مخترع تلویزیون

مخترع تلویزیون

مخترع تلویزیون «جان برد» «تلویزیون الکترومکانیکی» را اختراع نمود که نهایتاً بوسیله «ولادیمیر زورکین» و «فیلو فارنزورث» کامل شده و به تلویزیون کاملاً الکترونیکی تبدیل شد.

موفقیت‌های «جان لوگی برد» در توسعه فناوری پخش برنامه‌های تلویزیونی و سینمایی رنگی جایگاه ویژه‌ای در تاریخ تکامل تلویزیون به وی اعطا کرده میباشد.

تکنیک اصلی تلویزیون عبارت میباشد از تصویربرداری از صحنه‏ های مورد پیشنهاد و تجزیه این تصاویر بصورت نقاط و خطوط و بعدا پخش آن از فرستنده پس از تبدیل به امواج الکترومغناطیسی.

تلویزیون دستگاهی میباشد که صحنه‏ های ثابت یا متحرک را به وسیله برق انتقال می‏دهد.

از اولین پیش‏گامان موفق در ساخت این دستگاه، «جیووانی کازلی» دانشمند ایتالیایی میباشد که در سال ۱۸۶۲ میلادی موفق به ساخت دستگاهی شد که با استفاده از سیستم دستگاه تلگراف قادر به مخابره نقوش و تصاویر ساده بود.

سال‏ها طول کشید تا این دستگاه برای انتقال تصویر آماده شود. ولی نخستین کسی که عملاً یک تلویزیون ابتدایی ساخت «جان بیرْدْ» پژوهشگر اسکاتلندی بود.

مخترع تلویزیون

وی با یاری ابزار و آلات اولیه در سال ۱۹۲۲ میلادی دستگاهی ساخت که برای نخستین بار انتقال عکس را امکان‏پذیر کرد، هرچند در مراحل اولیه فقط قادر به انتقال یک عکس از یک اتاق به اتاق دیگر در همان خانه بود.

تلاش‏های «جان بیرد» ادامه یافت و عاقبت در ۱۷ آوریل ۱۹۲۶ میلادی نخستین عکس تلویزیونی برای انجمن سلطنتی انگلستان به نمایش گذاشته شد.

پس از تکمیل این دستگاه، عاقبت نخستین برنامه‏های تلویزیونی در سال ۱۹۳۶ میلادی در ایستگاه‏های فرستنده تلویزیونی تهیه و فرستادن گردید.

در طی سال‏های بعد تحولاتی در تلویزیون پیدا شد که دستیابی به تکنیک تلویزیون رنگی، استفاده از ماهواره برای پخش جهانی و کاربردهای علمی و آموزشی از آن جمله است.

تلویزیون در مسیر خود همچنان راه پیشرفت را طی می‏نماید و در هر مدت پدیده‏ای نو در این عرصه ارائه می‏گردد.

وبسایتک آماده خدمات رسانی در زمینه های طراحی سایت، پشتیبانی سایت، سئو سایت به شما مشتریان گرامی می باشد.

——————————————————————————————-

مطالب مرتبط:

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *