عیب یابی دوربین موبایل آیفون :امروزه بسیاری از صاحبین گوشی آیفون، این تلفن‌ها را بمنظور استفاده از قابلیت دوربین آن خریداری می‌کنند و در صورتی که مشکلی با این بخش بوجود بیاید، نسبت به عیب یابی و تعمیر اقدام می‌کنند. علی رغم این که دوربین، بخش سخت افزاری مهمی به حساب می‌آید، اما امکان دارد به دلیل اختلالات نرم افزاری هم دچار مشکل شود.

در همین راستا قصد داریم برای شما همراهان، نکته ها سخت افزاری و نرم افزاری مهمی را اعلام کرده و یاری کنیم تا در کمترین وقت، مشکل دوربین آیفون خود را مشاهده کرده و نسبت به برطرف نمودن آن اقدام ضروری را انجام بدهید.

دلایل کار نکردن دوربین آیفون

بدون شک تعمیرات آیفون یکی از تخصصی‌ترین فعالیت‌ها در بخش الکترونیک میباشد. اما عیب یابی مشکلات می‌تواند بوسیله هر فردی انجام گیرد. نخستین قدم برای عیب‌یابی، مشخص نمودن عواملیست که می‌تواند تجربه کاربری شما را تحت تاثیر قرار دهد. زمانیکه صحبت از دوربین گوشی آیفون به عمل می‌آید، 3 عامل می‌تواند عملکرد آن را به شدت تحت تاثیر قرار دهد؛

 عیب یابی دوربین موبایل آیفون

عیب یابی دوربین موبایل آیفون

خراب بودن دوربین یا بخشی از آن

در صورتی که قصد دارید نسبت به تعمیرات آیفون خود اقدام نمایید، بهتر میباشد اول موارد نرم افزاری را بررسی کرده و نسبت به حل مشکلات سخت افزاری، به 1 مرکز تعمیر قابل اطمینان مراجعه نمایید. حال عیب یابی بخش نرم افزاری را با شما شروع می‌کنیم:

دوربین جلو و عقب را تست نمایید

زمانیکه دوربین جلو و عقب را جابجا می‌کنید، بصورت دستی سعی می‌کنید عملکرد نرم‌افزار را که با اختلال مواجه شده، ریست کرده و نسبت به تعمیر گوشی اقدام کنید. توجه داشته باشید سیستم عامل گوشی آیفون، دوربین جلو و عقب را به 1 راه مدیریت می‌کند و اگر این سیستم دچار اختلال شود، هر 2 دوربین با مشکل مواجه می‌شوند. جابجایی دوربین جلو و عقب، نخستین اقدام برای مشخص نمودن مشکل میباشد.

دوربین را 1 بار بصورت کامل ببندید

همیشه به یاد داشته باشید بستر نرم‌افزارها می‌تواند اختلالات موجود در آنان را به کلی از میان برده و یاری کنند شما عملکرد مورد پیشنهاد خود را دوباره داشته باشید. در راستای همین عملکرد است که میبایست 1 بار اپ دوربین را به کلی بسته و بعدا مجددا آن را راه اندازی نمایید، در گونه حل مشکل، دیگر نیاز به تعمیرات آیفون نخواهید داشت.

VoiceOver را خاموش نمایید

یکی از سیستم‌هایی که در آیفون امکان دارد بخش‌های سخت افزاری را تحت تاثیر قرار دهد، VoiceOver بوده که در تعمیرات آیفون جزو بخشی میباشد که تعمیرکارها به آن مراجعه می‌کنند. شما هم بهتر میباشد هنگام تعمیر گوشی خود، این بخش را 1 بار خاموش روشن کرده و بعدا دوربین خود را چک نمایید.

آیفون خود را ریستارت نمایید

بین تعمیرکارهای کامپیوتر، اصطلاحی وجود دارد که ۵۰ درصد از مشکلات کامپیوتری می‌توانند از راه ری‌استارت نمودن دستگاه برطرف شوند. این مسئله در تلفن همراه هم صادق میباشد و اگر بخشی از سخت‌افزار و یا نرم‌افزار شما به مشکل برخورد بکند، می‌توانید با خاموش و روشن نمودن، این مشکل را برطرف نمایید. در عیب یابی گوشی، زمانیکه کارهای بالا را انجام دادید، بهتر میباشد 1 بار هم فرایند ریستارت نمودن گوشی را انجام داده تا نسبت به حل مشکل و تعمیر آیفون اقدام نمایید.

iOS را به‌روز نمایید

به روز رسانی نرم‌افزار، یکی از برترین روش‌ها برای حل مشکلات دوربین و دیگر بخش‌های آیفون به حساب می‌آید. در برخی از موارد، نسخه‌های قدیمی و منسوخ شده ios می‌تواند مشکلات زیادی را برای سخت‌افزار درست کردن بکند و شما می‌توانید با آپدیت نمودن، این موارد را به حداقل برسانید. به یاد داشته باشید اگر به خاطر مشکلات سخن افزاری، نیاز به تعمیرات آیفون نداشته باشید، میبایست همیشه IOS را آپدیت نگه دارید.

 عیب یابی دوربین موبایل آیفون

عیب یابی دوربین موبایل آیفون

پایان تنظیمات آیفون را ریست نمایید

در صورتی که تمامی موارد بالا را انجام دادید، اما هنوز هم با مشکل دوربین مواجه بودید، آخرین راه برای شما ریستارت نمودن کل تنظیمات گوشی میباشد. قبل از این که بخواهید اینکار را انجام بدهید، نظر می‌کنیم از اطلاعات گوشی خود 1 بک آپ تهیه کرده و بعدا نسبت به ریستارت گوشی خود اقدام نمایید. اینکار می‌تواند گوشی را به حالت کارخانه بازگردانده و تمامی اختلالات را برای شما برطرف بکند.

 

مطالب مرتبط: