,

ارزش آلفابت به یک تریلیون دلار رسید

ارزش آلفابت به یک تریلیون دلار رسید

ارزش آلفابت به یک تریلیون دلار رسید

آلفابت، شرکت مادر گوگل، به عنوان چهارمین شرکت آمریکایی با ارزش بیشتر از یک تریلیون دلار معرفی شد. این رقم در حالی به دست آمد که ارزش هر سهم آلفابت در بازار بورس آمریکا برابر با ۱۴۵۱٫۷۰ دلار عنوان شده میباشد.
در حالا حاضر، ساندار پیچای مدیرعاملی آلفابت را برعهده دارد که از ماه دسامبر سال گذشته و به دنبال کناره‌گیری لری پیج و سرگئی برین علاوه بر هدایت گوگل، سکان آلفابت را هم در دست گرفته میباشد. ولی نکته جالب اینجاست که این شرکت در حالی به جمع باشگاه یک تریلیون دلاری‌ها بپیوست که در طی چند سال اخیر، گوگل و آلفابت با مشکلات بیشماری از قبیل اتهامات در خصوص آزارجنسی برخی کارکنان بوسیله مدیران و هم چنین اعتراضات ۲۰ هزار نفری کارکنان گوگل موسوم به Google Walkout مواجه بوده میباشد.

ارزش آلفابت به یک تریلیون دلار رسید
با این حالا، آلفابت در تاریخ سوم فوریه یعنی تا چند روز دیگر گزارش عملکرد سه ماهه چهارم سال گذشته میلادی خود را منتشر خواهد کرد و طبق پیش‌بینی‌های تحلیلگران، میزان درآمدهای این شرکت به عدد ۴۶٫۹ میلیارد دلار خواهد رسید که نشان از افزایشی ۲۰ درصدی در مقایسه با مدت وقت مشابه سال ۲۰۱۸ دارد.
بد نیست بدانید که اپل در سال ۲۰۱۸ توانست به عنوان نخستین شرکت آمریکا، به این موفقیت دست میبایست و به عنوان شرکتی با ارزش بیشتر از یک تریلیون دلار شناخته شود. به دنبال آن، شرکت امازون و بعد از آن هم مایکروسافت توانستند به جمع یک تریلیون دلاری‌ها اضافه شوند.
ولی نخستین شرکت در جهان که ارزش آن به بیشتر از یک تریلیون دلار رسید، پتروچاینا میباشد که این اتفاق در سال ۲۰۰۷ رقم خورد. شرکت آرامکو عربستان هم در سال ۲۰۰۸ توانست خود را به عنوان نخستین شرکت دو تریلیون دلاری جهان معرفی بکند.
طبق آخرین برآوردهای محققان، شرکت بعدی یک تریلیون دلاری، فیسبوک خواهد بود که در حالا حاضر ارزش آن برابر با ۶۲۰ میلیون دلار میباشد و گفته می‌شود که بزودی به این رقم خواهد رسید.

————————————————————————-

مطالب مرتبط:

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *