,

تاثیر ویروس کرونا بر درآمد مایکروسافت

تاثیر ویروس کرونا بر درآمد مایکروسافت

تاثیر ویروس کرونا بر درآمد مایکروسافت

شرکت مایکروسافت پیشتر اعلام کرده بود که به دلیل شیوع ویروس کرونا و مختل شدن فعالیت کارخانه‌های تولیدکننده قطعات مورد استفاده محصول های این شرکت، افت درآمدی را در سه ماهه دوم سال جاری تجربه خواهد نمود.

مایکروسافت که در حالا حاضر بعد از اپل، به عنوان دومین شرکت مهم فناوری جهان به شمار می‌رود، چند روز پیش رسما اعلام نمود که درآمد حاصل از کسب‌وکار کامپیوترهای شخصی این شرکت با افتی محسوس همراه خواهد بود. برآوردهای این شرکت نشان می‌داد که بتواند در این بازه زمانی، درآمدی بین ۱۰٫۷۵ تا ۱۱٫۱۵ میلیارد دلار را به دست آورد که با بوجود آمدن این شرایط، قطعا شاهد تحقق این پیش‌بینی نخواهیم بود.

ویروس کرونا بر بخش‌های نرم‌افزار ویندوز، تبلت‌های سرفیس و کنسول‌های ایکس‌باکس تاثیر منفی برجای خواهد گذاشت. هم چنین به دنبال این اتفاقات، ارزش سهام مایکروسافت هم کاهشی ۱٫۶۵ درصدی را تجربه نمود.
سایه کرونا بر سر اپل هم سنگینی می‌کند؛ این شرکت اخیرا اعلام نمود که به دنبال گسترش شیوع این ویروس و تعطیلی کارخانه‌های تولیدکننده آیفون‌های این شرکت، افت فروش و درآمدی را در این ماه‌ها انتظار خواهد داشت.

اپل پیشتر میزان درآمدهای خود را بین ۶۳ تا ۶۷ میلیارد دلار پیش‌بینی کرده بود که به گفته این شرکت، هرگز نخواهد توانست به این عدد دست یابد. البته سایر شرکت‌های فعال در حوزه فناوری هم از این قاعده مستثنی نیستند و افت فروش و درآمدی را به دلیل کاهش تقاضا برای خرید و کم شدن حجم تولید پیش‌بینی کردند.

در این بین، شرکت انودیدیا که از بزرگان صنعت تولید تراشه‌های گرافیکی در جهان به شمار می‌رود، ضرر ۱۰۰ میلیون دلاری را برای سه ماهه جاری پیش‌بینی کرد. شرکت تولیدکننده کامپیوترهای شخصی HP هم اعلام نمود ویروس کرونا بر عملکرد و درآمد این شرکت تاثیر سوء برجای گذاشته؛ ولی اظهار امیدواری نمود که با آغاز به کار مجدد کارخانه‌های چنین، وضعیت بزودی به روال عادی برگردد.

مایکروسافت عنوان نمود که فروش محصولاتی مانند دستگاه‌های سرفیس و پلتفرم ویندوز، زیاد بیش از سایر محصول های این شرکت تحت تاثیر شیوع کرونا قرار خواهند گرفت و حتی شاید میزان ضرر و زیان فراتر از پیش‌بینی‌ها باشد.

این شرکت با انتشار بیانیه‌ای در این رابطه نوشت: اگرچه ما شاهد زیاد شدن تقاضا برای ویندوز هستیم، ولی زنجیره تولید با سرعت زیاد کمتر از آنچه ما متصور بودیم، فعالیت خود را مجددا شروع کرده میباشد. اِمی‌هود، مدیر ارشد مالی مایکروسافت هم چندی قبل اعلام کرده بود پیش‌بینی درآمد برای کسب‌وکار کامپیوترهای شخصی به دلیل وضعیت بی‌ثباتی که در اثر آغاز کرونا در چین بوجود آمده، کار سختی میباشد.

در کل می‌توان گفت که ویروس کرونا، بر تمامی‌حوزه‌های دنیای فناوری سایه انداخته و شرکتی نیست که به نحوی تحت تاثیر این ویروس قرار نگرفته باشد. با این حالا، آمارهای ابتلا و فوت ناشی از ویروس در کشور چین در حالا تقلیل میباشد و این یعنی، کارخانه‌ها کم کم می‌توانند به روال عادی فعالیت خود برگردند و این یعنی امیدواری برای فعالان بازار محصول های فناوری.

وبسایتک آماده خدمات رسانی در زمینه طراحی سایت،پشتیبانی سایت،سئو سایت به شما مشتریان گرامی می باشد. جهت سفارش و مشاهده نمونه کار به اصلی سایت مراجعه نمایید.

——————————————————————————————

مطالب مرتبط:

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *