اپلیکیشن جدید موزیلا برای هدست های واقعیت مجازی

شرکت موزیلا از عرضه اپلیکیشن جدیدی به نام هلو وب ایکس آر خبر داده که با اکثر هدست های واقعیت مجازی که از مرورگرهای اینترنتی استفاده می کنند، سازگاری دارد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ونچربیت، از جمله مرورگرهای تحت وب که با این اپلیکیشن سازگار هستند، میتوان به کروم گوگل اشاره نمود که بر روی هدست شرکت اوکولوس نصب میشود. هم چنین اپلیکیشن مذکور با هدست های واقعیت مجازی رایانه های شخصی سازگاری دارد.

با استفاده از این اپلیکیشن میتوان بصورت سه بعدی به محیط های مختلف طبیعی، تاریخی، اداری، باستانی و غیره سفر نمود و انواع مختلف محتوای بصری را مشاهده کرده و با اشیای موجود در صحنه تعامل کرد.

اپلیکیشن مذکور با مرورگر واقعیت مجازی خود شرکت موزیلا موسوم به Firefox Reality هم سازگار میباشد. با اجرای این برنامه میتوان برخی بازی ها را در دنیای واقعیت مجازی اجرا نمود. به برخی نقاشی ها نگریست، فید توئیتر را مورد بررسی قرار داد و حتی بر روی دیوارهای این فضای مجازی نقاشی نمود. از این راه مشاهده نماهای ۳۶۰ درجه هم امکان دارد.

برای انتقال به فضاهای مختلف در محیط این برنامه سه درب در پیشنهاد گرفته شده که هر یک کاربر را به سمت محیطی متفاوت می برد.

——————————————————————-

مطالب مرتبط: