,

سواستفاده هکرها از نقشه‌های مربوط به کرونا

سواستفاده هکرها از نقشه‌های مربوط به کرونا

سواستفاده هکرها از نقشه‌های مربوط به کرونا

بیماری کرونا حال یک پاندمی جهانی محسوب می‌شود. همه دنیا در شرایط هشدار قرار دارند و این ویروس با سرعت زیادی همچنان در حالا گسترش میباشد. با زیاد شدن آمار مربوط به این ویروس، وب‌سایت‌‌های مختلف برنامه‌هایی برای ردگیری میزان شیوع این بیماری منتشر کرده‌اند ولی حال هکرها هم شروع به سو استفاده از شرایط حاضر کرده و با استفاده این پلت فرم‌های جدید ظهور، اقدام به آلوده سازی کامپیوترها می‌کنند.

شای آلفاسی، یک محقق امنیتی در آزمایشگاه Reason Labs متوجه شده که هکرها با استفاده از نقشه‌های عرضه شده برای ردگیری این بیماری، اقدام به دزدیدن اطلاعات کاربران همچون نام، رمزهای ورود، شماره کارت‌های اعتباری و دیگر اطلاعات ذخیره شده در مرورگر کاربران می‌کنند.

هکرها وب سایت‌هایی طراحی کرده‌اند که دارای ارتباط با کرونا ویروس بوده و کاربر را تشویق به دانلود اپلیکیشن‌های آلوده می‌کنند. این اپلیکیشن‌ها به هیچگونه فرآیند نصبی احتیاج ندارند و نقشه‌ای را ارئه می‌کنند که میزان شیوع کرونا ویروس را نمایش می‌دهد. ولی با دانلود برنامه، بدافزاری بصورت مخفیانه به روی کامپیوتر کاربر نصب می‌شود.

ضروری به ذکر میباشد که این وب سایت‌ها نقشه‌های واقعی از وضعیت گستردگی ویروس کرونا را نمایش می‌دهند ولی نشانی URL و جزئیات متفاوتی از منبع اصلی دارند.
در حالا حاضر این بدافزار تنها به روی کامپیوترهای حاوی سیستم عامل ویندوز عمل می‌کند ولی آقای الفاسی پیش‌بینی کرده که هکرها در حالا توسعه نسخه‌های نو این بدافزار بوده و به زودی سیستم‌های دیگر هم اضافه می‌شوند.

آقای الفاسی اعلام کرده که این شیوه، از بدافزاری به نام AZORult استفاده می‌کند که در سال ۲۰۱۶ ساخته شده و برای دزدیدن داده ها از داخل کامپیوتر قربانیان طراحی شده است. این محقق هم چنین اعلام کرده که AZORult می‌تواند اطلاعات روی کامپیوتر از جمله رمزهای ورود و جزئیات مربوط به ارزهای سایبری(کریپتوکارنسی) را بدزدد.

اوایل ماه جاری، تحقیقی از سوی شرکت امنیتی Check Point هم اعلام کرده بود که بیشتر از ۵۰ درصد دامین‌های دارای ارتباط با کرونا ویروس می‌تواند به روی سیستم کاربران، بدافزار نصب بکند.

دریافت اطلاعات مربوط به بیماری نو زیاد مهم میباشد ولی مطمئن بشوید که این اطلاعات را از سوی کانال‌های تایید شده دنبال می‌کنید تا از هک شدن خود جلوگیری کنید.

وبسایتک آماده خدمات رسانی در زمینه طراحی سایت،پشتیبانی سایت،سئو سایت به شما عزیزان می باشد.

جهت مشاهده نمونه کار و سفارش در صفحه نخست با ما در ارتباط باشید.

———————————————————————

مطالب مرتبط:

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *