا این بود تا این رویه را حفظ کنیم.

با این حساب، دیگر هیچ امیدی به اضافه شدن قابلیت ویرایش در پست‌های توییتر میباشد. وی در سال گذشته میلادی اعلام نمود که شاید این شرکت قابلیت Clarify را برای کاربران خود ارائه بکند تا بتوانند از این راه، توضیحاتی را در خصوص توییت‌های خود منتشر کنند که البته عرضه این قابلیت هم رسما تایید نشده میباشد.

———————————————————————————————-

مطالب مرتبط: