تازه‌ترین آمار از دامنه‌های فعال فارسی

آخرین آمار منتشره از درج دامنه‌ در مرکز درج دامنه کشوری حاکی میباشد که تاکنون بیشتر از یک میلیون و ۱۵۵ هزار دامنه فعال فارسی به درج رسیده و پسوند دات‌آی‌آر (ir.) بیشترین دامنه فعال را دارد.
به گزارش ایسنا، طبق آخرین آمار موجود در مرکز درج دامنه کشوری ایران، از ابتدای درج دامنه‌های فارسی در کشور تاکنون یک میلیون و ۱۵۵ هزار و ۶۰۷ دامنه درج شده میباشد و از بین پسوندهای ثبت‌شده فارسی، پسوند ir با یک میلیون و ۱۴۷ هزار و ۲۱۸ دامنه فعال در صدر قرار دارد.

تازه‌ترین آمار از دامنه‌های فعال فارسی

درواقع بیشترین سهم متعلق به همین پسوند است؛ به‌طوری که از میان دیگر پسوندهای فارسی، هر کدام کمتر از ۵ هزار دامنه را ثبت کرده‌اند. دامنه‌هایی که بیشتر از هزار مورد ثبت‌شده دارند، co.ir با ۳۹۷۰ مورد، دامنه ایران با ۱۷۹۱ مورد و دامنه ac.ir با ۱۳۰۹ دامنه فعال هستند.

هم چنین دامنه‌های دیگری وجود دارند که کمتر از هزار مورد به نام آنان درج شده میباشد. دامنه id.ir با ۵۴۲ مورد، دامنه org.ir با ۲۸۳ مورد، دامنه sch.ir با ۲۵۰ مورد و دامنه gov.ir با ۲۱۳ مورد هم در رتبه‌های بعدی لیست قرار دارند. کمترین دامنه ثبت‌شده هم متعلق به دامنه net.ir با ۳۱ دامنه فعال میباشد.

—————————————-

مطالب مرتبط: