خودروهای بدون راننده

خودروهای بدون سرنشین، امنیت سفر را بیش کرده و تصادفات را کاهش می‌دهند ولی هم‌زمان لذت رانندگی را هم از ما می‌گیرند.
در سال ۲۰۱۲، کالیفرنیا نخستین ایالتی بود که رسماً خودروهای بدون راننده را قانونی اعلام نمود. انگلستان هم قرار میباشد امسال همین کار را کند. سالانه حدود ۱٫۲ میلیون شخص در تصادفات اتومبیل‌ها جان خود را از دست می‌دهند.

خودروهای بدون راننده

آزمایش‌هایی که تاکنون روی این خودروها انجام شده، نشان می‌دهد که زیاد امن هستند و تصادفات را کاهش می‌دهند. در واقع، از لحاظ نظری اگر همه خودروهای یک بزرگراه بدون راننده و متصل به شبکه بودند، هیچ تصادفی نبایستی اتفاق بیفتد. علاوه بر این، الگوریتم‌ها تضمین می‌کنند که شما در حین حرکت روان‌ترین ترافیک را تجربه نمایید، چون با عملیات ریاضی سرعت نسبی متناسب اتومبیل‌ها برای حرکت با بیشترین سرعت را محاسبه می‌کنند.

خودروهای بدون راننده

البته این یعنی بیشتر مردم میبایست رانندگی را کنار بگذارند که خیلی برای علاقه‌مندان به آن خوشایند نیست. حتی می‌توانید بدون اینکه گواهینامه داشته باشید، تنهایی با ماشین به سر کار بروید. اسون بیکر (Sven Beiker)، مدیر اجرایی مرکز تحقیقات خودروی دانشگاه استنفورد می‌گوید: تقریباً همه شرکت‌های اتومبیل‌سازی در حالا کار روی خودروهای بدون راننده هستند. حتی در تابستان امسال شاهد نخستین آزمایش شهری ماشین بدون راننده گوگل بودیم. پس در آینده تکنولوژی از این خودروها فراوان خواهیم شنید.

————————–

مطالب مرتبط: