اصول سئو چیست؟

اصول سئو چیست؟  سایتی که برای موتور های جستجو بهینه سازی نشده باشد، همچون دفتر یادداشت شخصی شما در فضای اینترنت میباشد که فقط خودتان خواهید خواند و نمی‌توانید انتظار داشته باشید کسی آن را بخواند.

برای آن که محتوای وبسایت شما مخاطب پیدا بکند و بتوانید در موتور های جستجو به نتایج خوبی دست یابید میبایست بدانید اصول سئو چیست؟ بکارگیری اصول سئو می‌تواند جایگاه شما در نتایج جستجو را ارتقا داده و ضمن زیاد شدن کاربر به فروش بیش منجر شود.


سئو چه فرآیندی است؟

سئو و بهینه سازی وبسایت، یک فرآیند زمانبر و مستمر میباشد. فرآیند سئو با تحلیل و بررسی کلمات کلیدی و آنالیز رقبا شروع میشود. در این فرآیند با استفاده از تکنیک های برنامه نویسی، محتوای سئو محور، درست کردن بک لینک در سایتهای معتبر و… ترافیک و بازدید وبسایت زیاد شدن خواهد یافت.

به پروسه بهینه سازی وبسایت، به صورتی که بتواند در نتایج ارگانیک موتور جستجو (از جمله گوگل) رتبه پیدا بکند، سئو گفته میشود.

سایتی که سئو موفقی داشته باشد هم برای کاربر و هم برای موتور جستجو محبوبیت دارد. سئو مجموعه ای از عوامل تکنیکی که در داخل و ساختار سایت انجام میشود (on-page SEO) و بخش های لینک سازی و بازاریابی وبسایت در اینترنت و شبکه های اجتماعی(off-page SEO ) میباشد.

اصول سئو چیست؟

چطور به صفحه ابتدا گوگل برسیم؟


سئو چیست؟

سئو وبسایت که واژه فارسی عبارت Search Engine Optimization میباشد و بصورت مخفف به آن SEO می گویند، به معنی انجام پایان فرآیندهایی میباشد که باعث میشود وبسایت شما نتایج بهتری را در گوگل و سایر موتور های جستجو کسب بکند.

عواملی که در بهبود وضعیت وبسایت شما تاثیر می گذارند را به دو دسته میتوان تقسیم کرد:

عوامل داخلی و عوامل خارجی. سئو وبسایت بیش بر روی عوامل داخلی تکیه دارد و با بهبود ساختار وبسایت و هم چنین قالب آن تلاش میکند وضعیت وبسایت شما در گوگل را بهبود ببخشد. به این نکته توجه داشته باشید که عوامل مهم سئو داخلی عبارتند از:

نحوه طراحی وبسایت (شامل کد نویسی، سرعت لود شدن، ساختار صفحات، نحوه طراحی قالب، نحوه قرار گرفتن محتوا در صفحه و…) و محتوای وبسایت.

بنابراین هیچ متخصص سئوی سایتی نمی تواند به تنهایی باعث بهبود وضعیت سایت شما شود و شما علاوه بر این که میبایست یک وبسایت متناسب و بهینه سازی شده برای گوگل داشته باشید نیاز دارید که محتوای متناسب هم در وبسایت خود تولید نمایید.

به طور خلاصه SEO یعنی از بین بردن مشکلات کدنویسی و قالب وبسایت شما و تعریف پارامترهای متناسب در آن برای بهبود وضعیت رتبه وبسایت شما در گوگل و بدست آوردن کلمات کلیدی متناسب در زمینه کاری شما (کلمات کلیدی که مخاطب شما آنان را جستجو می کند)، تولید محتوای متناسب و بهبود تجربه کاربری بر روی وبسایت شما که نهایتا منجر به امتیاز بیش صفحات وبسایت در گوگل میشود.

بنابراین سئو وبسایت، فرآیندی میباشد که به پایان اتفاقات روی وبسایت دارای ارتباط میباشد و باعث میشود وبسایت شما نتیجه بهتری در گوگل کسب بکند، این موضوع تاثیر مستقیمی بر روی زیاد شدن بازدید و درآمد وبسایت شما خواهد داشت.

اصول سئو چیست؟

چرا اصول سئو مهم است؟


اگر چه گوگل بصورت مستمر الگوریتم‌های خود را بروز رسانی می‌کند و الگوریتم های آن دائما در حالا ارتقا و تغییر هستند، اصول سئو قواعد و مقررات نسبتا ثابتی هستند که بکارگیری آن‌ها رتبه وبسایت شما را ارتقا خواهد داد. متخصصان حرفه ای سئو، ضمن بکارگیری اصول سئو، بصورت مستمر تغییرات گوگل را بررسی می‌کنند و سعی می کنند از نتایج یافته‌های خود را به برترین شکل ممکن برای دستیابی به رتبه‌های برتر استفاده کنند.

یافتن اصول حقیقی سئو و پرهیز از شایعات و افسانه‌های سئو می‌تواند در رسیدن کسب و کار‌ها به رتبه‌های برتر موتور های جستجو تاثیر گذار باشد.

وبسایتک آماده خدمات رسانی در زمینه های طراحی سایت، سئو سایت، پشتیبانی سایت و … به شما مشتریان گرامی می باشد.

جهت مشاوره و سفارش کار با ما در صفحه اصلی در ارتباط باشید.

——————————————————————-

مطالب مرتبط: