فروش پی‌سی در بازار منتشر شد؛ اپل در رده چهارم

شرکت تحقیقاتی IDC که از جمله مراکز معتبر در زمینه ارائه آمارهایی از عملکرد محصول های هوشمند در بازار به حساب می‌آید، اخیرا با انتشار گزارشی اعلام نمود که میزان فروش دستگاه‌های مک اپل در سه ماهه پایانی سال 2019 میلادی با افتی 5.3 درصد به نسبت مدت وقت مشابه سال گذشته همراه شد.

فروش پی‌سی در بازار منتشر شد؛ اپل در رده چهارم
مرتبط: ریزر Tomahawk معرفی شد؛ نخستین کامپیوتر گیمینگ ریزر
اگرچه اوضاع چندان به کام اپل نبود، ولی میزان فروش مجموع کامپیوترهای شخصی یا همان پی‌سی‌ها در این بازه زمانی، 4.8 درصد رشد داشت و شرکت‌های مختلف توانستند چیزی حدود 71.8 میلیون دستگاه پی‌سی را در بازار به فروش برسانند.

طبق گفته IDC، این میزان فروش در طی دوره زمانی سه ماهه، در چهار سال گذشته بی‌سابقه بوده میباشد. در این میان، شرکت لنوو توانست بیشترین فروش را به خود اختصاص دهد و بالغ بر 17.8 میلیون دستگاه را عرضه بکند. این رقم نشان‌دهنده رشد فروش 6.5 درصدی لنوو به نسبت سه ماهه سال گذشته میباشد.

در جایگاه دوم، شرکت اچ‌پی و به دنبال آن هم شرکت دل را می‌بینیم که به ترتیب توانستند 17.7 و 12.46 میلیون دستگاه پی‌سی را به دست خریداران برسانند. اپل ولی به جایگاهی بهتر از چهارم در این فهرست دست نیافت.

فروش پی‌سی در بازار منتشر شد؛ اپل در رده چهارم

طبق گزارش IDC، سهم اپل از بازار کامپیوترهای شخصی در سه ماهه چهارم حدود 6.6 درصد عنوان شده که این رقم در سه ماهه پایانی سال 2018 حدود 7.3 درصد برآورد شده بود.

 ولی در خصوص میزان فروش پی‌سی‌ها در کل سال 2019 هم میبایست گفت که اعداد و ارقام از زیاد شدن 2.7 درصدی فروش خبر می‌دهند؛ اتفاقی که از سال 2011 تاکنون رخ نداده بود. فروش اپل ولی در سال 2019 با افتی 2.2 درصدی همراه بود و طبق برآوردها، این شرکت تقریبا 17.68 میلیون مک را در این سال عرضه نمود.

———————————————————-

مطالب مرتبط: