,

روش‌های آزاد نمودن حافظه داخلی آیفون

روش‌های آزاد نمودن حافظه داخلی آیفون

روش‌های آزاد نمودن حافظه داخلی آیفون : حافظه از مسائل مهم در انتخاب گوشی میباشد. در حالیکه گوشی های آیفون طرفداران زیادی دارد، میزان حافظه داخلی آن یکی از مشکلات اساسی میباشد.

علاوه بر اینکه گوشی هوشمند آیفون از حافظه خارجی استفاده نمی بکند، میزان واقعی حافظه داخلی آن هم کمتر از میزان اسمی گفته شده میباشد.

 

روش‌های آزاد نمودن حافظه داخلی آیفون

در کنار عدم پشتیبانی از کارت حافظه خارجی عدم دسترسی مستقیم به فضای حافظه آیفون، از مشکلاتی میباشد که به احتمال زیاد بعد از مدتی استفاده از این هوشمند و پر نمودن حافظه آن با برنامه ها و موسیقی و ویدئو، دغدغه آن شما را رها نخواهد نمود.

این موضوع یعنی عدم دسترسی مستقیم به حافظه، به این معناست که راههای آزاد نمودن فضا بر آیفون، تنها از راه دانستن برخی نکته ها نرم افزاری در خصوص سیستم عامل iOS مقدور میباشد.

بگذارید نگاهی به چند نکته و راهکار برای آزادسازی فضا بر روی آیفون داشته باشیم.

وضعیت حافظه را بررسی نمایید

میبایست بررسی نمایید که چه چیز حافظه هوشمند شما را اشغال کرده و به چه میزان. اینکار برای این لازم میباشد که شاید حافظه گوشی با موارد غیر لازم اشغال شده باشد.

برای انجام اینکار به تنظیمات گوشی رفته از بخش General گزینه Usage و بعد از آن گزینه Manage Storage را برگزینید.

در بالای این صفحه، میزان فضای اشغال شده و در دسترس مشخص شده و در پایین فهرستی از برنامه ها به نمایش در می آید که به ترتیب بر اساس میزان فضایی که از حافظه اشغال کرده اند، مرتب شده میباشد.

برنامه ها برای میزان دانلود داده ها بررسی نمایید

میتوانید میزان فضای اشغال شده بر حافظه بوسیله هر برنامه را در قسمت Manage Usage ببینید که البته به همراه میزان فضایی میباشد که این برنامه برای داده های دانلود شده خود اشغال کرده؛

به این معنا که برخی برنامه ها خود فضای چندانی را اشغال نمی کنند، ولی می توانند داده های حجیمی را دانلود کنند.

برای مثال برنامه Spotify تنها ۵۶ مگابایت حافظه نیاز دارد ولی اگر با آن موسیقی دانلود کرده باشید، فضایی کهکشانی از حافظه شما اشغال میکند.

در بخش Mange Storage با انتخاب هر برنامه میتوانید حجم برنامه اصلی و داده های دانلود شده بوسیله آن را جداگانه ببینید.

پاک نمودن بازی ها و ویدئو های غیر لازم و بدون استفاده

ممکن است، بر روی گوشی خود بازی هایی را داشته باشید که اخیرا به آن ها مراجعه نکرده اید، پس برترین کار پاکسازی آن هاست که می تواند فضای زیادی را از حافظه شما آزاد بکند.

اینکار را هم در همان بخش Manage Storage میتوانید انجام بدهید.

همین مطلب در خصوص برخی ویدئو ها هم صادق میباشد، به ویژه آن دسته که از راه نرم افزارهایی چون وایبر دانلود شده و امکان دارد ماه ها در حافظه شما مکان خوش کرده باشند، ولی شما هیچ گاه به آن ها مراجعه نکرده باشید.

جستجو در برنامه iTunes قسمت Others

از راه iTunes زمانیکه بر روی PC یا لپ تاپ به گوشی خود متصل می بشوید یا این برنامه را از خود گوشی اجرا می نمایید، بخشی با نام Others وجود دارد که شامل ایمیل ها، موسیقی ها و داده های مربوط به وب گردی شما است.

در این قسمت در برخی موارد فایل هایی پیدا میشود که به اصطلاح خراب یا Corrupt شده اند و در نتیجه بیشتر از حد ضروری فضا اشغال کرده اند.

برترین کار برای پاک سازی این قسمت و البته داده های مربوط به وب گردی که عملا بعد از مدتی فضای زیادی حتی حدود یک گیگابایت را اشغال می کنند، این میباشد که از راه برنامه iTunes از گوشی خود یک Backup تهیه کرده و بعدا گوشی را Restore نمایید.

برای این کار بر روی PC یا از راه گوشی برنامه iTunes را باز نمایید و به ترتیب، گزینه های Backup Now و Restore iPhone را برگزینید.

متوقف نمودن استفاده از گزینه Photo Stream

همانطور که میدانید قابلیت گوشی آیفون شما برای Photo Stream خودکار، منجر به آن میشود که هزار عکاسی آخر شما بین همه دستگاه های مجهز به iOS که متعلق به شما باشد، همگام سازی یا Sync شود؛

ولی این به آن معناست که این هزار تصویر دو بار بر روی حافظه شما ذخیره سازی میشود.

در نتیجه اگر دستگاه مجهز به iOS دیگری ندارید نظیر یک iPad برترین کار متوقف نمودن این قابلیت میباشد.

برای اینکار در بخش تنظیمات به قسمت Photo & Camera رفته و گزینه My Photo Stream را خاموش نمایید.

پاکسازی خودکار پیام ها

به شکل خودکار پیام های قدیمی را در iOS 8 پاکسازی نمایید. اینکار هم می تواند بخشی از حافظه گوشی شما را مرتب پاکسازی بکند.

برای اینکار، به تنظیمات گوشی رفته و در بخش Manages و در پایین قسمت Message History گزینه Keep Message را انتخاب کرده و یکی از دو گزینه سی روز یا یک سال را انتخاب نمایید.

این راهکار ها زیاد ساده هستند و اغلب کاربران قدیمی تر آیفون با آن ها آشنا بوده و از آن ها برای آزاد نمودن حافظه گوشی خود بهره می برند.

همان گونه که ذکر شد، متأسفانه مشکل عدم دسترسی مستقیم به حافظه آیفون که بنا به دلایل امنیتی میباشد تنها راه ممکن برای آزاد نمودن حافظه را از راه تنظیمات گوشی ممکن ساخته.

در کنار این راهکار ها میتوانید به راههای دیگر مانند استفاده از فضای Cloud مثلا با برنامه Dropbox هم فکر نمایید.

وبسایتک

آماده خدمات رسانی در زمینه های طراحی سایت، پشتیبانی سایت، سئو سایت به شما مشتریان گرامی می باشد.

جهت مشاوره و سفارش کار، با شماره تماس های درج شده در صفحه اصلی تماس حاصل فرمایید.

———————————————————————————

مطالب مرتبط:

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *