,

خوانش امواج مغزی برای استخراج ارز دیجیتال

خوانش امواج مغزی برای استخراج ارز دیجیتال

خوانش امواج مغزی برای استخراج ارز دیجیتال

خوانش امواج مغزی برای استخراج ارز دیجیتال : مایکروسافت روش جدیدی از تولید رمز ارز، ارز مجازی یا کریپتو کارنسی معرفی کرده که در آن با استفاده از امواج مغزی و دیگر داده‌های بیومتریک انسان، امکان استخراج ارز دیجیتال فراهم می‌شود.

شرکت مایکروسافت، پتنت جدیدی معرفی کرده که« سیستم کریپتوکارنسی با استفاده از داده‌های مربوط به فعالیت‌های بدنی» نام دارد.

در توضیح این پتنت اعلام شده که چگونه می‌توان با اتصال سنسور به قسمت‌های مختلف بدن انسان، ارز دیجیتال استخراج نمود.

استخراج رمز ارزهایی مثل بیت‌کوین در حالت معمول، قدرت پردازشی کامپیوتری زیاد بالا نیاز دارد که بتواند محسابات پیچیده ریاضی انجام دهد.

پتنت مایکروسافت به عنوان گزینه جایگزینی برای استخراج رمز ارز یا کریپتوکارنسی معرفی شده، راهکاری که از راه نظارت بر فعالیت‌های بدن انسان انجام می‌پذیرد و نتیجه بوسیله سنسورهای بیومتریک، دریافت و پردازش می‌شود.

به عنوان مثال، یک موج مغزی یا حرارت بدن که ازیک فرد، هنگام انجام فعالیت به خصوصی متساعد می‌شود، مثلا هنگام تماشای یک تبلیغ با استفاده از سرویس اینترنتی به خصوص. این شرایط، برای فرآیند استخراج رمز ارز به عنوان قبل فرض معرفی شده میباشد.

در توضیح این پتنت آمده است:« به جای نیاز به فعالیت‌های پیچیده محاسباتی که در سیستم‌های معمول استخراج کریپتوکارنسی وجود دارد، داده‌هایی که بوسیله بدن انسان تولید می‌شود مورد استفاده قرار میگیرد، در واقع انسان با انجام این فعالیت‌ها، همان فرآیندهای پردازشی پیچیده را انجام داده میباشد. مغز یک انسان می‌تواند چندین فرآیند پیچیده پردازشی را بدون آگاهی فرد، انجام دهد.»

سیستم جدید ماینینگ

در این سیستم نو ماینینگ یا استخراج رمز ارز، تعبیه چندین سنسور به روی بدن فرد ضروری میباشد تا فعالیت‌هایی که برای پردازش مورد نیاز میباشد، دریافت شود.

از جمله سنسورهایی که می‌توان استفاده نمود عبارت‌اند از اسکنرهای MRI، دوربین‌های حرارتی و سنسورهای ضربان قلب سنج و اینفرارد.

جدای از امواج مغزی و حرارت بدن، دیگر فعالیت‌هایی که می‌توان مورد استفاده قرار داد، «جریان مایعات بدن» و «حرکات و فعالیت ارگان‌ها» است.

در این پتنت، ۲۸ فعالیت مختلف برای استخراج رمز ارز بوسیله این سیستم، معرفی شده میباشد. مثلا فعالیت‌هایی همچون گشت و گذار در شبکه‌های اجتماعی، ارتباط با چت بوت‌های هوش مصنوعی یا سر زدن به وب سایت‌های اینترنتی.

در این پتنت اشاره نشده که کدام رمز ارزها از راه این سیستم قابل استخراج است. ولی از آنجاییکه برای این سیستم، بلاک‌چین به خصوصی طراحی و تعریف شده، احتمالا شبکه پرداخت دیجیتالی مخصوص به خود را هم می‌طلبد.

وبسایتک آماده خدمات رسانی در زمینه های سئو سایت، پشتیبانی سایت، طراحی سایت و … به شما همراهان گرامی می باشد. جهت مشاوره و هرگونه سوال با شماره تماس های درج شده در صفحه اصلی سایت تماس حاصل نمایید.

————————————————————————–

مطالب مرتبط:

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *