ایستگاه شارژ سیار خودروهای برقی با ربات هوشمند فولکس واگن

فولکس‌واگن ربات‌هایی طراحی کرده میباشد که می‌تواند به‌صورت خودکار خودروهای برقی پارک‌شده را شارژ بکند. با این ربات‌ها تمامی پارکینگ‌ها می‌توانند به ایستگاه شارژ تبدیل شوند.
ربات‌های متحرک فوکلس واگن از دو بخش تشکیل‌ شده است: ربات و واحد ذخیره‌ی انرژی الکتریکی. ربات ازطریق اپلیکیشنی که روی گوشی هوشمند راننده نصب‌ شده یا سیستم ارتباطی خودرو در وقت نیاز به شارژ فعال‌ می‌شود و با بسته‌ی باتری‌هایی که به‌همراه دارد، به‌سوی خودرو مدنظر حرکت می‌کند. بعد از رسیدن به خودرو، ربات درگاه شارژ خودرو را باز و کابل شارژ را متصل می‌کند. بعد از تکمیل شارژ می‌تواند به‌سراغ خودرو دیگری برود و این عمل را تا اتمام ذخیره‌ی الکتریکی بسته‌ی باتری‌های همراه خود ادامه دهد.

ایستگاه شارژ سیار خودروهای برقی با ربات هوشمند فولکس واگن
هر واگن باتری ۲۵ کیلووات‌ساعت انرژی الکتریکی دارد و به شارژ سریع DC تا حداکثر ۵۰ کیلووات‌ساعت قادر میباشد. این ربات به طیف وسیعی از اسکنرها و حسگرها مجهز شده میباشد تا مطمئن شود می‌تواند آزادانه در پارکینگ حرکت بکند.

مارک مولر، رئیس واحد تجهیزات و قطعات گروه فولکس‌واگن می‌گوید:
این سیستم انقلاب به‌پا خواهد کرد؛ زیرا می‌تواند زیرساخت شارژ را به‌سمت خودرو بیاورد.
وی می‌افزاید:
استفاده از این ربات‌ها می‌تواند باعث کاهش نیاز به نصب و راه‌اندازی نقاط شارژ ثابت در خیابان‌ها شود و از این پیشنهاد زیاد مقرون‌به‌صرفه میباشد. هم چنین، این راهکار می‌تواند به مشکل ازدحام و شلوغی بیش‌ازحد جایگاه‌های شارژ انتها دهد.
ربات نو فولکس‌واگن در‌حال‌حاضر در مرحله‌ی طراحی اولیه قرار دارد؛ ولی این شرکت ادعا می‌کند خیلی سریع می‌تواند آن را به مرحله‌ی تولید برساند و به بازار ارائه کند. گفتنی میباشد این شرکت هنوز تاریخ دقیق عرضه‌ی این ربات‌ها به بازار را اعلام نکرده میباشد.

فولکس‌واگن در حالا کار روی طیف وسیعی از راه‌حل‌های شارژ الکتریکی خودروها میباشد و یکی از شرکت‌هایی محسوب می‌شود که مشغول همکاری با دیگر خودروسازان بزرگ برای شبکه‌ی شارژ آیونیتی (Ionity) میباشد. فولکس‌واگن چندی قبل نمونه‌ی اولیه‌ی دیگری از ایستگاه شارژ قابل‌حمل را معرفی کرده بود.

وبسایتک آماده خدمات رسانی در زمینه طراحی سایت،پشتیبانی سایت،سئو سایت به شما مشتریان گرامی می باشد.

جهت سفارش و مشاهده نمونه کار به صفحه اصلی سایت مراجعه نمایید.

——————————-

مطالب مرتبط: