تغییرات نو در نتایج جستجوی کاربران گوگل؛ پسندیده یا بد؟

تغییرات نو در نتایج جستجوی کاربران گوگل؛ پسندیده یا بد؟

گوگل به تازگی آیکون‌های‌های جدیدی را بنا به دلایل نامعلوم به نتایج جستجوهای خود اضافه کرده که این مساله منجر به بهم ریختگی نتایج سرچ و یا بهتر بگوییم سردرگمی‌بسیاری از کاربران شده میباشد. در حالی که گوگل مدعیست که این تغییرات بمنظور ارتقای نحوه نمایش اطلاعات و بهبود ارائه نتایج جستجوی کاربران اعمال شده میباشد.

شمارش معکوس برای انتها پشتیبانی گوگل از برنامه‌های متفرقه کروم

در واقع، گوگل مدعی شده که اضافه شدن آیکون‌های نو به این دلیل بوده تا مشخص شود که اطلاعات حاصل از جستجو، از کجا می‌آیند. همانطور که در عکس ذیل می‌بینید گوگل تغییرات اخیر را در سال گذشته و در نسخه موبایلی مرورگر خود هم پیاده کرده بود:

ولی در مرورگرهای کروم نسخه دسکتاپ این ویژگی بیش از آن که کمک‌حال کاربران باشد، آن‌ها را سردرگم کرده میباشد. تنها چیزی که در تغییرات نو به چشم می‌آید، مشخص شدن تبلیغات با اضافه شدن کلمه ad میباشد.

تغییرات نو در نتایج جستجوی کاربران گوگل؛ پسندیده یا بد؟
گوگل ولی در واکنش به گلایه‌های کاربران عنوان کردکه این تغییرات نو به کاربران یاری می‌کند تا متوجه شوند که اطلاعات حاصل از جستجوی آن‌ها، از چه منبعی میباشد. هم چنین می‌توانند زیاد راحت‌تر از گذشته، نتایج را اسکن کنند و تصمیم بگیرند که وارد چه سایتی شوند.

زمانیکه گوگل آغاز بکار نمود، صفحه خالی سرچ و نتایج مینیمال آن زیاد مورد استقبال کاربران قرار گرفت و در مقایسه به صفحات نخست موتور های جستجو همانند یاهو، از محبوبیت بیشتری برخوردار بود. ولی اضافه نمودن این آیکون‌ها و تغییرات نو، ظاهری کارتونی را به نتایج جستجوها می‌دهد.

تغییرات نو در نتایج جستجوی کاربران گوگل؛ پسندیده یا بد؟
گوگل نمایش اعلانات برنامه‌های آپدیت‌شده را حذف نمود

با این حالا، تغییرات که گوگل اغلب در سرچ خود اعمال می‌کند، منجر به ارتقای تجربه کاربری و نمایش بهتر نتایج می‌شود. حالا میبایست دید که آیا این آیکون‌ها تا چد حد می‌توانند به کاربران یاری کنند و تا چه اندازه مورد استقبال قرار خواهند گرفت.

———————————

مطالب مرتبط:

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *