احتمالا قیمت حافظه‌های ناند در سال 2020 با افزایشی 40 درصدی مواجه شود

احتمالا قیمت حافظه‌های ناند در سال ۲۰۲۰ با افزایشی ۴۰ درصدی مواجه شود

اگر این پیش‌بینی صحیح باشد، مشتریان زیاد شدن شدیدی را در هزینه حافظه‌های SSD و یا سایر محصول های مشابه، تجربه خواهند نمود. دلیل این امر می‌تواند کمبود مواد اولیه به‌کار رفته در حافظه‌های ناند و یا فقط یک مشکل ساده تأمین مواد اولیه باشد. این مسائل می‌توانند در بلندمدت به هزینه حافظه‌های ناند آسیب برسانند. مشکل تأمین قطعات می‌تواند به دلیل مطلوبیت روزافزون حافظه‌های SSD و یا برخی مشکلات تولیدی اخیر باشد.

احتمالا قیمت حافظه‌های ناند در سال 2020 با افزایشی 40 درصدی مواجه شود
قطعی برق که در یکی از کارخانه‌های سامسونگ الکترونیکس واقع در هواسئونگ کره‌جنوبی رخ داده، به گفته برخی از منابع که آگاهی مستقیمی از این موضوع داشته‌اند، باعث وارد آمدن ضررهای میلیون دلاری به این شرکت شده میباشد. تولید نیمه‌هادی‌ها فرآیندی زیاد حساس به برق بوده، و هرگونه قطعی برق و یا توقفی می‌تواند تلفات زیادی را به بار آورد.
از سرگیری این فرآیند دو روز طول می‌کشد و این به معنای ضرری هنگفت برای این غول کره‌ای میباشد. خوشبختانه، مشکلات اساسی قابل‌‌ حل بوده و شرکت‌هایی همانند سامسونگ که با مشکلات تأمین انرژی مواجه می‌شوند، می‌توانند که این کمبودها را طی تولیدهای برنامه‌ریزی نشده جبران کنند. با این اوصاف، می‌توان نتیجه گرفت که مشکلات اساسی که می‌توانند منجر به زیاد شدن بالقوه قیمت‌ها شوند، قابل حل شدن بوده و سایر شرکت‌ها هم از راه تولید‌های برنامه‌ریزی نشده قادر خواهند بود تا ظرفیت ازدست‌رفته خود را جبران کنند.

———————————————————-

مطالب مرتبط:

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *