حذف پشتیبانی واتساپ از گوشی های قدیمی

سرویس پیغام رسان واتس‌اپ از ابتدا ماه فوریه(اواسط بهمن ماه) روی میلیون‌ها گوشی هوشمند از کار خواهد افتاد.
دستگاه‌های اندرویدی و آیفون‌هایی که سیستم عامل منسوخ شده دارند، به زودی دیگر قادر به استفاده از هیچ کدام از برنامه‌های زیرمجموعه شرکت فیس بوک نخواهد بود.

واتس‌اپ اعلام کرده که اینکار برای بالا بردن امنیت برنامه و حفاظت از حریم شخصی کاربران گونه خواهد گرفت.
گوشی‌های هوشمندی با سیستم عامل اندروید 2.3.7 یا قدیمی‌تر و آیفون‌های iOS 8 و یا قدیمی‌تر، به زودی مشمول این طرح نو خواهند شد.
سیستم عامل‌هایی که واتس‌اپ اعلام کرده، جزو سیستم عامل‌های منسوخ شده محسوب می‌شوند و هیچ کدام بوسیله شرکت اصلی سازنده، پشتیبانی نمی‌شوند.

اکثر کاربران تنها با آپدیت دستگاه‌های خود قادر خواهند بود که استفاده از این برنامه پیغام رسان را از سر بگیرند. ولی تعدادی از دستگاه‌ها همچون آیفون 4 اس ، که فقط از iOS 7 پشتیبانی می‌کند- دیگر به این برنامه دسترسی نخواهد داشت.

حذف پشتیبانی واتساپ از گوشی های قدیمی
بن وود، یکی از تحلیل گران CCS میباشد، وی در این‌باره اعلام کرده:« این حرکت، عوارض جانبی هم برای این شرکت به همراه خواهد داشت. زیرا تعداد زیادی از گوشی‌های هوشمند آنلاین کنونی، قدیمی هستند ولی واتس‌اپ چاره‌ای جز بالا بردن امنیتی فضای سرویس خود ندارد.»

واتس‌اپ، چهارمین برنامه محبوب دهه محسوب می‌شود. این شرکت نخستین بار در سال 2017 هشدار مربوط به عدم پشتیبانی از برنامه در گوشی‌های قدیمی را اعلام کرده بود. یکی از سخنگویان شرکت می‌گوید:« این تصمیم سختی برای ما بود ولی می‌دانیم که انتخاب درستی میباشد. برای ما حفظ امنیت کاربران اهمیت زیادی دارد.»

از سال 2016 موج جدیدی درست کردن شده و بیش برنامه‌های پیغام رسان شناخته شده، اعلام کرده‌اند که پشتیبانی از برنامه‌های‌شان را روی دستگاه‌های قدیمی متوقف خواهند کرد.
منبع: بی بی سی

—————————————————-

مطالب مرتبط: