سئو چگونه می تواند بر بهتر شدن رتبه ی وبسایت تاثیر گذار باشد؟

سوالی که امکان دارد برای همه افراد تازه کار و کسانی که قصد استفاده از این تکنیک ها برای وبسایت خود دارند هم قبل بیایید. اصلولا پاسخ این پرسش را میتوان با یک کلمه پاسخ داد؛ الگوریتم های گوگل.

به طور کل رتبه بندی سایتها بر اساس الگوریتم موجود در موتور جست و جو گوگل تعریف و رتبه بندی میشود. الگورتیم گوگل با شناسایی مشخصات کلی وبسایت شما و بررسی چند سری نکته ها اصلی، وبسایت را رتبه بندی میکند.

سئو چگونه می تواند بر بهتر شدن رتبه ی وبسایت تاثیر گذار باشد؟
سئو در این بخش زیاد کار ساز میباشد. بسیاری از مطلب ها و فاکتورهای موردنظر الگوریتم های گوگل بوسیله سئو شناسایی میشود. با در پیشنهاد گرفتن نکته ها کلی در سئو میتوانید آن الگوریتم هایی که گوگل برای یک وبسایت جهت قرار دادن در رتبه ی متناسب تعریف کرده میباشد را به راحتی شناسایی کرده و وبسایت خود را در راستای این فاکتورها به قبل ببرید.

در یک تقسیم بندی کلی الگوریتم های گوگل به دو دسته ی On-page SEO factors و Of-page SEO factors تقسیم بندی میشوند.

 

۱٫ On-page SEO factors:

در واقع رتبه بندی وبسایت شما در این قسمت گونه میگیرد. این الگوریتم تاثیر به سزایی در بهتر دیده شدن وبسایت شما در موتور های جست و جوی بزرگی همچون گوگل می گذارد. در پیشنهاد گرفتن موارد دیگر در بهتر دیده شدن وبسایت شما به وسیله ی فاکتورهای الگوریتم گوگل زیاد متناسب میباشد.

ساختار بنیادی وبسایت، سرعت آن و محتوای درونی یک سایت از دیگر مسایل مهم و حیاتی فاکتورهای سئو بمنظور بهتر دیده شدن یک سایت میباشد. تنها با یک جستجوی ساده در بلاگ سئو به راحتی میتوانید دیگر موارد مهم و حیاتی برای رسیدن به رتبه ی بالا در موتور های جستجو را به دست آورد.

سئو چگونه می تواند بر بهتر شدن رتبه ی وبسایت تاثیر گذار باشد؟

۲٫ Off-page SEO factors:

یکی دیگر از فاکتورهای حیاتی که گوگل به آن توجه زیاد زیادی دارد Off-page SEO factors میباشد. از این سری فاکتور ها که در سئو نمودن زیاد مهم و کلیدی هستند میتوان به موارد ضمیمه در وبسایت اشاره نمود. این موارد شامل لینک های خارجی، تبلیغات و استفاده از دیگر رسانه های جمعی برای لینک نمودن وبسایت شماست.

فاکتور اولی که به آن پرداختیم تاثیر به سزایی در بهتر دیده شدن وبسایت شما دارد. در اینکه میزان تاثیرگذاری Off-page SEO factors در مقایسه با فاکتور بالا کم تر میباشد شکی نیست ولی این موضوع را هم نبایستی فراموش نمود که توجه دقیق و کاربردی به این فاکتور هم تاثیر مثبت و به سزایی در بهتر دیده شدن وبسایت دارد.

هر چه میزان و تعداد لینک های خارجی به وبسایت شما بیشتر تر باشد، میزان بازدید وبسایت زیاد شدن پیدا میکند و در نتیجه وبسایت در برابر رقبا بهتر دیده میشود. بهتر دیده شدن وبسایت در نتیجه باعث بهتر شدن جایگاه وبسایت شما در موتور های جست و جو همچون گوگل میشود.

———————-

مطالب مرتبط: