طراحی سایت چه کمکی به رشد کسب و کار ما خواهد کرد؟

این مطلب تا چند سال قبل بـرای اکثر افراد قابل درک نبود که یک وبسایت تا چه میزان میتواند در کسب و کار شـما تأثیر داشته باشد اما امروزه به لطف گوشی هـای هوشمند “Smartphone” و گسترش اینترنت دیگر این مطلب برای اکثر افراد روشن شـده اسـت.

در آغاز هر کسب و کار اهمیت داشتن وبسایت در کنار سایر نگرانی هـای آغاز کسب و کار اهمیت دارد. درست کردن یک وبسایت علاوه بر این که باعث زیاد شدن اعتبار شرکتی شـما خواهد شد، هم چنین موجب حضور آنلاین شمــا و زیاد شدن مخاطبان بیش به سمت کسب و کار شـما می شود.در این جا بصورت کامل به امتیازهای این بستر و عوامل موثر بر داشتن یک وبسایت موفق صحبت خواهیم کرد.

چطور و چرا فروشگاه اینترنتی به کسب و کار و رشد مالی شما یاری میکند؟

می توان به چگونگی این سوال این گونه جواب داد که وبسایت در حقیقت همانند یـک تابلوی مغازه و یا ویترین فروشگاه اســت و کسب و کار شما بوسیله وبسایت در معرض عموم مشتریان شـما قرار می گیرد و ولی نکته مهمی که وجود دارد این میباشد کـه دیگر مشتریان شـما از یک محله و یا حتی یک شهر نخواهد بود بلـکه پایان افرادی که از بستر اینترنت استفاده می کنند، میتوانند مشتریان کسب و کار شـما باشند.و ولی چرایی این سوال را هم میـتوان این گونه جواب داد که وبسایت یک کسب و کار ویترین ویا غرفه نمایشگاهی اسـت برای معرفی کسـب و کـار شـما در ایـنترنت که این امر باعث زیاد شدن تعداد مشتریان شده و سبب رشد مالی در کسـب و کارتان خواهد شـد.

طراحی سایت چه کمکی به رشد کسب و کار ما خواهد کرد؟
انواع وبسایت های اینترنتی

به طور کلی سایت ها را بسته به کاربرد آنان به موارد ذیل تقسیم می کنند :
• وب وبسایت هـای اطلاع رسانی
• وب وبسایت هـای فروشگاهی
• وب وبسایت هـای علمی
• وب وبسایت هـای تفریحی و سرگرمی
• وب وبسایت هـای تجارت الکترونیک
• وب وبسایت هـای شرکتی

وبسایت های اطلاع رسانی

وبسایت های اطلاع رسانی به دو دسته درون سازمانی یا تحت اینترنت و برون سازمانی یا پرتال های اطلاع رسانی تقسیم بندی نمود. وبسایت های درون سازمانی صرفا در شبکه داخلی سازمان قابلیت دسترسی را دارند و اگر از بیرون شبکه سازمان بخواهیم بع آن دسترسی داشته باشیم نیاز خواهد بود تا نام کاربری و کلمه عبور را وارد کنیم.

ولی وبسایت های اطلاه رسانی برون سازمانی بیش مطالبی درمورد اطلاعات عمومی سازمان ویا اخبارو اطلاعیه هایی که برای ارباب رجوع اسـت را نمایش میدهند.

طراحی سایت چه کمکی به رشد کسب و کار ما خواهد کرد؟
وبسایت هـای فروشگاهی

وبسایت های فروشگاهی برای فروش کالا ویا محصول های مورد استفاده قرار می گیرد و به همچون یک فروشگاه بزرگ واقعی ولی در بستر اینترنت میماند.در ادامه مطلب ها بیش با این نوع از وبسایت ها آشنا خواهیم شد.

وبسایت هـای علمی

وبسایت های علمی همانطور که از نامش پیداست نوعی از وبسایت ها می باشد که در آن مطلب ها علمی ویا پژوهشی قرار می گیرد که یار داران مقالات علمی و اخبارهای علمی میتوانند از این نوع سایتها استفاده نمایند و اطلاعات خود را در این باره زیاد شدن بدهند.

وبسایت هـای تفریحی و سرگرمی

وبسایت های تفریحی و سرگرمی(Entertainment Web Site) را می توان به دو دسته عمومی تقسیم نمود. وبسایت هایی که به بحث بازی های آنلاین و مسابقات آنلاین و وبسایت هایی که شامل مطلب ها تفریحی و سرگرمی می پردازند.

معمولا سایتهای بازی آنلاین به بحث مطلب ها سرگرم کننده نمی پردازند و حتی امکان دارد ساختاری متفاوت داشته باشند. ولی وبسایت هایی که به مطلب ها سرگرمی می پردازند بیش به مطلب ها تولید محتوای سرگرمی می پردازند و امکان دارد در بخش جانبی وبسایت هم بازی هـای آنلاین داشته باشند.

وبسایت هـای تجارت الکترونیک

وبسایت های تجارت الکترونیک که به سرعت هم درحال گسترش هستند این امکان را برا یشما فراهم می آورند تا با چند کلیک بتوانید اجناس مورد پیشنهاد خود را پیدا کرده و از راه سایتهای فروشگاهی تهیه کنید.

طراحی سایت چه کمکی به رشد کسب و کار ما خواهد کرد؟
وبسایت های شرکتی

وبسایت های شرکتی در حقیقت عنوان وبسایت هایی میباشد که برای سازمان ها و شرکتها ویا برندها مورد استفاده قرار می گیرد و میتوان گفت بیش جنبه خدمات، معرفی، به نمایش گذاشتن نمونه کارها و خدمات را دارا میباشد.هم چنین این گونه وبسایت ها راه ارتباطی مناسبی ارتباط مشتری میباشد.اینوع سایتها عموما برای معرفی و هم چنین تبلیغات سازمان ها وشرکت ها مورد استفاده است.

نمایش حرفه ای بودن شما در کسب و کار

در حقیقت شما با داشتن یک وبسایت متناسب بـرای کسب و کار خود این پیغام را به مشتریان القاء میکنید کـه کسب و کار شما حرفه ای میباشد و در کسب و کار خود بروز میباشد . هم چنین بهتر اسـت ایمیل وبسایت خود را برای ارتباط با مشتریان استفاده کنید که شکل حرفه ای تری را دارا می باشد.

امر دیگری که شما میبایست برای حرفه ای بودن خود در فضای اینترنت و استفاده از وبسایت مدنظر داشته باشید سپردن طراحی وبسایت خود به یـک شرکت خرفه ای در زمینه تولید و طراحی وبسایت های حرفه ای و سفارشی میباشد.

شمـا با اینکار خود سایتی خواهید داشت با مشخصات؛ امنیت بالا ، در دسترس بودن برای مشتریان، جذاب برای مخاطب و هم چنین دسترسی آسان برای مخاطبان در کمترین وقت در موتور های جستجو که همه این موارد تأثیر گذاری بسیاری در دید مخاطب شما خواهد داشت و او را مطمئن خواهد کرد که از سایتی دارای اعتبار بالا و حرفه ای بازدید به عمل می آورد.

پـس این امر که بخواهید از سایت هـایی با کیفیت طراحی پایین و ارزان استفاده نمایید را به هیچ عنوان برای شما و کسب و کار شما توصیه نمیشود.
برای طراحی وبسایت از کجا آغاز کنم ؟

بـرای ورود به دنیای کسب و کارهای اینترنتی میبایست از یک شرکت طراحی وبسایت معتبر یاری بگیرید و با مشاوره آنان مسیر درستی را بـرای آغاز یک استارت آپ انتخاب کنید. اگر با طراحی وبسایت آشنایی دارید و می خواهید خودتان اینکار را آغاز کنـید به مراحل ذیل توجه کنید.

• انتخاب نام دامنه (آدرس اینترنتی وب سایت)
• خرید هاست و دامنه از یک شرکت معتبر
طراحی سایت یا فروشگاه اینترنتی
• بهینه سازی وب سایت
• کسب درآمد از وب سایت

انتخاب و خرید هاست و دامنه

می توان خرید هاست و درج دامنه اینترنتی را از مهم ترین کارهایی در پیشنهاد گرفت که شما میبایست در انتخاب آن جدیت و حساسیت بسیاری به خرج بدهید. انتخاب هاست و دامنه شرکتی که خدمات مورد نیاز شما را ارائه دهد بستگی به کشور محل زندگی مخاطبان شما دارد برای مثال اگر مخاطبان شما اکثرشان مقیم ایران هستند توصیه میشود از هاست ایرانی برای وبسایت خود استفاده کنید تا سرعت بالایی برای اشتراک گذاری مطلب ها وبسایت داشته باشید و اگر مخاطبان شما در خارج از زندگی می کنند ضروری میباشد تا از هاست بین الملل استفاده نمایید. زیرا که انتخاب هاست ارتباط مستقیم با سرعت بارگذاری اطلاعات وبسایت برای مخاطب شما دارد.

پس انجام و انتخاب هاست مورد پیشنهاد و طراحی وبسایت نوبت آن میباشد تا وبسایت شما در داخل یک هاست متناسب آپلود شده و بعدا به دامنه متصل شود.

طراحی سایت چه کمکی به رشد کسب و کار ما خواهد کرد؟
طراحی وبسایت

طراحی وبسایت شامل مراحلی اسـت که میبایست به آنان به خوبی توجه شود. نخستین چیزی که میبایست در طراحی وبسایت به آن توجه شود داشتن هدف و آگاهی از داشتن وبسایت میباشد.

بعدا میبایست یک لوگو و هم چنین قابی با استایل متناسب برای وبسایت خود برگزینید به صورتی که برای بازدیدکننده از وبسایت جذاب و دلنشین باشد پس در واقع شمـا نیاز دارید تا مخاطبان خود را به خوبی مورد بررسی قرار بدهید تا شناخت ضروری از مخاطب را بدست آورید. پس از انجام این مراحل نیاز اسـت تا بـرای پیاده سازی، تکمیل و طراحی وبسایت، آن را در اختیار شرکت طراحی وبسایت مورد پیشنهاد قرار بدهید.

بهینه سازی وبسایت

ارزش مرحـله بهینه سازی وبسایت یا سئو به مراتب بالاتر از مراحل قبلی میباشد. زیرا که شما میخواهید سایتی کارآمد و پر بازدید داشته باشید که البته هدف وبسایت شـما هم تعیین کننده اسـت.امروزه در تجارت الکترونیک بازدیدکنندگان نقش اصلی را در کسب درآمد و کارایی ایفا می کنند.

بهینه سازی وبسایت امریست علمی و مستلزم استفاده از افراد متخصص در اینکار تا این افراد متخصص رتبه وبسایت را در موتور جستجو بالا برده و باعث دیده شدن وبسایت شما در نزد کاربران اینترنت شوند.

کسب درآمد از وبسایت

پایان مراحل بالا مقدمه ای بـرای مرحله کسب درآمد میباشند. گرچه مرحله بهینه سازی یکی از مراحل درآمدزایی محسوب میشود، اما برای تکمیل اسـت تا شناختی صحیح و کامل از علم کسب و کار اینترنتی داشته باشید. از جمله راههای معمول در کسب و کار اینترنتی میتوان به استفاده از تبلیغات پیامکی، استفاده از قالبهای قشنگ و جذاب، بازاریابی در بستر اینترنت، استـفاده از محتوایی جذاب برای مخاطب و کارهایی از این دست اشاره کرد.

————————————————–

مطالب مرتبط: