حذف آیکون IGTV از اپلیکیشن اینستاگرام

حذف آیکون IGTV از اپلیکیشن اینستاگرام

سرویس IGTV اینستاگرام قرار بود عصر جدیدی از مشاهده و اشتراک‌گذاری ویدیو در فضای مجازی را رقم بزند ولی نتیجه کمی با آنچه که انتظار می‌‌رفت تفاوت دارد. یکی از سخنگوهای فیسبوک به تازگی اعلام کرده که اینستاگرام قصد دارد به زودی آیکون IGTV را از صفحه اصلی اینستاگرام حذف بکند. به گفته این سخنگوی فیسبوک، درصد کمی از کاربران از این آیکون در صفحه اصلی اینستاگرام خود استفاده می‌کنند و اکثرا ویدیوهای IGTV را از فید اصلی اپلیکیشن، بخش اکسپلور، پروفایل‌های کاربران و یا اپلیکیشن IGTV می‌بینند.

حذف آیکون IGTV از اپلیکیشن اینستاگرام
قابلیت‌های زیادی طی چند ماه اخیر به سرویس IGTV اضافه شده. برای مثال کاربران می‌توانند ویدیوهای IGTV را بصورت افقی (Landscape) هم ببینند و اخیرا هم امکان آپلود مستقیم ویدیوها از راه اپلیکیشن IGTV برای کاربران فراهم شد. با این حالا، یکی از مهم‌ترین تغییراتی که قرار میباشد در این سرویس درست کردن شود، حذف آیکون ان از صفحه اصلی اپلیکیشن اینستاگرام خواهد بود.
البته این سخنگوی فیسبوک نگفته که چرا درصد استفاده کاربران از این گزینه کم بوده. شاید این مسئله به نحوه استفاده کاربران از اینستاگرام مربوط باشد. به عنوان یک شبکه اجتماعی، اکثر کاربران از اینستاگرام برای باخبر شدن از دوستان و اشتراک‌گذاری لحظانی از زندگی‌شان استفاده می‌کنند و لزوما برای تماشای کلیپ‌های ۵ دقیقه‌ای حرفه‌ای که در یوتیوب هم پیدا می‌شوند، استفاده نمی‌کنند. به این دلایل، می‌توان کمبود درآمد تولیدکنندگان محتوا برای IGTV و محبوبیت کلیپ‌های ۱ دقیقه‌ای اینستاگرامی را هم اضافه نمود.

————————————————

مطالب مرتبط:

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *