,

اقدامات گوگل برای مقابله با ویروس کرونا

اقدامات گوگل برای مقابله با ویروس کرونا

اقدامات گوگل برای مقابله با ویروس کرونا

گوگل از راه جلوگیری از انتشار اطلاعات غلط و جعلی و هم چنین ارائه مطلب ها سودمند و آگاهی‌بخش در خصوص این ویروس، به مبارزه با کرونا رفته میباشد.
علاوه بر پیام‌های هشداری که در سرچ‌ها نمایان می‌شود، گوگل از چند روش نو هم برای مقابله با کرونا بهره می‌گیرد. یکی از این روش‌ها، مشخص نمودن و برچسب زدن اطلاعات و اخبار غلط در رابطه با این ویروس میباشد.

همچنین، در قسمت بالایی پیام‌های هشدار SOS در سرچ‌های وب، پل‌هایی حاوی اطلاعات در خصوص ویروس کرونا و دستورالعمل‌هایی برای پیشگیری از ابتلا به آن مشاهده می‌شود. در این میان، پلتفرم یوتیوب هم از راه هوم‌پیج خود، کاربران را به صفحات وب سازمان بهداشت جهانی و دیگر نهادهای دارای ارتباط با سلامت جامعه هدایت می‌کند.

همچنین، این پلتفرم اشتراک ویدیو فضایی را برای دولت‌ها و سازمان‌ها فراهم کرده تا آگهی‌ها و پیام‌های مدنظر خود را در آن ثبت کنند. گوگل مپ هم اطلاعاتی قابل اطمینان و مفیدی را در رابطه با وضعیت مناطق ارائه می‌دهد.

گوگل اعلام نمود که کارمندان شرکت ۲۴ ساعته مشغول کار هستند تا هرگونه اطلاعات و اخباری را که اطلاعات نادرستی را به کاربران ارائه می‌دهند، علامت‌گذاری کنند. هم چنین اقداماتی هم برای شناسایی بدافزارهای منتشرکننده اخبار جعلی دارای ارتباط با کرونا در دست انجام میباشد.

گوگل هم چنین به سازمان بهداشت جهانی و دولت‌های درگیر یاری می‌کند تا پیام‌های مفید و کاربردی را برای مردم منتشر کنند. در یوتیوب هم، ویدیوهایی که آمارهای غلط ارائه می‌شوند، حذف خواهد شد. البته نبایستی از پلی استور هم غافل شد که اپلیکیشن‌های دارای ارتباط با ویروس کرونا را که اطلاعات گمراه‌کننده ارائه می‌دهند، حذف می‌کند.
تیم DeepMind گوگل هم در این زمینه همکاری می‌کند و از جدید ترین سیستم هوش مصنوعی خود تحت عنوان AlphFold بهره می‌گیرد.

وبسایتک آماده خدمات رسانی در زمینه طراحی سایت، پشتیبانی سایت، سئو سایت به شما مشتریان گرامی می باشد.

———————————————————————————–

مطالب مرتبط:

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *