آشنایی با اینترنت و تاریخچه آن ؟

معرفی :

با گذشت قرن، اطلاعات، از جمله دسترسی به اینترنت، پایه ای برای پیشرفت شخصی، اقتصادی و سیاسی خواهد بود. نام عمومی برای اینترنت فوقالعاده است. این که آیا شما می خواهید آخرین اخبار مالی را پیدا کنید، از فهرست کاتالوگ های کتابخانه، تبادل اطلاعات با همکاران یا پیوستن به یک بحث سیاسی پر جنب و جوش، اینترنت ابزار است .

و شما را به تلفن، فکس و کامپیوتر های جداگانه را به یک اطلاعات شبکه ای رو به رشد مرز اینترنت به ابزارهای سنتی که برای جمع آوری اطلاعات، Data Graphics، News و دیگر افراد استفاده می کند، افزوده می شود و ماهرانه استفاده می شود. اینترنت

جهان را مختل می کند و اطلاعات، تخصص و دانش را در مورد هر موضوعی که قابل تصور است مستقیم به کامپیوتر شما می دهد.

آشنایی با اینترنت و تاریخچه آن ؟

اینترنت چیست؟

لینک های اینترنتی شبکه های کامپیوتری در سراسر جهان است به طوری که کاربران می توانند منابع را به اشتراک بگذارند و با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. برخی از رایانه ها دسترسی مستقیم به تمامی امکانات اینترنت مانند دانشگاه ها دارند. و دیگر کامپیوترها، به عنوان مثال، متعلق به آنها، ارتباطات غیر مستقیم را از طریق ارائه دهنده سرویس تجاری ارائه می دهند که برخی از امکانات اینترنت را ارائه می دهد.

برای اتصال به اینترنت، باید از طریق تامین کنندگان خدمات بروید. بسیاری از گزینه های با نرخ ماهانه ارائه می شود. بسته به گزینه انتخاب شده، زمان دسترسی ممکن است متفاوت باشد.

اینترنت چیزی است که ما آن را metaneetwork می نامیم، یعنی شبکه ای از شبکه هایی که در سراسر جهان قرار دارد. تعداد دقیق تعداد شبکه ها و کاربران که از اینترنت تشکیل شده اند، غیرممکن است، اما به راحتی در هزار و میلیون ها نفر است.

اینترنت از مجموعه پروتکل های استاندارد شده استفاده می کند که به اشتراک گذاری منابع میان انواع مختلف رایانه ها که با یکدیگر در شبکه ارتباط برقرار می کنند، استفاده می شود.

این استانداردها، گاهی به عنوان پروتکل اینترنت پروتکل اینترنت خوانده می شوند، قوانینی هستند که توسعه دهندگان هنگام ایجاد قابلیت های جدید برای اینترنت پایبند هستند.
اینترنت نیز همان چیزی است که ما یک سیستم توزیع می نامیم. هیچ آرشیو مرکزی وجود ندارد از لحاظ فنی، هیچ کس اینترنت را اجرا نمی کند. بلکه اینترنت از هزاران شبکه کوچکتر تشکیل شده است.

اینترنت رشد و توسعه می یابد، زیرا بسیاری از کاربران روش های جدیدی برای ایجاد، نمایش و بازیابی اطلاعاتی که اینترنت را تشکیل می دهند، پیدا می کنند.

تاریخچه و توسعه اینترنت:

در ابتدای کودکی، اینترنت در ابتدا توسط وزارت دفاع به عنوان راهی برای محافظت از سیستم های ارتباطات دولتی در صورت حمله نظامی مورد قبول قرار گرفت. شبکه اصلی، ARPANet نامیده می شود (برای آژانس پروژه های تحقیقاتی پیشرفته که آن را توسعه داده است) به یک کانال ارتباطی در میان پیمانکاران، پرسنل نظامی و محققان دانشگاه که به پروژه های ARPA کمک می کردند، تبدیل شد.
این شبکه، مجموعه ای از پروتکل های استاندارد را برای ایجاد یک راه موثر برای این افراد برای برقراری ارتباط و به اشتراک گذاری داده ها با یکدیگر مورد استفاده قرار داد.
محبوبیت ARPAnet همچنان در میان محققان گسترش یافت و در سال 1980، بنیاد ملی علوم، NSFNet، چندین کامپیوتر با سرعت بالا را پیوند داد، مسئولیت آنچه را که به اینترنت داده بود، بر عهده گرفت.
در اواخر دهه 1980 هزاران شبکه همکاری در اینترنت شرکت کردند.
در سال 1991، قانون محاسبات با کارایی بالا در ایالات متحده NREN (شبکه تحقیق و آموزش ملی) را تأسیس کرد. هدف NREN توسعه و نگهداری شبکه های با سرعت بالا برای تحقیق و آموزش و تحقیق در زمینه استفاده تجاری از اینترنت بود.
بقیه، همانطور که می گویند، در حال ساختن تاریخ است. اینترنت از طریق تحولات خدماتی همچون Gopher و World Wide Web بهبود یافته است.
هرچند اینترنت عمدتا به عنوان یک شبکه تحقیقاتی شناخته می شود، هر روز و در سراسر جهان همچنان به عنوان یک منبع اطلاعاتی، خلاق و تجاری رشد می کند.

2 – کار اینترنت چیست؟

چیز منحصر به فرد در مورد اینترنت این است که اجازه می دهد تا بسیاری از رایانه های مختلف برای اتصال و صحبت با یکدیگر. این ممکن است به دلیل مجموعه ای از استانداردها، شناخته شده به عنوان پروتکل ها، که انتقال داده ها را بر روی شبکه مدیریت: TCP / IP (پروتکل کنترل انتقال / پروتکل اینترنت). اکثر افرادی که از اینترنت استفاده می کنند، به جزئیات مربوط به این پروتکل ها علاقه مند نیستند.

با این وجود، آنها می خواهند بدانند که چه چیزی می توانند در اینترنت انجام دهند و چگونه این کار را به طور موثر انجام دهند.

منبع : unsweb.aucegypt.edu

ترجمه : حجت خاکپور

————————————————-

مطالب مرتبط: