دلیل خاموش شدن تلفن همراه در سرما : امکان دارد هنگام رویارویی با هوای سرد متوجه شده باشید که گوشی هوشمندتان به‌طور ناگهانی دچار افت باتری شده و خاموش می‌شود. وقتی که این اتفاق می‌افتد، شما نمی‌توانید کاری انجام بدهید، زیرا به پیشنهاد می‌رسد که تلفن همراهتان به‌طور موقت مرده میباشد.

این اتفاق به این دلیل می‌افتد که سرمای شدید هوا برای باتری گوشی هوشمند شما طاقت‌فرساست، البته بسیاری از کاربران هم چنین مسائل مشابهی را با دیگر ابزارهای باتری‌دار همچون هدست بلوتوثی هم داشته‌اند.

بررسی دلیل خاموش شدن تلفن همراه در سرما

دلیل این که باتری‌های گوشی‌های هوشمند به سرعت در دمای شدید هوا، چه گرم و چه سرد، غیرقابل‌استفاده می‌شوند، ساده است. اکثر این گوشی‌های هوشمند در حالا حاضر با باتری‌های لیتیوم‌یونی کار می‌کنند. باتری‌های لیتیوم‌یونی نیاز به الکترولیت مایع دارند که بین دو نوع الکترود در باتری قرار گیرند تا انرژی را فراهم کنند.

دلیل خاموش شدن تلفن همراه در سرما

وقتی‌که این نوع گوشی‌ها در معرض دمای شدید قرار می‌گیرند، الکترولیت‌های مایع منجمد شده و توانایی آنان را برای فرستادن انرژی به تلفن کاهش می‌یابد. در نهایت اگر گوشی بیشتر از اندازه سرد شود، باتری فرستادن انرژی کامل را متوقف خواهد نمود، که منجر به خاموش شدن گوشی می‌شود.

 برترین راه برای جلوگیری از خاموش شدن دستگاهتان این میباشد که آن را از سرد شدن زیاد دور نگه دارید.

ولی اگر این موضوع غیرقابل اجتناب میباشد، کارشناسان توصیه می‌کنند که گوشی خود را در یک فضای عایق‌بندی‌شده و یا در جیب خود قرار بدهید، جایی که به بدن شما نزدیک‌تر میباشد.

وبسایتک آماده خدمات رسانی در زمینه طراحی انواع سایت به همراه پشتیبانی آن به شما عزیزان می باشد. جهت قرار گرفتن سایت خود در صفحه اول گوگل، سئو وپشتیبانی سایت را به ما بسپارید. جهت ارتباط و سفارش کار با ما در ارتباط باشید.


مطالب مرتبط: