تبدیل صوت به متن در تلگرام :برنامه تلگرام به‌روزرسانی مهمی را برای پلتفرم‌های اندروید و آی‌او‌اس معرفی کرده که قابلیت‌های جدیدی دارد. کاربران نسخه پرمیوم برنامه تلگرام، از سال پیش به قابلیت متفاوتی دسترسی داشتند که از راه آن می‌توانستند رونوشت پیغام‌های صوتی و ویدیویی را مشاهده کنند.

تلگرام حال این قابلیت را برای دیگر کاربران هم ارائه کرده، البته بصورت محدودتر. در این قابلیت، کاربران نسخه رایگان تلگرام می‌توانند در هفته، دو پیغام صوتی یا ویدیویی را به متن نوشتاری تبدیل کنند. در پیغام‌های صوتی، تنها کافیست آیکون →A را برگزینید و متن گفتگوی داخل پیغام صوتی را دریافت نمایید.تلگرام اعلام کرده که این قابلیت به تدریج به برنامه اضافه می‌شود و به یک‌باره در دسترس کاربران نسخه رایگان قرار نخواهد گرفت.

عرضه قابلیت استوری تلگرام برای همه کاربران

از طرف دیگر، تلگرام سعی دارد کانال‌یابی را برای کاربران راحت‌تر بکند. به عبارت دیگر هر بار که کاربر عضو 1 کانال می‌شود، کانال‌های public یا عمومی مشابه هم به وی نشان داده خواهد شد. در این قابلیت، کاربر با رفتن به پروفایل کانال مربوطه، می‌تواند به لیست کانال‌های مشابه دسترسی پیدا بکند.قابلیت دیگری که اضافه شده، امکان اضافه نمودن کامنت ویدیویی روی استوری‌های داخل تلگرام است. کاربر این امکان را دارد تا سایز پیغام تصویری و جای آن را روی صفحه تغییر دهد.

در این قابلیت با نگه داشتن آیکون دوربین در قسمت story ، می‌توانید 1 کلیپ سلفی ضبط نمایید.پست مجدد استوری‌های دیگران هم آسان شده میباشد. برای اینکار تنها کافی میباشد در 1 استوری، گزینه share را انتخاب کرده و بعد می‌توانید آن استوری را مجددا پست نمایید. البته این قابلیت تنها برای استوری‌هایی امکان پذیر است که بصورت پابلیک یا عمومی منتشر شده‌اند. فرستادن کامنت ویدیویی برای 1 استوری هم امکان پذیر است.در تلگرام همه می‌توانند 1 تصویر پشت زمینه برای هر صفحه چت خود انتخاب کنند

. ادمین کانال‌ها هم می‌توانند تعدادی از شکلک‌ها را برای واکنش مخاطبان به روی هر کدام از پست‌های کانال خود انتخاب کنند.

 

مطالب مرتبط: