توصیه‌های اشتباه به کاربران برای حل مشکل اپل آیدی

توصیه‌های اشتباه به کاربران برای حل مشکل اپل آیدی

اپل از سه روز پیش محدودیت‌های جدیدی را برای درست کردن یک اکانت نو اپل آی دی به اجرا گذاشته که به دلیل تحریم کاربران ایرانی و نبود امکان اضافه شدن شماره تلفن عملا راه درست کردن اپل آی دی را زیاد دشوار کرده میباشد.

موضوع به اجرای سیاست پسورد دو مرحله‌ای روی اکانت‌های اپل آی دی مربوط می‌شود و از آن جا که امکان اضافه نمودن شماره تلفن ایران – به دلیل تحریم کاربران ایرانی – وجود ندارد عملا کاربران ایرانی قادر به درست کردن این لایه امنیتی روی حساب های اپل خود یا همان اپل آیدی نبوده‌اند.

ماجرا ولی از چند روز قبل شکل جدی‌تری به خود گرفت هنگامی امکان درست کردن اپل آی دی بدون شماره تلفن عملا امکان پذیر نبوده میباشد و چون اپل شماره تلفن ایران را قبول نمیکند عملا کسی نمیتواند از ایران اپل آیدی درست کردن بکند.

این موضوع هنوز در مورد اپل آیدی‌های قدیمی صادق نیست یعنی افرادی که از پیش حساب اپل داشته‌اند همچنان می‌توانند بدون شماره تلفن هم از حساب خود استفاده کنند ولی نکته آنجاست که طی یکی دو روز اخیر توصیه‌های اشتباهی در شبکه‌های مجازی به کاربران اپل انجام می‌شود.

توصیه‌های اشتباه به کاربران برای حل مشکل اپل آیدی

توصیه اشتباهی برای کاربران

توصیه اشتباهی برای کاربران که به خصوص بوسیله برخی فروشندگان در حالا دست به دست شدن در فضای مجازی میباشد. خاموش نمودن ویژگی Find my iPhone قادر به پنهان نمودن لوکیشن کاربر نیست.

یکی از توصیه‌های اشتباه که هم اکنون به خصوص در میان فروشندگان بازارهای موبایل در حالا دست به دست شدن میباشد توصیه به خاموش نمودن ویژگی Find my iPhone میباشد.

این ویژگی برای پیدا نمودن آیفون یا دستگاه اپل میباشد که از راه آن می توان لوکیشن یک دستگاه را روی نقشه دید.

توصیه کنندگان یا شاید بهتر بگوییم گمراه کنندگان با توجه به این که پیش‌بینی می‌کنند چنین مشکلی برای کاربران و حساب‌های فعلی هم درست کردن شود از کاربران خواسته‌آند که Find my iPhone را خاموش کنند.

توصیه‌های اشتباه به کاربران برای حل مشکل اپل آیدی

اپل

این در حالی است که حتی اگر تصور بر این است که با این اقدام، اپل از لوکیشن کاربر مطلع نشود میبایست توصیه به خاموش نمودن سرویس لوکیشن می‌شد که باز هم بعید میباشد اپل متوجه لوکیشن کاربر نشود ( با نگاهی به سابقه لوکیشن یا دسترسی‌های سیستمی خود دستگاه به ماژول GPS ).

به پیشنهاد می‌رسد فعلا میبایست منتظر ماند و دید آیا اپل قصد دارد محدودیت‌های مربوط به پسورد دو مرحله‌ای را به اکانت‌های اپل آیدی قدیمی هم امتداد دهد یا خیر.

هر چه هست باز هم نشان دهنده تاثیر تحریم‌های تکنولوژی بر زندگی و کار شهروندان ایرانی میباشد که اتفاقا با قیمت هنگفت و بدون خدمات محصول های شرکتی چون اپل را خریداری و استفاده می‌کنند.

سایت وبسایتک آماده خدمات رسانی در زمینه طراحی سایت ، پشتیبانی سایت ، سئو سایت و … به شما مشتریان گرامی می باشد.

جهت مشاوره و سفارش کار با شماره تماس های درج شده در صفحه اصلی تماس حاصل فرمایید.

—————————————————————————–

مطالب مرتبط:

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *