محتوای نویسی برای وبسایت

محتوای نویسی برای وبسایت :چطور یک محتوای ناب برای وبسایت درست کردن کنیم؟ این پرسش دغدغه شما هم هست؟ آیا شما هم به دنبال درست کردن محتوای ناب هستید؟ اصلا محتوای ناب چیست و چرا ما میبایست برای وبسایت خود محتوای ناب تولید کنیم.

محتوای ناب

منظور از محتوای ناب چیست ؟ محتوای ناب به محتوایی می گویند که اصیل و صحیح باشد.

زمانیکه شما آغاز به تولید محتوا می نمایید میبایست به این نکته توجه داشته باشید که زمانی یک محتوای عادی تبدیل به یک محتوای ناب میشود که شما به معنای واقعی کلمه آغاز به تولید محتوا کرده باشید و نه کپی نمودن و یا از سایتهای دیگر محتوا قاپیدن.

شما برای شما برای تولید یک محتوای ناب می بایست چندین نکته را رعایت نمایید و ما این نکات را ، ویژگی های یک محتوای ناب می نامیم. و در ادامه با شما خواهیم بود تا به چند ویژگی آنان اشاره کنیم.

با داشتن محتوای نویسی برای وبسایت برنامه داشته باشید.

حتما شما هم عبارت تقویم تولید محتوا به گوشتان خورده میباشد. برای تولید محتوا و انتشار آن در وبسایت خود تقویم و برنامه ریزی داشته باشید.

شاید برای شما هم این پرسش قبل می آید که تقویم تولید محتوا چه ربطی به محتوای ناب دارد؟

ولی میبایست گفت که زمانی شما به یک محتوای ناب دسترسی پیدا می نمایید که برای تولید محتوای خود برنامه ریزی داشته باشید و با توجه به اصول و برنامه ریزی آغاز بکار نمایید ، در رابطه با موضوع محتواها تحقیق نمایید و بعدا تولید محتوا را آغاز نمایید.

این نکته را فراموش نکنید که برای داشتن یک وبسایت با محتواهای ارزشمند و ناب شما نیاز به تقویم و برنامه ریزی دارید.

 

تولید محتوا به معنای واقعی کلمه

در قدم ابتدا برای تولید یک محتوای ناب شما می بایست در رابطه با آن محتوا اطلاعات خوبی را جمع آوری کرده باشید ، به موضوعی که قصد تولید محتوا در رابطه با آن را دارید را احاطه و تسلط کامل داشته باشید ، بعدا آغاز به خلق یک محتوای ناب نمایید. زمانیکه شما با تسلط کامل آغاز به تولید محتوا می نمایید ، محتوا به وجود آمده بوسیله شما نه کپی میباشد و نه تکراری. بلکه محتوای ناب و اصیلی میباشد که شما آن را پدید آورده اید.

از انواع روشهای تولید محتوا استفاده نمایید.

بعضی افراد علاقه مند به خواندن مطلب ها هستند ، گروه دیگری از مردم به دنبال نگاه نمودن به ویدئو و تصویر می باشند و گروه دیگر به دنبال گوش نمودن. شما برای تولید یک محتوای ناب می بایست از انواع روشها برای جذب مخاطب استفاده نمایید و هر قشری را با توجه به علاقه آنان با خود همراه سازید.

 

تنوع شما در تولید انواع محتوا باعث میشود که وبسایت شما جذاب و کاربردی شود و مخاطبان بسیاری را جذب بکند.

مخاطبان مشاوران ناب ما

مخاطبان خود را رصد نمایید ، نیازهای آنان را بسنجید ، به دنبال مخاطبان خود برای یافتن ایده هایی برای تولید محتوا باشید. صادق ترین و برترین افراد برای مشاوره و یاری نمودن به شما برای تولید یک محتوای ناب ، مخاطبان و بازدید کنندگان وبسایت شما می باشند. هدف شما برای تولید یک محتوای ناب ، جذب مخاطب میباشد ، پس برترین راه برای دانستن از علاقه مندی آنان این میباشد که به خود مخاطبان رجوع نمایید . از آنان بخواهید در رابطه با محتواهای تولید شده ، نظرات خود را ابراز کنند ، با مخاطبان خود ارتباط داشته باشید ، حوزه های مورد علاقه آنان را جویا بشوید.

سئو

یک محتوای ناب می بایست نکته ها مربوط به سئو را هم رعایت بکند. با رعایت نمودن نکته ها سئو ، محتوای شما مورد توجه قرار میگیرد. اصلا هدف از تولید محتوای ناب برای وبسایت این میباشد که ما با استفاده از محتوای خود ، رتبه وبسایت خود را زیاد شدن بدهیم و بیش در دسترس و معرض دید مخاطبان باشیم.

پس برای دست یافتن به این مهم ، از راهنمایی ها و نکته ها سئو بهره کامل را میبایست ببریم. برای این که هم از پیشنهاد مخاطب و هم از پیشنهاد گوگل محتوای ما با ارزش باشد ، رعایت موارد سئو الزامی میباشد.

برای مخاطب بنویسید

همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم و گفتیم که برای تولید محتوا میبایست از خود مخاطبین پیشنهاد آنان را جویا شد ، پس هدف ما از تولید محتوا میبایست برطرف نمودن نیاز یا هدف مخاطب باشد. بازدید کننده در اینترنت به دنبال محتوای خاصی میباشد ، زمانیکه به وبسایت ما وارد میشود و آغاز به مطالعه محتوای ما میکند ، در پایان می بایست احساس رضایت داشته باشد و به طور کامل نیاز او برطرف شود.

مهم نیست او به دنبال چه چیزی میباشد و یا ما چه محتوایی تولید میکنیم. سرگرمی ، علمی ، خرید و یا هر دلیل دیگر که داشته باشد ، ما با توجه به محتوای خاص خود می بایست نیاز او را برطرف کنیم. محتوای ناب محتوایی میباشد که نیاز کاربر را برطرف بکند.

محتوای جذاب

برای وبسایت خود محتوای جذاب با عناوین و تیترهای جذاب بنویسید ، کاربر یا مخاطب را درگیر نمایید که علاقه مند به خواندن محتوای شما باشد . محتواهای خلاقانه و جذاب مخاطبان بیشتری دارند. محتواها میبایست به اندازه باشند نه آنقدر کوتاه باشند که مطلب ها ناقص به پیشنهاد برسد و نه آنقدر روده درازی نمایید که هم از اصل محتوا دور بشوید و هم این که از حوصله مخاطب خارج بشوید.

آخرین مورد از ویژگی هایی که برای تولید یک محتوای ناب میبایست به آن توجه داشته باشید همین نکته میباشد که محتواهای تولید شده به اندازه ، جملات کوتاه و کاربردی ، عنوان های جذاب و خلاقانه باشد.
در آخر میتوان این گونه جمع بندی نمود که برای تولید و داشتن یک محتوای ناب شما می بایست به مخاطب خود توجه زیادی داشته باشید ، مسائل سئو را در محتوای خود رعایت نمایید ، از انواع مختلف محتواها اعم از ویدئو ، تصویر ، متن و … استفاده نمایید و در آخر این که محتواهای تولید شده جذاب باشد. همه این موارد ویژگی یک محتوای ناب میباشد.

وبسایتک آماده خدمات رسانی در زمینه طراحی سایت،پشتیبانی سایت، سئو سایت به شما عزیزان می باشد.

 جهت مشاهده نمونه کار و سفارش در صفحه نخست با ما در ارتباط باشید.

——————————————————————————————

مطالب مرتبط: