,

تشخیص شارژر تقلبی

تشخیص شارژر تقلبی

تشخیص شارژر تقلبی

 تشخیص شارژر تقلبی : همه شارژرها به خوبی ساخته نشده‌اند. یک سری از آنان زیاد طول می‌کشد تا باتری شما را پر کنند و یک سری دیگر هم سریع شارژ کرده و در عوض به باتری شما آسیب می‌رسانند.

هم چنین یک کابل تقلبی هم امکان دارد به باتری آسیب وارد بکند.

تشخیص شارژر تقلبی

شارژرها وسایل پیچیده‌ای نیستند و با چند قدم ساده می‌توانید از قبل آمدن مشکلات برای باتری گوشی جلوگیری نمایید.

شارژرهای تلفن‌های همراه کار ساده‌ای انجام می‌دهند.

با اتصال شارژر به گوشی، مدار شارژ نمودن فعال می‌شود که باعث پر شدن باتری خالی شما می‌شود.

تا چند سال قبل، برای انجام هریک از این کارها به یک ابزار جداگانه نیاز داشتید و برای روشن نمودن آنان نیازمند برق بودید.

باتری شاید در ذهن خیلی از ما ساده‌ترین بخش یک دستگاه الکترونیکی باشد، ولی فرض نمایید لحظه‌ای این قطعه را از وسیله خود جدا نمایید، قطعا از هیچ یک از امکانات آن نمی‌توانید استفاده نمایید.

استفاده از چنین قطعه با ارزشی آدابی دارد که بد نیست با آن آشنا بشوید.

 

آیا هوای باتری خود را دارید؟

باتری هم مثل پایان قطعات دیگر عمر مشخصی دارد که نگهداری متناسب آن می‌تواند عمرش را بیش بکند.

وقت تهیه هر یک از دستگاه‌ها یک شارژر متناسب با آن دستگاه در جعبه قرار می‌گیرد.

تا زمانیکه از این شارژر استفاده می‌کنید، احتمالا هوای باتری خود را دارید و صدمه ای به آن نمی‌زنید، ولی در بسیاری از مواقع به شارژر استاندارد و مخصوص دستگاه خود دسترسی ندارید.

استفاده از دیگر شارژرها می‌تواند آسیب‌های جدی به دستگاه شما بزند. امکان دارد همه شارژرهای گوشی‌ها و تبلت‌های اندروید یا iOS به یکدیگر بخورند، ولی این دلیل منطقی برای استفاده از هر شارژری نیست.

میبایست دقت نمایید آیا شارژر متناسب دستگاه شما است یا نه و بعد از آن استفاده نمایید.

 تشخیص شارژر تقلبی

شارژر تقلبی

شارژر دستگاه الکترونیکی که گاهی به آن آداپتور هم گفته می‌شود، وظیفه تبدیل برق ۲۲۰ ولت به ولتاژ مورد نیاز باتری دستگاه را برعهده دارند.

با گشت و گذار در بازار یا فروشگاه‌های اینترنتی به راحتی می‌توانید انواع مختلفی از شارژرها را با قیمت‌های متفاوت مشاهده نمایید.

در بسیاری از موارد هزینه این شارژرها زیاد ارزان میباشد. تفاوت این شارژرهای ارزان هزینه با نمونه اصلی چیست و چرا اینقدر ارزان عرضه می‌شوند؟

 

اگر بخواهیم در مورد همه شارژرهای ارزان هزینه لفظ تقلبی را بکار ببریم شاید کم لطفی باشد، ولی میبایست بگوییم شارژرهای ارزان هزینه و گاهی گران هزینه امکان دارد اصل نباشند.

شارژرهای تقلبی چه مشکلاتی دارند

با توجه به نوع باتری و نیاز هر دستگاه، شارژر مناسب آن طراحی و عرضه می‌شود.

به دلایل مختلف مثل گم شدن، خراب شدن و در دسترس نبودن شارژر اصلی، کاربران شارژر جایگزین تهیه می‌کنند، ولی میبایست توجه داشت شارژرهای تقلبی می‌توانند آسیب‌های جدی به دستگاه بزنند.

به عنوان مثال امکان دارد یک شارژر، میزان ولتاژ ورودی و خروجی مناسب با دستگاه را تأمین نکند.

درگاه‌های گوشی برای اتصال شارژر بصورت استاندارد طراحی می‌شوند و طراحی ضعیف شارژرهای تقلبی می‌تواند موجب شود کابل شارژر به درستی در درگاه قرار نگرفته و گاهی موجب گشاد شدن درگاه می‌شود که در گونه استفاده از شارژر اصلی هم به درستی عملیات شارژ دستگاه انجام نمی‌شود.

گاهی اوقات دیده شده که هنگام اتصال دستگاه به سیستم با شارژر تقلبی، دستگاه بوسیله سیستم شناسایی نمی‌شود، این یکی دیگر از معایب کابل‌های شارژ تقلبی میباشد.

هم چنین به طور پیش‌فرض، در یک شارژر قطعاتی قرار دارد که هنگام شارژ شدن کامل دستگاه، شارژ رسانی به باتری را متوقف می‌کند تا میزان فراوان شارژ، عمر باتری را کاهش ندهد.

مشکلات جدی‌تر

مشکلات جدی‌تری هم وجود دارد و استفاده از شارژر تقلبی می‌تواند موجب آسیب جدی به سخت‌افزار دستگاه یا سوختن کامل دستگاه شود.

آتش‌سوزی احتمالی یکی دیگر از معضلاتی است که امکان دارد رخ دهد، زیرا در وقت استفاده از شارژرهای تقلبی، گرمای تولید شده بوسیله شارژر آن قدر بالاست که در گونه قرارگیری در کنار وسایل قابل اشتعال امکان دارد موجب آتش سوزی شود.

هم چنین گاهی دیده شده استفاده از شارژرها و کابل‌های تقلبی در وقت اتصال شارژر به دستگاه موجب جرقه زدن‌هایی بوده که یا سوکت دستگاه را از بین برده یا موجب آسیب‌های جدی‌تری شده میباشد.

بسیاری از شارژرهای تقلبی امکان دارد سرعت شارژ باتری را بالا ببرند و حتی در برخی موارد امکان دارد بعد از جدا نمودن شارژر دریابید با اینکه نماد شارژ شدن دستگاه نمایش داده شده، اما دستگاه شارژ نشده میباشد.

راه‌های تشخیص شارژرهای تقلبی

ظرافت در طراحی شارژرهای اصلی لحاظ شده میباشد و با یک نگاه ساده می‌توان تفاوت بین نمونه‌های اصلی و تقلبی را متوجه شد.

هم چنین کیفیت فیزیکی شارژرهای اصلی با شارژرهای تقبلی به طور کامل متفاوت میباشد.

به عنوان مثال جنس بدنه شارژر و هم چنین رنگ چاپ روی آن می‌تواند گزینه‌هایی باشد که در وقت خرید میبایست به آن توجه نمود.

در مورد کابل شارژر هم نکته ها ظریفی وجود دارد، کابل‌های اصلی زیاد نرم‌تر و کابل‌های تقلبی زیاد خشک‌تر و شکننده‌تر هستند.

هم چنین قسمت‌هایی که قرار میباشد به درگاه‌های دستگاه متصل شود در بسیاری از موارد به طور کامل متفاوت طراحی شده میباشد.

برای مثال اندازه سوکت‌ها و نوع طراحی آنان می‌تواند گزینه‌های مناسبی برای تشخیص محصول اصلی از تقلبی باشد.

بیش نمودن طول عمر باتری گوشی(  تشخیص شارژر تقلبی )

بهتر میباشد برای بیش نمودن طول عمر باتری، به نکته ها ذیل توجه داشته باشید و دقت نمایید استفاده متناسب از شارژرهای اصلی و حتی خرید شارژرهای جایگزین متناسب می‌تواند جلوی آسیب‌دیدگی احتمالی دستگاه شما را گرفته و به طول عمر باتری یاری بکند.

شارژر و کابل اصلی دستگاه خود را همیشه همراه داشته باشید و بیرون از منزل یا محل کار در گونه نیاز به شارژ نمودن از آن استفاده نمایید.

معمولا در جعبه دستگاه، شارژرهای فندکی وجود ندارد، اگر نیاز به خرید اینگونه شارژرها داشتید دقت نمایید که ورودی و خروجی یکسان با شارژر اصلی را داشته باشند.

اعداد را می‌توانید روی شارژر اصلی مشاهده نمایید. در گونه نیاز به استفاده از «پاوربانک» هم به مواردی که در گزینه پیش گفته شد دقت نمایید.

هم چنین بهتر میباشد از کابل اصلی استفاده نمایید. کمی بیش قیمت نمایید تا جلوی ضررهای مالی بیش را بگیرید.

معمولا شارژرهای تقبلی ارزان قیمت‌تر هستند، ولی آسیبی که به دستگاه شما می‌زنند امکان دارد قیمت بیشتری برای شما داشته باشد.

وبسایتک آماده خدمات رسانی در زمینه های طراحی سایت، پشتیبانی سایت، سئو سایت و … به شما عزیزان می باشد.

جهت مشاوره و هرگونه سوال ، با شماره تماس های درج شده در صفحه اصلی تماس حاصل فرمایید.

—————————————————————————————

مطالب مرتبط:

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *