راز یک سئو موفق : وقتی صحبت از لید جنریشن یا پیدا نمودن سرنخ های مهم در کسب و کار میشود و به دنبال پیدا نمودن مشتری های بیش برای محصول های یا خدماتمان هستیم، همواره همگی به سراغ سئو رفته و چاره کار را در بهبود و تایم گذاشتن روی آن میبینیم. البته این روند منطقی بنظر می رسد چرا که بیشتر از 61 درصد از فعالان بازارهای فروش B2B (Business to Business) که فروش تجاری به تجاری هم نامیده میشود، معتقد هستند که هیچ چیز اندازه انتخاب یک استراتژی صحیح برای بهینه سازی سئو و بدست آوردن ترافیک ارگانیک جهت پیدا نمودن مشتری های تازه باعث موفقیت نمی شود.

صحبت هر نوع وب سایتی که به میان بیایید، فرقی نمی بکند که در چه زمینه ای فعال بوده و یا به چه شکل فعالیت می کنند، واقعیت این میباشد که بیشتر از 51 درصد از بازدید کنندگان وبسایت ها از راه سئو آنان را پیدا می کنند. یعنی 51 درصد از ترافیک های وبسایت ها از نوع ترافیک ارگانیک میباشد.

بسیاری از صاحبان کسب و کارهای کوچک و فعالان عرصه دیجیتال مارکتینگ به این درک رسیده اند که دریافت بک لینک از چه میزان اهمیت بالایی برخوردار بوده و چرا میبایست بک لینک های بیشتری را به سمت محتواهایی که براساس سئو بهینه سازی شده میباشد هدایت کنند.

آشنایی و بررسی راز یک سئو موفق

بک لینک ها به همچون رای های اعتماد عمل می کنند. بک لینک به موتور های جستجو و به ویژه به گوگل که بیشتر از 92 درصد از تمامی جستجوهای آنلاین دنیا بوسیله آن انجام داده میشود، می گوید که میبایست به محتواهای فلان وبسایت که بک لینک بالایی دارد اعتماد بیشتری نمود. خلاصه بک لینک داشتن مثل حضور در یک مسابقه اتومبیل رانی میباشد، با این تفاوت که شما به یاری بک لینک های بیش، مسابقه را چند دقیقه زودتر از بقیه آغاز می نمایید و سریع تر به خط انتها می رسید. (راز یک سئو موفق)

راز یک سئو موفق

اگرچه نمی توان منکر تاثیر شگفت انگیز بک لینک بر روی سئو بشویم، ولی کیفیت محتواهایی که قصد گرفتن بک لینک برای آنان را داریم هم از اهمیت بالایی برخوردار بوده و می بایست از لحاظ اطلاعات، غنی بوده و قادر باشد تا به اکثر سوالات جستجو کنندگان خود جواب دهد. خلاصه این که بک لینک به تنهایی نمی تواند تمامی کاستی های سئو یک وبسایت را بهبود ببخشد، اما عاملی میباشد که در همان مسابقه اتومبیل رانی، خط آغاز شما را از بقیه جدا کرده و خیلی جلوتر از دیگران مسابقه را استارت خواهید زد.

در این مطلب از سری مقالات آموزش سئو در وبسایت شرکت طراحی وبسایتک، قصد داریم تا پرده از یک راز بزرگ و مهم در دنیای سئو و بازاریابی اینترنتی برداریم. اگر به دنبال بهبود سئو هستید و هنوز استراتژی مناسبی را برای بهبود شرایط خود پیدا نکرده اید، با یک تماس با بخش دیجیتال مارکتینگ شرکت دارکوب، جواب سوالات و راه حل مشکلات فعلی خود را دریافت کنید.

مشکلاتی که با بک لینک های گران هزینه داریم

اگر با وبسایت های بزرگی که رتبه سئو بالایی داشته در ارتباط بوده و تا به حالا از آنان بک لینک گرفته باشید، حتما متوجه تاثیر خارق العاده چنین بک لینک های با کیفیتی بر روی سئو سایتها شده اید. همین تاثیر باعث شده تا اکثر دیجیتال مارکترها، خود و یا شرکتشان را به زحمت انداخته و ذیل بار

پرداخت قیمت های هنگفت برای دریافت بک لینک های با کیفیت ببرند.
این مدل از بازاریاب های دیجیتال یا مشغول پرداخت مبالغ حداقل 5 الی 12 میلیون تومانی به آژانس های دیجیتال مارکتینگ هستند و یا این که خودشان دست بکار شده اند و با برقراری ارتباط با سایر وبسایت ها، سعی می کنند تا به هر نحوی شده بک لینک بیشتری بگیرند. (راز یک سئو موفق)

روشی که این دسته از دیجیتال مارکترها برای بدست آوردن بک لینک استفاده می کنند، برنامه ریزی برای فرستادن ایمیل جهت برقراری ارتباط با مدیران محتوایی دیگر شرکتها میباشد. احتمالا اگر شما هم سعی هایی را در رابطه با گرفتن بک لینک انجام داده باشید و یا وبسایت پر بازدیدی دارید، حتما تا به امروز با ایمیل های درخواست بک لینک برخورد داشته اید.

معمولا از هر 50 تا 250 ایمیل، فقط یکی از آنان با جواب مثبت رو به رو میشود و خلاصه این که دریافت بک لینک های با کیفیت، کار چندان ساده ای نیست.

زمانیکه قصد پرداخت قیمت بک لینک ها را دارید، فرقی نمی بکند که در ازای بک لینک پول پرداخت کرده و یا بک لینکی را به طرف مقابل می بدهید، در هر صورت هر ماه بودجه کم تری برای خرید بک لینک برای شما باقی می ماند. اگر انتخاب بک لینک شما صحیح نبوده و بودجه مشخص خود را هم از دست دهید، رتبه سئو وبسایت شما، شانس رشد اندکش را هم از دست میدهد.

اما از طرف دیگر اگر از استراتژی برقراری روابط دیجیتال (Digital PR) استفاده کنید، نتایج اثر بخش بیشتری را دریافت کرده و در ازای زمان و قیمت های خود، بهینه سازی سئو وبسایت شما به مقدار قابل توجهی رشد خواهد نمود. در ادامه با مفهوم روابط دیجیتال بیش تر آشنا می بشوید.

چطور با برقراری روابط دیجیتال، شانس گرفتن بک لینک را بیش ترکنیم؟

تجربه ثابت کرده که برای بهتر دیده شدن محتواهای با کیفیتی که تولید کرده اید، درخواست گرفتن یک بک لینک به تنهایی کارساز نبوده و بهتر است که با دیگران به برقراری روابط دیجیتال پرداخته و این رابطه پسندیده با آنان را در تمامی مدت حفظ نمایید.

این یعنی اگر با وبسایت یا کسب و کارهای آنلاین دیگر تماس می گیرید، تلاش نکنید که تماس خود را با گرفتن یک لینک پایان نمایید. در عوص با حفظ یک رابطه دیجیتال طولانی مدت، به جای گرفتن یک عدد بک لینک، لینک های بیشتری را بدست آورید. 

راز یک سئو موفق

راز یک سئو موفق

احتمالا فرستادن 5 تا 10 ایمیل درخواست برای گرفتن یک پست مهمان و یا مصاحبه ای که بصورت پادکست پخش میشود کافی باشد. حتی بعضی اوقات نیازی به فرستادن ایمیل های رسمی نداشته و با یک تماس میتوانید در سایتهای دیگر پست مهمان یا رپورتاژ آگهی بگیرید. ولی به جای این کار توصیه میشود که رابطه خود با مدیران محتوا، بلاگرها و تولید کنندگان پادکست های پر مخاطب قوی تر نمایید و در مواقع نیاز، از هر کدام به تناسب توانایی هایی که دارند یاری بگیرید.

رابطه ای را برقرار نمایید که قدرت نفوذ شما را بیش تر بکند

نتیجه استفاده از استراتژی برقراری روابط دیجیتال، معمولا نتیجه ای بیش از یک بک لینک ساده برای شما در بر دارد. چرا که میتوانید روابط دوستانه خوبی با شرکت هایی که رقیب شما نیستند برقرار کرده و همزمان با اینفلوئنسرها، خبرنگاران و تولید کنندگان دیگر رابطه صمیمانه ای را درست کردن نمایید.(راز یک سئو موفق)

در طول وقت میتوانید قدرت نفوذ خود در این گونه روابط را قوی و قوی تر نمایید. حتی زمانی می رسد که به فکر برگزاری کمپین های بازاریابی مشترک افتاده و به عنوان مثال، وبینارها و گردهمایی های مشترکی را با این دسته از دوستانتان برگزار خواهید نمود. در بدترین حالت اگر اوضاع آنطور که می خواهید قبل نرفت، کافیست قابلیتهای یکدیگر را در خبرنامه هایی که منتشر می نمایید معرفی نمایید. خلاصه این که هر چه خلاقیت بیشتری به خرج دهید، اثر بخشی روابط دیجیتال شما روی کسب و کارتان بیش تر میشود.

دست به تولید محتواهایی بزنید که قابلیت استفاده مجدد و یا ارزش اشتراک گذاری داشته باشد

اگر برای گرفتن بک لینک به شخصی ایمیل می زنید، در برترین حالت و در صورت خوش شانس بودن، نهایتا یک عدد بک لینک نصیبتان میشود. ولی اگر از استراتژی ارتباط دیجیتال برای گرفتن بک لینک استفاده نمایید، مجبور می‌شوید که محتوایی را تولید نمایید که در صورت اشتراک گذاری آن برای مخاطبانتان، نه تنها برند خودتان را تقویت می نمایید، بلکه باعث می بشوید که رابطه شما با دوستان دیجیتالیتان هم تقویت شود.

در این شرایط میتوانید برترین محتواهای ویدیوی، صوتی یا تصویری خود را اشتراک گذاری کرده و از تمامی کانال های ارتباطی که در اختیار دارید، برای انتقال این مطلب ها با کیفیت استفاده کنید. (راز یک سئو موفق)

در کم ترین وقت ممکن توجه همه را به محتواهای خود جلب نمایید

یک بک لینک توانایی این را دارد که محتوای شما را به صفحات اولیه نتایج گوگل برساند، ولی اوضاع همیشه همانطور که یار دارید قبل نمی رود و امکان دارد این اتقاق رخ ندهد. اگر بازار رقابت در زمینه محتوای تولید شده شما داغ باشد، رقیبان فرصت دیده شدن لینکتان را به مشتری هایی که مدنظر دارید نداده و خودشان از پیش جایگاه های ابتدایی گوگل را اشغال کرده اند.

استراتژی روابط دیجیتال لااقل این اطمینان را میدهد که به جای یک بک لینک عادی، خیالتان راحت میشود که کاربران بیشتری محتوای شما را می بینند.
برای مثال اگر در انتها یک پادکست و یا یک رپورتاژ آگهی، لینک محتوایی که از لحاظ سئو بهینه سازی شده میباشد را ذکر نمایید، شک نکنید که بعد از انتشار آن پادکست یا رپورتاژ آگهی، هزاران بازدید مستقیم به سوی لینک ذکر شده شما هدایت خواهد شد. شنوندگان یا بر روی لینک عنوان شده کلیک می کنند و یا این که در اینترنت به دنبال نام و آدرس که در پادکست ذکر شده می گردند.

نکته قابل توجه در مورد بک لینک هایی که از راه روابط دیجیتالی بدست می آورید، این میباشد که امکان دارد نتایج مطلوب شما در یک بازه زمانی مشخص بدست نیاید. در عوض میتوان امید داشت که ترافیک حاصل از این مدل بک لینک ها، به مرور و در بازه زمانی طولانی تری به سمت شما حرکت خواهند نمود.

به دنبال کسب لینک از وبسایت هایی باشید که رتبه دامنه بالاتری دارند

بازاریاب های دیجیتال و سئوکارها می دانند که کیفیت بک لینک ها اهمیت به مراتب بالاتری از کمیت آنان دارد. گرفتن بک لینک از وبسایت هایی که دامین آتوریتی (Domain Authotiy) یا رتبه دامنه بالاتری دارند، شانس ارتقاء رتبه سئو شما را خیلی بالا برده و اصلا با بک لینک هایی که از وبسایت های بی کیفیت گرفته میشود قابل مقایسه نیستند.

راز یک سئو موفق

وقتی که از رسانه های آنلاین برای پیشبرد استراتژی لینک سازی خود استفاده می نمایید، وبسایت های با کیفیت بیشتری پیدا میشوند که حاضرند به شما بک لینک دهند. وبسایت های انتشار محتواهای ویدیویی زیادی وجود دارند که رتبه دامنه آنان در حدود 80 الی 90 میباشد. در صورتیکه میانگین امتیاز دامنه وب تمامی وبسایت ها چیزی در حدود 40 الی 50 میباشد.

از برترین محتواهای خود مجددا استفاده نمایید (راز یک سئو موفق)

وقتی که کارآفرین ها و بازاریاب ها به دنبال پیشبرد استراتژی روابط دیجیتالیشان هستند، در برهه ای از وقت از خودشان می پرسند که چگونه ایده های جدیدی را خلق کنم و یا اصطلاحا کم نیاورم؟ آیا امکان دارد که دیگر نتوانم خلاق باشم؟

خبر پسندیده این میباشد که برترین ایده های شما آنقدر با ارزش هستند که میتوانید به اشکال مختلف از آنان استفاده نمایید. میتوانید در مورد یک محتوای مشخص و پسندیده، بارها و بارها و به شکل های مختلف در وبسایت های مختلف تولید محتوا نمایید. یا محصول موردنظر خود را از جنبه های مختلف، در وبسایت های مختلف معرفی نمایید. حتی میتوانید پست های مهمان که محتواهای مشابهی دارند را با ظاهر و تفاوت های نسبتا کم، به وبسایت های دیگر دهید تا برایتان منتشر کنند.

این واقعیت وجود دارد که بک لینک ها باعث میشوند تا موتور های جستجو به مطلب ها شما توجه بیشتری بیابند. ولی زمانیکه از استراتژی روابط دیجیتال استفاده می نمایید تا بک لینک های بیشتری بگیرید، باعث می بشوید که توجه مخاطبان شما هم به یک هدف مشخص معطوف شود.

کلام پایانی

راز موفقیت در سئو چیزی فراتر از گرفتن بک لینک بیش و یا خرج نمودن قیمت های هنگفت برای انجام تبلیغات غیر موثر در وبسایت های معمولی و یا درجه یک نیست. توصیه میکنیم که روابط خود را به گرفتن یک بک لینک از دیگران محدود نکرده و تلاش نمایید که ارتباط دیجیتالی خود را بصورت مستمر حفظ نمایید و با کسانی که در دنیای بازاریابی دیجیتال بازدهی بیشتری دارند، روابط دوستانه ای را برقرار کنید.

وبسایتک با ارائه بهترین خدمات طراحی سایت ، سئو و پشتیبانی سایت در خدمت شماست.

مطالب مرتبط :