,

عصبانیت کاربران ویندوز ۱۰ از تبلیغ مرورگر مایکروسافت اج

عصبانیت کاربران ویندوز 10 از تبلیغ مرورگر مایکروسافت اج

عصبانیت کاربران ویندوز ۱۰ از تبلیغ مرورگر مایکروسافت اج

مرورگر ویندوز اکسپلورر از همان روزهای ابتدایی حضورش نتوانست خودش را در دل کاربران جای دهد. ولی با ظهور ویندوز ۱۰، مایکروسافت سعی نمود شروع جدیدی را برای این مرورگر رقم بزند. «مایکروسافت اج»، اول سال ۲۰۱۵ برای ویندوز ۱۰ و ایکس ‌باکس منتشر شد و با این که نتوانست بخش اعظمی از کاربران را جذب بکند، ولی در هر حالا در مقایسه با ویندوز اکسپلورر، یک پیشرفت قابل قبول به حساب می‌آمد.

چند سال پس از رونمایی از اج، مایکروسافت اعلام نمود که نسخه‌های آتی این مرورگر با استفاده از سورس کدهای کرومیوم ساخته خواهد شد. پس از چند ماه آزمایش، مایکروسافت در ژانویه ۲۰۲۰ بالاخره مرورگر اج بر پایه کرومیوم را عرضه نمود. این نسخه از اج به طور کامل قشنگ و کاربردی میباشد، ولی ظاهرا مایکروسافت روشی آزار دهنده را برای تشویق کاربران به کوچ از دیگر مرورگرها به اج کرومیوم انتخاب کرده میباشد.

مایکروسافت آفیس با طراحی نو برای کاربران iOS عرضه شد

طی چند روز گذشته، یکی از کاربران ردیت یک اسکرین شات از تب استارت ویندوز ۱۰ منتشر کرده که یک تبلیغ در قسمت بالایی آن با این مضمون به چشم می‌خورد: «هنوز هم از فایرفاکس استفاده می‌کنید؟ مایکروسافت اج اینجاست». طبیعتا با کلیلک روی این تبلیغ، کاربر به صفحه دانلود مایکروسافت اج هدایت می‌شود.

ولی در صورتی که اینکار را انجام ندهید، مجبورید هر مرتبه که منوی استارت را باز می‌کنید با چینین تبلیغی مواجه بشوید. این نحوه تبلیغ مایکروسافت برای یک محصول، اصلا به مذاق کاربران خوش نیامده و به پیشنهاد می‌رسد به جای تشویق کاربران به استفاده از اج، بیش باعث نفرت آنان از آن شده میباشد.

—————————————————————————-

مطالب مرتبط:

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *