بازیابی اطلاعات پاک شده کامپیوتر

بازیابی اطلاعات پاک شده کامپیوتر

بازیابی اطلاعات پاک شده کامپیوتر : در صورتی که می‌خواهید فایل حذف شده درست و سالم بازیابی شود بهتر میباشد عملیات بازیابی را بلافاصله و در کوتاه‌ترین وقت ممکن پس از حذف آن شروع نمایید.

گاهی در پی حمله بدافزارها، با نصب ناقص برخی از نرم‌افزارها و گاهی حتی بدون دلیل موجه ویندوز به اصطلاح بالا نمی‌آید.

در چنین شرایطی تکلیف اطلاعات خصوصی روی هارددیسک چیست؟

به‌ویژه کاربرانی که علاقه زیادی به آزمودن نرم‌افزارهای مختلف دارند، این مشکل را می‌شناسند؛ گاهی ویندوز در پی نصب برنامه‌ای خاص از کار می‌افتد.

روشن نمودن مجدد کامپیوتر هم کمکی نمی‌کند چون ساختار ویندوز به اندازه‌ای به هم ریخته که سیستم عامل قادر به پاسخگویی به فرامین کاربر نیست.

 

کسانی که تنها از کامپیوتر استفاده می‌کنند و وقت چندانی برای رسیدگی به سیستم عامل (ویندوز) صرف نمی‌کنند هم امکان دارد به مشکلاتی از این دست گرفتار شوند

. بداقبالی و آلودگی به بدافزارها هم می‌تواند مشکلی مشابه درست کردن بکند.

در صورتی که بر حسب اتفاق یک فایل مهم را حذف کردید و نیازمند بازیابی آن هستید ضروری میباشد فایل را هرچه سریع‌تر و در کوتاه‌ترین وقت ممکن از حذف آن، بازیابی کنید؛

از آنجایی که ویندوز بصورت دائم در حالا ذخیره‌سازی اطلاعات بر روی هارد دیسک شما است، احتمال این که برروی سکتورهای دارای ارتباط به فایل حذف شده اطلاعات جدیدی ذخیره‌سازی شود امری دور از دسترس نیست.

اگر می‌خواهید فایل حذف شده درست و سالم بازیابی شود، بهتر میباشد عملیات بازیابی را بلافاصله و در کوتاه‌ترین وقت ممکن پس از حذف آن شروع نمایید.

هم چنین تا پیش از آغاز عملیات بازیابی تا جایی که می‌توانید از هارد درایو کمتر استفاده کنید؛

برترین راه برای بازیابی اطلاعات یک فایل از روی هارد دیسک خاموش نمودن کامپیوتر بلافاصله پس از حذف فایل و متصل نمودن هارد دیسک به یک کامپیوتر دیگر میباشد تا اطلاعات را با سیستم‌عامل آن کامپیوتر که از روی هارد دیسکی به غیر از هارد دیسک حاوی اطلاعات حذف شده بوت می‌گردد، بازیابی کنیم.

در صورتی که در وضعیت عادی مثلاً قصد نصب یک نرم‌افزار ریکاوری را داشته باشید، امکان دارد فایل‌های نصب نرم‌افزار ریکاوری خودشان جایگزین اطلاعات حذف شده گردند و کل عملیات بازیابی را به مشکل مواجه کنند.

ویندوز دارای یک ابزار داخلی برای اسکن هارد درایو بمنظور بازیابی اطلاعات و فایل‌های حذف شده نیست، ولی ابزارهای جانبی بسیاری وجود دارند که می‌توانند این کار را به سادگی برای شما انجام بدهند.

وبسایتک آماده خدمات رسانی در زمینه های طراحی سایت، سئو سایت، پشتیبانی سایت و … به شما مشتریان گرامی می باشد. جهت مشاهده کار و سفارش در صفحه نخست با ما در ارتباط باشید.

——————————————————————————————–

مطالب مرتبط:

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *