,

بازار گوشی‌های هوشمند در هند از آمریکا سبقت گرفت

بازار گوشی‌های هوشمند در هند از آمریکا سبقت گرفت

تقریبا چهار سال پیش چین توانست بالاتر از آمریکا، به عنوان بزرگ‌ترین بازار گوشی‌های هوشمند در جهان معرفی بکند. ولی امروز خبرهای جدیدی به دست آمده که نشان می‌دهد آمریکا نتوانست جایگاه دومی‌ خود را هم حفظ بکند و آن را به هند واگذار کرده میباشد.

مرکز تحقیقاتی Counterpoint Research با انتشار گزارشی مدعی شد که بیشتر از ۱۵۸ میلیون دستگاه گوشی هوشمند در سال ۲۰۱۹ در کشور هند عرضه شد که بخش عمده‌ای از این محصول های، گوشی‌های ارزان‌قیمت چینی هستند که اخیرا وارد بازار این کشور شده‌اند.

بازار گوشی‌های هوشمند در هند از آمریکا سبقت گرفت
طبق این گزارش، ۷۲ درصد از مجموع این میزان گوشی از چهار برند چینی شیائومی، ویوو، ریلمی‌و اوپو هستند. البته این بدین معنی نیست که برندهای غیرچینی مورد توجه قرار نمی‌گیرند؛ برای مثال اپل توانست در سال گذشته میلادی و به لطف عرضه آیفون ۱۰آر که از قیمت نسبتا کمتری به نسبت دیگر گوشی‌های شرکت بهره می‌برد، میزان فروش آیفون‌های خود را زیاد شدن دهد.

در این میان، سامسونگ هم اگرچه در طی یک سال گذشته، مدل‌های مختلفی از گوشی‌های میان‌رده را به بازار عرضه نمود ولی در مجموع سال ۲۰۱۹، فروش این شرکت با افتی ۵ درصدی همراه بود.

در کل می‌توان گفت پیشی گرفتن هند از آمریکا با توجه به جمعیت آن و هم چنین تمایل کاربران هندی به استفاده از گوشی‌های هوشمند در طی سال‌های اخیر، چندان هم دور از انتظار نبود. ولی این مساله سبب می‌شود تا شرکت‌های بزرگ تولیدکننده گوشی در جهان، نیم‌نگاهی هم به بازار این کشور داشته باشند و برای تصاحب سهم بیشتری از این بازار، محصول های خود را با هزینه مناسب‌تری عرضه کنند.

——————————–

مطالب مرتبط:

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *