استریمر: چه در زمینه «استریم» (Stream)، تازه‌کار باشید و چه حرفه‌ای، تصمیم‌گیری در مورد نوع تجهیزاتی که میبایست برای استودیوی خود تهیه نمایید، همیشه می‌تواند دشوار باشد و امکان دارد جهت دستیابی به برترین گزینه‌ها مجبور بشوید تا تحقیقات زیادی انجام دهید؛ چرا که کیفیت صوتی و تصویری استریم شما، نقش زیاد مهمی در جذب مخاطب دارد.

راهنمای خرید تجهیزات استریم

برای استریمر شدن، اول میبایست نسبت به خرید برخی تجهیزات اولیه اقدام نمایید. حوزه فعالیت شما مشخص می‌کند که به چه وسایلی برای آغاز کار نیاز دارید. برای اکثر افراد، تجهیزات اولیه استریمر شدن می‌تواند شامل 1 رایانه شخصی یا کنسول بازی باشد. اتصال به 1 سرویس اینترنت پایدار و پرسرعت از دیگر ملزومات ورود به این عرصه میباشد. میکروفون و دوربین فیلمبرداری را هم می‌توانید در لیست خرید خود بگنجانید.

آن‌چه پس از خرید 1 دوربین باکیفیت اهمیت پیدا می‌کند، نورپردازی پسندیده و حرفه‌ای میباشد. امکان دارد بودجه کافی برای خرید همه موارد ذکرشده را در اختیار نداشته باشید. 1 دستگاه موبایل می‌تواند مجموعه‌ای از امکانات مورد نیاز را با قیمتی کمتر به شما ارائه دهد؛ در نتیجه خرید قسطی موبایل را می‌توانید به عنوان گزینه‌ای جایگزین در پیشنهاد بگیرید.

مهم‌ترین تجهیزات استریم

آرزوی بسیاری از گیمرها این است که بتوانند از علاقه خود امرار معاش کنند. استریم، یکی از راه‌های انجام آن است؛ ولی، امروزه که تعداد استریمرها روزبه‌روز در حالا زیاد شدن میباشد، برای متمایز شدن از سایرین به تجهیزات متناسب و کارآمد نیاز دارید. استریمر‌ها معمولاً از موارد موجود در لیست ذیل استفاده می‌کنند.

وب‌کم

1 وب‌کم پسندیده و باکیفیت، یکی از مهم‌ترین مواردی میباشد که هنگام خرید تجهیزات استریم میبایست درنظر بگیرید. وب‌کم‌ها را می‌توانید در اشکال و اندازه‌های مختلف و با هر قیمتی، خریداری نمایید.

نرم‌افزار استریم

نرم‌افزار استریم که انکودر هم نامیده می‌شود، 1 برنامه قابل نصب یا تحت وب میباشد که ویدیو و صدا را از رایانه شما گرفته و به پلتفرم استریم منتقل می‌کند. این قابلیت به کاربران اجازه می‌دهد تا صفحه نمایش رایانه شخصی یا کنسول بازی خود را بصورت زنده به اشتراک بگذارند. انکودر، 1 ابزار لازم برای پخش محتوا در پلتفرم‌هایی همچون Twitch، YouTube و غیره میباشد.

میکروفون و هدفون

به طور کلی، اکثر استریمرهای برتر از یک میکروفون با کیفیت بالا برای ضبط صدای خود استفاده می‌کنند. تقریباً هیچ استریمر موفقی وجود ندارد که از یک میکروفون پسندیده بهره نبرده باشد؛ چرا که در حین پخش 1 فیلم یا بازی بصورت زنده، میکروفون تنها راه تعامل با مخاطب به حساب می‌آید.

در حالت ایده‌آل، شما یک میکروفون با کیفیت پسندیده می‌خواهید که بتواند صداهای ناخواسته اطراف را کاهش داده و روی صدای شما تمرکز کند؛ ولی، اگر بودجه کافی در اختیار ندارید، می‌توانید نسبت به خرید گوشی قسطی اقدام کرده و از میکروفون موبایل استفاده نمایید.

استریمر

استریمر

تجهیزات استریمرها

اینترنت پرسرعت

نخست میبایست تحقیق نمایید که کدام‌یک از ارائه‌دهندگان سرویس اینترنت، منطقه محل سکونت شما را مورد پوشش قرار می‌دهد. پس از انتخاب شرکت ارائه‌دهنده، میبایست تصمیم بگیرید که به کدام طرح اینترنتی نیاز دارید. اگر در خانه یا استودیو، فقط شما از اینترنت استفاده می‌کنید، می‌توانید طرح‌های مقرون‌به‌صرفه‌تری با ترافیک کمتر، خریداری کنید.

شایان ذکر میباشد که اگر می‌خواهید از خدمات اینترنت خود، حداکثر استفاده را ببرید، امکان دارد ایده هوشمندانه‌ای باشد که به جای تکیه بر وای فای از اتصال اترنت استفاده نمایید. با اینکار به سرعت آپلود سریع‌تری برای استریم دست می‌یابید؛ به این ترتیب، می‌توانید به طور منظم و ساعت‌های طولانی آنلاین باشید.

کامپیوتر یا لپ‌تاپ یا کنسول

لپ‌تاپ یا رایانه معمولاً برترین گزینه‌ها برای پخش استریم هستند. برای این منظور از موبایل هم می‌توان استفاده کرد؛ ولی، اینترنت بی‌سیم یا وایرلس امکان دارد خیلی پایدار نباشد. اتصال وب‌کم و میکروفون به رایانه هم آسان‌تر میباشد. اگر بودجه کافی برای خرید کامپیوتر یا لپ‌تاپ را در اختیار ندارید، می‌توانید نسبت به خرید قسطی موبایل اقدام نمایید.

اگر می‌خواهید بازی‌ها را استریم نمایید، به چیزی برای بازی نمودن آن‌ها نیاز دارید. به طور معمول، برترین روش برای استریم، استفاده از 1 یا 2 رایانه شخصی است؛ زیرا اگر بخواهید با استفاده از کنسول‌هایی همچون Xbox Series X|S یا PlayStation پنج، 1 استریم با کیفیت عالی تولید نمایید، امکان دارد به تجهیزات اضافی نیاز داشته باشید.

مانیتور یا تلویزیون

طیف وسیعی از کیفیت‌ها برای مانیتور و تلویزیون وجود دارد. اگر به دنبال 1 گزینه مقرون‌به‌صرفه هستید، سراغ 1 مانیتور با وضوح عکس 1080p بروید؛ ولی، اگر می‌خواهید از حداکثر کیفیت بهره‌مند بشوید، خرید قسطی تلویزیون 4K را در دستور کار قرار بدهید.

میکسر

میکسر، چندین منبع صوتی را بصورت دیجیتالی، ترکیب و ضبط می‌کند؛ هم چنین، به شما امکان کنترل صدای آن منابع را هم می‌دهد.اگر استریم شما به تک‌گویی پشت میز با 1 دوربین و میکروفون محدود می‌شود، احتمالاً به میکسر نیاز ندارید. ولی اگر تولیدات موسیقی، رویدادهای ورزشی، کنفرانس‌های تجاری یا موارد مشابه را پخش می‌کنید، میبایست به فکر خرید میکسر باشید.

جمع بندی

با راه‌اندازی تجهیزات اولیه، آماده آغاز بکار خواهید بود. در ادامه، همان‌طور که از کانال خود درآمد کسب می‌کنید، می‌توانید تجهیزات استریم خود را ارتقا بدهید. بسیاری از استریمرها از این روش برای کاهش هزینه‌های اولیه خود استفاده می‌کنند؛ هم چنین، خرید قسطی تلویزیون یا خرید گوشی قسطی را می‌توانید در دستور کار خود قرار بدهید.

شما مجبور نیستید در همان اول به فکر خرید تجهیزات خیلی حرفه‌ای باشید. مناسب با بودجه خود فکر کنید؛ ولی، با تحقیق کامل و مقایسه گزینه‌های موجود، مطمئن بشوید که برترین تجهیزات استریمر شدن ممکن را در آن محدوده هزینه، تهیه می‌کنید.

 

مطالب مرتبط: