,

اپل از قله یک تریلیون دلار ارزش پایین کشیده شد

اپل از قله یک تریلیون دلار ارزش پایین کشیده شد

اپل از قله یک تریلیون دلار ارزش پایین کشیده شد

افت بازار سهام باعث کاهش ارزش اپل شد و این شرکت به پشت مرز یک تریلیون دلار ارزش برگشت. حال تنها شرکت یک تریلیون دلاری جهان مایکروسافت میباشد.

به هم ریختگی‌ بازار سهام به دنبال شیوع ویروس کرونا باعث شد دیروز هم سهام اپل ۲.۱ درصد افت بکند و ارزش آن به حدود ۲۲۴ دلار به ازای هر سهم رسید.
بر این اساس ارزش اپل حال ۹۸۲ میلیارد دلار میباشد.

پایان فروشگاه‌های اپل به دنبال شیوع کرونا در سراسر جهان ( به جز چین) تعطیل میباشد و وقفه در تولید محصول های این شرکت باعث کاهش تولید شده میباشد.
ارزش شرکت اپل از ماه اکتبر سال گذشته به بیشتر از ۱ تریلیون دلار رسید و در ۱۲ فوریه امسال حتی این شرکت از مرز ۱.۴ تریلیون دلار ارزش هم عبور نمود.

ولی از آن وقت تاکنون ارزش سهام این شرکت ۳۱ درصد کاهش داشته میباشد و این نتیجه پاندمی COVID-19 میباشد.
شاخص S&P 500 هم از آن وقت تاکنون ۳۴ درصد کاهش داشته میباشد.

ضربه اقتصادی ناشی از پاندمی روی شرکت های تکنولوژی کمتر از دیگر بخشها همچون انرژی یا مالی تاثیر داشته میباشد.به عنوان مثال سهام شرکت Zoom video communications که ارایه دهنده سیستم‌های ویدیوکنفرانس میباشد با رشد مواجه شده چراکه میلیون‌ها آمریکایی مجبور بکار از خانه شده‌اند.

اپل ولی فعلا نتوانسته دربرابر این ویروس ایمن باشد. این شرکت که در سال ۲۰۱۹ با ارزش‌ترین برند جهان شناخته شده بود، اولین شرکتی بود که اعلام نمود قادر به رسیدن به قبل بینی‌های مالی تعیین شده خود نخواهد بود.
چهارشرکت تاکنون توانسته‌اند به ارزشی بیشتر از ۱ تریلیون دلار برسند. آمازون، گوگل، اپل و مایکروسافت. آمازون هم ولی الان با ۹۴۷ میلیارد دلار ارزش به پایین مرز یک تریلیون دلاری رسیده میباشد.

با این حالا میزان سقوط ارزش سهام این غولهای تکنولوژی قابل مقایسه مثلا با شرکتی چون آرامکو ( غول نفتی عربستان سعودی ) نیست. این شرکت در ماه دسامبر ۲ تریلیون دلار ارزش داشت ولی اکنون ارزش آن به ۱.۵ تریلیون دلار رسیده میباشد. دلیل اصلی آن کاهش تقاضای جهانی برای انرژی و افت هزینه نفت میباشد.

وبسایتک آماده خدمات رسانی در زمینه انواع طراحی سایت، پشتیبانی سایت، سئو سایت به شما مشتریان گرامی می باشد. جهت سفار در صفحه اصلی با ما در ارتباط باشید.

—————————————————————————————

مطالب مرتبط:

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *