, ,

قابلیت جدید به دستیار دیجیتالی گوگل اسیستنت اضافه شد

قابلیت جدید به دستیار دیجیتالی گوگل اسیستنت اضافه شد

 قابلیت جدید به دستیار دیجیتالی گوگل اسیستنت اضافه شد

شرکت گوگل در جریان رویداد CES 2020 از قابلیتی نو برای دستیار صوتی دیجیتالی خود موسوم به گوگل اسیستنت پرده برداشت که به لطف آن، کاربران گوشی‌های اندرویدی می‌توانند با گفتن عبارت Hey Google, read this، از این دستیار صوتی بخواهند تا متن و یا صفحه وبی را که در حالا مشاهده آن هستند، با صدای بلند برایشان بخواند.

البته قابلیت خواندن مطلب ها صفحه نمایشگر، چندان هم نو نیست ولی گوگل این ویژگی را در گوگل اسیستنت به طور قابل توجهی ارتقا داده و جملات، با صدایی طبیعی و نزدیک به آهنگ و تن صدای انسان‌ها ادا می‌شوند.

نکته جالب توجه این میباشد که کاربر می‌تواند از اسیستنت بخواهد تا متن مدنظر را به ۴۲ زبان زنده دنیا بخواند.

 قابلیت جدید به دستیار دیجیتالی گوگل اسیستنت اضافه شد

گوگل اسیستنت می‌تواند در گونه صدور اجازه از سوی کاربر، هر آنچه را که روی نمایشگر گوشی ظاهر می‌شود را بخواند. این ویژگی در سال ۲۰۱۵ عرضه شد و تحت عنوان Now on Top در اختیار کاربران قرار گرفت.

این ویژگی در اول برای دسترسی به امکاناتی مانند سرچ در نمایشگر قابل استفاده بود ولی کم کم توسعه یافت و اکنون قادر میباشد متون مختلف را به زبان‌های مختلف بخواند. هنوز وقت دقیقی از سوی گوگل برای عرضه این قابلیت اعلام نشده، ولی گفته می‌شود که عملکرد آن به گونه‌ایست که می‌تواند در حین خواندن صفحات وب، اسکرول بکند و به قسمت‌هایی پایین صفحه که در نمایشگر قابل مشاهده نیست، بیاید. این فرآیند بصورت به طور کامل خودکار گونه می‌گیرد.

گوگل قابلیت ترجمه را هم برای دستیار اسیستنت خود فراهم کرده که از آن به عنوان Interpreter mode یاد می‌شود. با این ویژگی می‌توان از نمایشگر هوشمند هوم اسمارت دیسپلی به عنوان یک مترجم در میز پذیرش هتل‌ها استفاده کرد. این ویژگی پیشتر برای نمایشگرهای هوشمند عرضه شده بود که اکنون برای گوشی‌های هوشمند هم قابل استفاده است.

————————————————–

مطالب مرتبط:

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *