ارائه نکته هایی در جستجوی گوگل برای مقابله و پیشگیری از ویروس کرونا

شرکت گوگل رسما اعلام نمود که با همکاری سازمان بهداشت جهانی، به نتایج جستجوی کاربران در خصوص ویروس کرونا (coronavirus)، نکته‌هایی را در جهت آشنایی و بالابردن آگاهی آن‌ها از این ویروس و راه‌های مقابله با آن اضافه کرده میباشد.

این اقدام گوگل در جهت مقابله با گسترش و پیشگری از ابتلا به ویروس کرونا در جهان گونه گرفته میباشد. در کنار این اطلاعات، آخرین اخبار دارای ارتباط با ویروس کرونا هم برای کاربران به نمایش درخواهد آمد. هم چنین این شرکت اخیرا مبلغ 250 هزار دلار را از طرف نهاد Google.org که در زمینه فعالیت‌های بشردوستانه فعالیت دارد، برای مبارزه با این بیماری به صلیب سرخ چین اهدا کرده میباشد.

سازمان بهداشت جهانی اعلام نمود که ظهور ویروس کرونا، سلامت جهان را به مخاطره انداخته میباشد. این ویروس از ماه دسامبر سال گذشته میلادی رویت شد و تاکنون بالغ بر 8 هزار مورد تایید‌شده از ابتلا به این ویروس گزاش شده میباشد. هم چنین، ش از 170 شخص هم جان خود را از دست داده‌اند.
در آمریکا هم این ویروس رویت شد. طبق گزارش‌های رسمی، تاکنون 5 شخص به کرونا مبتلا شده‌اند و 92 شخص هم تحت پیشنهاد قرار داند. به دنبال گسترش کرونا، بسیاری از شرکت‌های هواپیمایی پروازهای خود را برای حفظ سلامت مسافران لغو کرده‌اند.

در این میان شرکت‌های بزرگ فناوری همانند گوگل، اپل، آمازون هم فعالیت دفاتر خود را در کشور چین محدود و تعطیل کردند.

——————————————————–

مطالب مرتبط: