آیفون ارزان هزینه اپل در آستانه معرفی

اپل به زودی از گوشی ارزان هزینه خود رونمایی می‌کند. طبق گزارش منتشر شده در همین رابطه، زنجیره‌های تامین کوپرتینو به زودی مراحل اسمبل آیفون‌های ارزان هزینه را شروع می‌کنند. گفته می‌شود اپل قصد دارد این آیفون را اوایل ماه مارس رونمایی بکند. شایعات و اخبار راجع به آیفون ارزان هزینه اپل از سال گذشته میلادی شروع شدند که در این میان نام «مینگ-چی کو»، تحلیل‌گر مشهور اپل هم به چشم می‌خورد.
آیفون ارزان هزینه اپل در آستانه معرفی
این تحلیل‌گر و هم چنین خبرگزاری بلومبرگ اخیرا در گزارشی مشترک اعلام کردند که این مدل ارزان هزینه ظاهری شبیه به آیفون 8 خواهد داشت و از صفحه نمایش 4.7 اینچی بهره می‌برد. ضمنا این آیفون قرار میباشد به چیپست A13 اپل مجهز شود که از آن در آیفون‌های سری 11 اپل هم استفاده شده است. در گزارش نو بلومبرگ آمده که اپل به تامین‌کنندگان چیپست اعلام کرده که تولید پردازنده‌ سری A خود را به دلیل نیاز احتمالی زیاد شدن بدهند. این مسئله می‌تواند به این دلیل باشد که اپل تولید انبوه این دیوایس را به زودی شروع می‌کند.
علاوه بر اشاره به سایز و پردازنده، بلومبرگ در گزارش خود گفته که این دیوایس به سیستم تاچ‌آیدی مجهز شده که این سنسور درون کلیدهای تنظیم صدا قرار گرفته میباشد و خبری از سیستم تشخیص چهره فیس‌آیدی نیست. هنوز مشخص نیست این گوشی با نام آیفون SE2 معرفی می‌شود یا این که اپل نام به طور کامل جدیدی را برای آن در پیشنهاد گرفته میباشد. در هر گونه، عرضه یک آیفون ارزان هزینه بوسیله اپل می‌تواند حضور این شرکت در بازارهای بین‌المللی را با زیاد شدن قابل توجه همراه بکند.